Închide meniul

„Îl bat pe Iftime” Patronul Botoşaniului i-a dat replica lui Gigi Becali înainte de duelul cu FCSB: „S-a născut să spună prostii”

Bogdan Stănescu Publicat: 8 decembrie 2024, 18:08

Reclamă
„Îl bat pe Iftime Patronul Botoşaniului i-a dat replica lui Gigi Becali înainte de duelul cu FCSB: „S-a născut să spună prostii

Gigi Becali şi Valeriu Iftime / Colaj Hepta/AS.ro

Gigi Becali a transmis că îl va învinge pe Valeriu Iftime, înainte de FCSB – FC Botoşani. Roş-albaştrii se întâlnesc din nou cu moldovenii, după ce au fost învinşi în restanţa disputată pe 21 noiembrie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB – FC Botoşani se dispută în această seară, de la ora 20:30, meciul urmând să fie transmis în format LIVE TEXT pe AS.ro. Înaintea acestei partide, FCSB e pe locul 4 în Liga 1, cu 30 de puncte. FC Botoşani e pe locul 15, cu 18 puncte.

Valeriu Iftime i-a răspuns lui Gigi Becali, după ce patronul FCSB-ului i-a promis că îl va învinge

Cu Botoşaniul ce? Îl bat şi la fotbal pe Iftime”, a spus Valeriu Iftime pentru fanatik.ro.

Domnul Becali e născut să vorbească prostii. Am fost la biserică şi Dumnezeu îţi dă şi inspiraţie, şi lumină.

I-am spus că trufia şi a-i judeca pe alţii e mare păcat. Cu mine o face din bucurie, sunt absolut convins că are o prietenie, pot să spun (n.r: cu el)”, i-a răspuns Valeriu Iftime lui Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Iftime a spus că nu crede că Becali face echipa şi schimbările la FCSB, aşa cum susţine public. „Dumnealui, ca orice guraliv care uneori epatează și manipulează… Elias și Pintilii fac schimbările 100%. Domnule, ăsta nu mai este fotbal, dacă credem balivernele astea. Eu cred într-un fotbal serios, un fenomen complicat, condus de oameni deștepți”, a mai declarat Iftime, pentru sursa citată.

Iftime a precizat că FCSB este o echipă bună, dar a subliniat că orice formaţie are o şansă cu echipa lui Gigi Becali.

Botoşani a învins-o prima oară acasă pe FCSB

Pe 21 noiembrie, atunci când s-a disputat partida restantă din etapa a 4-a, FC Botoşani a învins-o dramatic pe FCSB. A fost prima victorie pe care moldovenii au înregistrat-o vreodată acasă cu echipa lui Gigi Becali.

Reclamă

Mitrov a marcat din lovitură liberă, în minutul 90+8. Roş-albaştrii, prin Târnovanu şi managerul general Mihai Stoica, s-au plâns că zidul ar fi fost aşezat la o distanţă mai mare decât cea regulamentară. Specialiştii au concluzionat însă că distanţa nu a influenţat execuţia lui Mitrov.

Jucătorul lui FC Botoşani mărturisea după meci că exersează loviturile libere la antrenamente. Înainte de meciul cu FCSB, a dezvăluit că a ratat execuţia a două lovituri libere la antrenament. „Am ieşit din antrenament”, spunea Mitrov, citat de digisport.ro. Valeriu Iftime confirma spusele lui Mitrov, care a înscris cu FCSB primul lui gol din Liga 1.

FCSB a avut probleme de lot la restanţa cu Botoşani. Valentin Creţu, Baba Alhassan şi Adrian Şut au fost suspendaţi pentru duelul cu Botoşani, în timp ce Mihai Lixandru, Alexandru Băluţă, Octavian Popescu şi Alexandru Pantea au fost accidentaţi. Ei nu vor mai evolua în niciun meci până la finalul anului.

Liderul Peluzei Nord, Gigi Mustaţă, a făcut un apel către fanii FCSB-ului să umple Arena Naţională la meciul cu Botoşani, în memoria lui Helmut Duckadam. Fanii roş-albaştrilor îi vor aduce un alt omagiu fostului mare portar al Stelei, care a contribuit decisiv la câştigarea Cupei Campionilor Europeni de către Steaua în 1986. Duckadam a apărat atunci toate cele 4 lovituri de departajare ale jucătorilor Barcelonei, intrând astfel în Cartea Recordurilor. Pe banca Barcelonei s-a aflat la finala de pe 7 mai 1986 Terry Venables, care a încetat din viaţă anul trecut, pe 25 noiembrie.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:22

Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze”

23:46 14 apr.

„Îl interesează găinării de CFR?” Gigi Becali a dat verdictul. Ce arbitru vrea la FCSB-CFR Cluj

23:31 14 apr.

„A fost cel mai slab joc!” Dan Petrescu, nemilos după meciul cu Rapid. Ce spune despre duelul cu FCSB

23:20 14 apr.

Victor Angelescu a criticat arbitrajul după CFR Cluj – Rapid 1-1! A anunţat obiectivul giuleştenilor

23:10 14 apr.

„Am vorbit cu Mister şi am rezolvat” Claudiu Petrila, dezvăluiri din vestiar. Ce le-a spus Marius Şumudică

23:00 14 apr.

„Mă gândeam la insinuări” Marius Şumudică, mesaj pentru patroni: „Un singur lucru vreau să spun”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 5 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor 6 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1!
Citește și