Giovanni Becali: “Vor fi transferuri frumoase, ca pe vremuri”

Publicat: 14 iunie 2025, 15:33

Comentarii
Giovanni Becali: Vor fi transferuri frumoase, ca pe vremuri

Ioan Becali, în timpul unui interviu - Hepta

Ioan Becali a vorbit despre perioada de mercato din această vară şi a promis că vor exista cel puţin două transferuri pe bani mulţi, aşa cum era obişnuit în trecut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Până acum, echipele cu pretenţii din Liga 1, FCSB, CFR Cluj sau Universitatea Craiova, nu au reuşit să vândă în această vară vreun jucător pe o sumă importantă. Dar lucrurile se vor schimba, susţine Giovanni, care a refuzat însă să dea nume de fotbalişti care ar putea pleca în străinătate.

Giovanni Becali: “Vor fi transferuri frumoase, ca pe vremuri”

”Dacă va pleca de la noi cineva, va pleca pe milioane. Noi nu mergem cu grilele de formare. Există manageri care umblă doar după copii de 14, 15, 16 ani, mai ales prin Ardeal. Ori la bal, ori la spital.

(n.r. există oferte pentru jucători?) Vom avea ocazia la sfârșitul lui iunie, începutul lui iulie să auzim de niște transferuri frumoase. În curând, da. Transferuri frumoase ca pe vremuri. Unul, două se vor face”, a spus Becali, citat de digisport.ro.

Becali l-a criticat pe Mircea Lucescu

Înaintea meciului România – Cipru 2-0, Giovanni l-a atacat pe Mircea Lucescu, pe care l-a acuzat că nu îi dă şanse lui Ştefan Târnovanu. Portarul de la FCSB este reprezentat de firma fraţilor Becali.

Reclamă
Reclamă

“Lui Târnovanu i se face o mare nedreptate! Târnovanu a fost campion al României de două ori la rând, consecutiv. A jucat peste 25 de meciuri în cupele europene, este convocat printre cei trei portari și nu a fost folosit niciodată la un meci oficial.

Nu vorbesc numai despre Lucescu, ci și despre ceilalți antrenori. Este singurul portar al României care are un corp de portar, o înălțime adecvată de portar…

Își vor da cu palmele peste față într-o zi, când îl vor vedea pe Târnovanu la o echipă mare. Abia atunci o să zică: «Stai, domne, că joacă la o echipă mare». Și acum unde joacă? Nu joacă la o echipă mare?

Reclamă

Dacă tot jucăm cu jucători care n-au jucat mai mult de 10% din meciuri… Păi, hai, mă, să facem echipa din jucători care au jucat peste 70% din meciurile unei echipe, indiferent că este în afară sau în România”, a spus Becali.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:31

Bernadette Szocs, eşec dramatic la WTT Champions Chongqing 2026. A salvat 4 mingi de meci

21:25

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – FC Argeș 0-1. Lovitură de teatru în Bănie! Piteștenii, în avantaj la pauză

20:56

VideoJurnal Antena Sport | Înainte de derby, rapidiştii şi dinamoviştii s-au pozat cu trofeul acordat campionei

20:54

VideoJurnal Antena Sport | Thomas Neubert, gata să colaboreze cu Dinamo sau Rapid după plecarea de la FCSB

20:52

Adrian Mihalcea discurs surprinzător, după UTA – Hermannstadt 3-2: „Am fost varză”

20:51

VideoJurnal Antena Sport | Învinşi de două ori de Rapid în acest sezon, “câinii” vor revanşa cu giuleştenii

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 5 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 6 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru”
Citește și