Constantin Budescu a făcut show în cantonamentul din Antalya! Vedeta de la Gloria Buzău a reușit să trimită mingea în poartă în două rânduri, din afara terenului, în stitlul deja caracteristic și a postat imaginile pe rețelele de socializare.
Constantin Budescu se află alături de jucătorii de la Gloria Buzău în cantonament, în Antalya. “Budi” a profitat de ocazie și a ținut să își uimească fanii cu o serie de execuții spectaculoase.
Constantin Budescu a făcut show în Antalya! Imaginile postate de jucător
În videoclipul postat pe rețelele de socializare, Constantin Budescu poate fi surprins în camera de hotel, în timp ce îi ironiza pe doi dintre portarii de la Gloria Buzău, Alexandru Greab și David Lazar, înainte să înceapă seria execuțiilor spectaculoase.
“Greab, Lazar, hai să vă arăt ceva! Iau exteriorul și plecăm!”, a spus Constantin Budescu, în videoclipul postat pe contul personal de TikTok.
Mai apoi, “Budi” poate fi surprins în afara terenului de antrenament, în timp ce șutează mingea care intră, în cele din urmă, în poarta de pe suprafața de joc.
Mai mult decât atât, pentru a doua execuție spectaculoasă, Constantin Budescu a mers în parcarea terenului de antrenament și a șutat mingea care s-a oprit, din nou, în plasa porții.
“Mă duc după clădire acum!”, a spus Budescu, după ultima reușită.
“Budi” a fost aplaudat apoi de jucătorii de la Glora Buzău, dar și de oamenii din staff-ul echipei antrenate de Eugen Neagoe.

@budescu_constantin10 #antalya #fyp #tiktokromania🇷🇴pentrutine #foryou #fypシ #cantonament #antalya ♬ sunet original – budescu constantin(budy)
Constantin Budescu este deja cunoscut pentru imaginile pe care le postează, cu golurile reușite din afara terenului sau, uneori, a stadionului. Printre cele mai memorabile videoclipuri se numără cele cu golurile reușite din vestiar, parcări sau din tribune.
Constantin Budescu a râs de greutate sa! Vedeta lui Neagoe, show total
Constantin Budescu (35 de ani) a făcut show în cantonamentul Gloriei Buzău. În timp ce se afla în sala de forţă, alături de doi colegi, Budescu i-a pus pe aceştia să se aşeze pe picioarele lui.
Budescu a glumit că are 120 de kilograme. În 16 meciuri disputate pentru Gloria Buzău în acest sezon, Constantin Budescu are 5 goluri. Echipa antrenată de Eugen Neagoe e lanterna clasamentului, cu 16 puncte după 21 de etape.
„Aşa, mă. Uite-i cum îi ţin, mă, pe picioare. Cât ai, mă, 100, şi cu 70. Şi cu mine 120. 300 de kile, pe perete, aici. Cum ţine peretele ăsta nu ştiu”, a spus Constantin Budescu într-un clip postat pe contul lui de TikTok.
Constantin Budescu este cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 250.000 de euro. El mai are contract cu Gloria Buzău până în vara acestui an.
- Gigi Becali l-a dorit pe Ianis Hagi la FCSB! Mesajul clar al internaţionalului român
- Mirel Rădoi, cinci schimbări în echipa de start pentru derby-ul FCSB – Universitatea Craiova. Pe cine va miza antrenorul
- Ioan Ovidiu Sabău pleacă de la U Cluj. Antrenorul favorit să-i ia locul pe banca clujenilor
- Marius Şumudică a numit marea schimbare produsă la Rapid, după ce echipa a ajuns pe primul loc: “Faţă de anul trecut…”
- Surpriza pregătită de Gigi Becali pentru primul 11 al FCSB-ului în derby-ul cu Craiova. Ce se întâmplă cu Adrian Şut