Închide meniul

Gloria Buzău – U Cluj 0-2! Thiam și Nistor au dus “șepcile roșii” pe primul loc în Liga 1

Alex Ioniță Publicat: 26 august 2024, 21:01

Comentarii
Gloria Buzău – U Cluj 0-2! Thiam și Nistor au dus șepcile roșii pe primul loc în Liga 1

Profimediaimages

Meciul dintre Gloria Buzău și U Cluj, care s-a încheiat cu scorul de 0-2,  a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. Partida a contat pentru etapa cu numărul 7 a sezonului de Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După acest rezultat, Gloria Buzău a rămas pe ultimul loc în Liga 1, cu 5 puncte. De cealaltă parte, U Cluj este prima în clasament, cu 15 puncte, la o lungime în fața Universității Craiova, care ocupă poziția a 2-a. Podiumul este încheiat de Dinamo, cu 12 puncte.

LIVE SCORE | Gloria Buzău – U Cluj 0-2

Min. 43: Gloria Buzău – U Cluj 0-2! Thiam a înscris, cu o lovitură de cap.

Min. 27: Gloria Buzău – U Cluj 0-1! Dan Nistor a înscris din lovitură de la 11 metri.

Min. 27: Penalty pentru U Cluj! După o lungă verificare a arbitrilor din camera VAR, centralul a dictat lovitură de la 11 metri.

Reclamă
Reclamă

Min. 22: Ovidiu Bic a fost faultat în careu! Posibil penalty pentru U Cluj!

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Reclamă

Gloria Buzău: Greab – Scheda, Turda, Dr. Grigore, Gladun – Tavares, Canadija, Akhmatov – I. Gheorghe, Matos, Işfan
Rezerve: Răilean, Cr. Dumitru, Tescan, D. Benzar, Sălceanu, Dobrosavlevici, S. Pîrvulescu, Budescu, T. Călin, Mihaiu, Prejmereanu, Al. Stan
Antrenor: Andrei Prepeliţă

U Cluj: Gertmonas – R. Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Ov. Popescu, Bic – Raţă, D. Nistor, Thiam – Blănuţă
Rezerve: Gorcea, Oancea, Van der Werff, Briz, G. Simion, Codrea, Silaghi, Moraru, Sfaiţ, Pereira, Tchassen
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Gloria Buzău primește vizita celor de la U Cluj după ce, în etapa precedentă a sezonului de Liga 1, a fost învinsă de Universitatea Craiova, cu scorul de 1-5.

De cealaltă parte, echipa lui Ioan Ovidiu Sabău, a învins-o pe Sepsi OSK, în etapa a 6-a, cu scorul de 3-0.

Ultima întâlnire dintre cele două cluburi a avut loc în anul 2021, atunci când acestea se aflau în Liga a 2-a. La momentul respectiv, U Cluj s-a impus, în deplasare, cu scorul de 1-0.

De notat este faptul că în situația în care Gloria Buzău va obține măcar un punct din duelul cu U Cluj, campioana FCSB va ajunge pe ultimul loc din Liga 1.

Cu cine joacă Gloria Buzău și U Cluj în play-off-ul Cupei României

Tragerea la sorți a fost efectuată de Federația României de Fotbal, în decursul zilei de marți, 20 august.

  • FC Voluntari – Dinamo
  • Concordia Chiajna – Poli Iași
  • CSM Focșani – FC Hermannstadt
  • CSM Alexandria – FC Botoșani
  • Metalul Buzău – U Cluj
  • CSC Dumbrăvița – Petrolul Ploiești
  • CS Afumați – Gloria Buzău
  • FK Csikszereda – Unirea Slobozia
  • FC Bihor – CSM Reșița
  • FC Argeș – Corvinul Hunedoara
  • CSM Pașcani – Ceahlăul Piatra Neamț
  • Minaur Baia Mare – SCM Râmnicu Vâlcea – ambele echipe evoluează în Liga 3
  • Sănătatea Cluj – AFC Câmpulung Muscel
  • Unirea Alba Iulia – FC U Craiova
  • Agricola Borcea – CSM Slatina
  • SC Popești-Leordeni – Unirea Ungheni

Partidele din play-off-ul Cupei se vor disputa pe data de 28 august, de la ora 17:30, cu excepția jocurilor televizate. Programul acestora va fi comunicat ulterior, de reprezentanții Federației Române de Fotbal.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58 17 oct.
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
23:47 17 oct.
“Ne jigneşte” Gabi Balint, supărat şi el pe Mircea Lucescu! Ce l-a deranjat la selecţionerul naţionalei
23:25 17 oct.
VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European
22:58 17 oct.
VIDEOVlad Dragomir, în formă maximă după prestația din meciul cu Austria! Reușită de senzație pentru Pafos
22:49 17 oct.
Reacţia lui Bogdan Andone după penalty-ul anulat din meciul Farul – FC Argeş 0-0
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 3 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 4 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
Citește și