Închide meniul
EXCLUSIV

Helmut Duckadam nu crede că FCSB – Dinamo se va juca pe stadionul din Ghencea! Ce a declarat eroul de la Sevilla

Bogdan Stănescu Publicat: 5 iulie 2023, 12:47

Comentarii
Helmut Duckadam nu crede că FCSB – Dinamo se va juca pe stadionul din Ghencea! Ce a declarat eroul de la Sevilla

Helmut Duckadam dă un interviu / AntenaSport

Helmut Duckadam nu crede că FCSB – Dinamo se va juca pe stadionul din Ghencea. Chiar dacă Gigi Becali a anunţat că derby-ul din etapa a 2-a a următorului sezon se va disputa în Ghencea, eroul de la Sevilla îl contrazice pe Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duckadam a precizat şi când crede el că se va putea produce revenirea lui FCSB în Ghencea.

Helmut Duckadam nu crede că FCSB – Dinamo se va juca pe stadionul din Ghencea!

Poate în toamnă FCSB va putea juca în Ghencea, dar eu cred că jocul FCSB – Dinamo nu se va disputa pe stadionul din Ghencea”, a declarat Helmut Duckadam în exclusivitate pentru AS.ro.

Gigi Becali a dat asigurări că FCSB – Dinamo se va disputa în Ghencea. Milionarul mizează pe faptul că premierul României, Marcel Ciolacu, a cerut acest lucru.

Eu cred că vom juca acolo. Au tot făcut figuri. N-am vorbit cu Ciolacu, dar îi voi da un telefon să îi mulţumesc. Am şi eu relaţii sus. Ciolacu le-a dat ordin „bă, am promis şi mă ţin de cuvânt. Am promis lui Becali că avem obligaţia să joace Steaua (n.r. – FCSB) pe Ghencea, rezolvaţi problema!”. 100% o să jucăm în Ghencea. Lor le e frică de Talpan. Îţi dai seama în ce ţară trăim, să îţi fie frică de Talpan. Dacă de Talpan ţi-e frică… Cât e Ciolacu, nu îmi fac griji. Unde să joci? O să jucăm în funcţie de meciuri, Ghencea şi Arcul de Triumf. Şi pe Arena Naţională, meciurile de anvergură.

Reclamă
Reclamă

(n.r. – Nu vă e frică de incidente?) Ce incidente? De ce avem miliţia? Miliţia e să stea ca în Franţa. Ce e aia incidente? Eşti cuminte, îţi vezi de treaba ta. Eşti vagabond, miliţia, te arestează, puşcărie! Ce incidente? Mă apuc să fac şi eu incidente. Facem incidente cu toţii. La Peluza Sud, majoritatea sunt băieţii mai educaţi, cu şcoli. Au ei ce au cu mine, dar nu sunt oameni proşti”, a declarat Gigi Becali.

LPF a reprogramat derby-ul FCSB – Dinamo! Programul primelor două etape a suferit mai multe modificări

LPF a reprogramat derby-ul FCSB – Dinamo! Partida care trebuia să se desfăşoare pe 23 iulie a fost mutată cu o zi mai devreme, pe 22 iulie.

De asemenea, mai multe partide din primele două etape ale noului sezon din Liga 1 au fost reprogramate, printre care duelurile dintre Rapid şi Sepsi sau CFR Cluj şi Poli Iaşi, potrivit lpf.ro.

Reclamă

Potrivit gsp.ro, FCSB a cerut reprogramarea meciului cu Dinamo pentru a se putea pregăti pentru meciul cu CSKA 1948 din preliminariile Conference League cât mai bine. Formaţia roş-albastră va juca la Sofia pe 26 iulie partida tur şi ar fi avut doar trei zile pentru pregătirea meciului din cupele europene.

Programul primelor două etape din Liga 1

Etapa 1

Vineri, 14 iulie

Ora 18.30 Oțelul Galați – UTA Arad

Ora 21.30 FC Rapid 1923 – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Sâmbătă, 15 iulie

Ora 18.30 FC Hermannstadt – Farul Constanța

Ora 21.30 CFR 1907 Cluj – Politehnica Iași

Duminică, 16 iulie

Ora 18.30 Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

Ora 21.30 FC U Craiova 1948 – FCSB

Luni, 17 iulie

Ora 18.30 FC Voluntari – FC Botoșani

Ora 21.30 Dinamo -Universitatea Craiova

Etapa a doua

Vineri, 21 iulie

Ora 18.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC U Craiova 1948

Ora 21.30 UTA Arad – CFR 1907 Cluj

Sâmbătă, 22 iulie

Ora 18,30 Farul Constanța – FC Voluntari

Ora 21.30 FCSB – Dinamo

Duminică, 23 iulie

Ora 18.30 Politehnica Iași – FC Hermannstadt

Ora 21.30 Universitatea Cluj – FC Rapid 1923

Luni, 24 iulie

Ora 18.30 FC Botoșani – Petrolul Ploiești

Ora 21.30 Universitatea Craiova – Oțelul Galați

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:57
Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare
0:52
Charalambous: “Este o victorie imensă pentru club, pentru România”
0:48
Gigi Becali a schimbat un fotbalist cu Feyenoord: “Jucam în şapte cu el”
0:43
Gigi Becali a răbufnit, după ce l-a auzit pe Siyabonga Ngezana: “Să nu se întoarcă! Nu stă FCSB îl el”
0:37
Gigi Becali, dezvăluire uluitoare despre Tavi Popescu: “Cineva îl învaţă să facă aşa ceva”
0:20
Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul”
1 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 2 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 3 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 4 Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi 5 “Ești o rușine. Nu mă miră că Ronaldo te-a ignorat”. L-a făcut praf pe Carragher după atacul asupra lui Salah 6 VIDEO & FOTOScene ireale. Stadionul unei foste echipe campioane, în flăcări. Incendiul, provocat de trei minori
Citește și