Închide meniul

Ilie Dumitrescu, dat pe spate de doi jucători de la FCSB! Mesaj direct pentru Gigi Becali: “De asta are nevoie echipa!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 5 iulie 2024, 11:07

Comentarii
Ilie Dumitrescu, dat pe spate de doi jucători de la FCSB! Mesaj direct pentru Gigi Becali: De asta are nevoie echipa!

Ilie Dumitrescu, în timpul unui eveniment - Profimedia Images

Ilie Dumitrescu a fost dat pe spate de doi jucători de la FCSB. Este vorba de Marius Ştefănescu şi de Nana Antwi. De asemenea, Ilie Dumitrescu i-a transmis un mesaj direct şi lui Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul internaţional român a spus că FCSB are nevoie de un atacant pentru a deveni o echipă cu adevărat completă. Ilie Dumitrescu e convins că Gigi Becali va mai face transferuri.

Ilie Dumitrescu, dat pe spate de doi jucători de la FCSB

”A fost încântător Ștefănescu, dar și Antwi în partea dreaptă. Este nevoie de un ‘nouă’ autentic, echipa asta are nevoie.Să vedem ce soluție va găsi Gigi Becali în partea stângă. (n.r. Ștefănescu ar fi bun în partea stângă?) Nu, nu.

E nevoie de un ‘nouă’ și să vedem ce transfer se va face în partea stângă. 100% se vor mai face transferuri”, a spus Ilie Dumitrescu la digisport.ro.

Marius Ştefănescu, prima reacţie după debutul cu gol la FCSB: „M-am adaptat foarte bine!”

Marius Ştefănescu are „lipici” la Supercupă şi a avut prima reacţie după debutul cu gol la FCSB. Mijlocaşul ofensiv a marcat în meciul cu Corvinul. A ajutat-o pe campioana Ligii 1 să câştige trofeul, în faţa a 15.000 de fani. În minutul 52, Marius Ştefănescu a primit o pasă cu exteriorul de la un alt jucător aflat la debut, Daniel Popa. Fotbalistul transferat cu 1.3 milioane de euro de la Sepsi a şutat plasat, la colţul lung, şi nu i-a dat nicio şansă portarului advers.

Reclamă
Reclamă

La primul meci în tricoul FCSB-ului, Ştefănescu a reuşit să ridice deasupra capului trofeul. Este al treilea an la rând în care Marius Ştefănescu câştigă Supercupa. În 2022 şi 2022 a dat lovitura cu Sepsi.

Un debut bun, am reuşit să câştigăm trofeul, asta e cel mai important. Am avut câteva ocazii chiar eu, ne-am mişcat bine pentru primul meci. A fost încins, o finală.

M-am adaptat foarte bine şi sper în continuare să fac lucruri la fel de bine!„, a declarat Marius Ştefănescu la digisport.roMarius Ştefănescu a avut şi două ratări uriaşe în meciul cu Corvinul. De două ori a rămas singur cu portarul advers, dar nu a reuşit să trimită mingea în poartă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:13
Scandal în Italia! Un club la care a jucat Ionuț Nedelcearu a avut legături cu mafia
19:07
Charles Leclerc poate scrie istorie pentru Ferrari în Azerbaidjan. Recordul lui Michael Schumacher, în pericol
18:30
Vlad Dragomir, titular în Olympiacos – Pafos. Echipele de start în primele meciuri ale serii de UCL
18:24
Soția unui superstar din NBA, amenințată cu moartea: “Îți vom ucide întreaga familie. Îți va fi frică oriunde vei merge”
18:03
O vedetă de la Real Madrid, mesaj direct pentru Xabi Alonso: “Știe deja că nu îmi place”
17:57
Probleme pentru Laurențiu Reghecampf la noua echipă din Sudan: “E arogant, secundul n-are cuvânt”
1 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 2 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 3 Jose Mourinho revine! Îi ia locul antrenorului demis după umilinţa din Champions League 4 Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Liviu Ciobotariu! Va reveni pe Ilie Oană după ce îşi va rezilia contractul 5 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 6 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB
Citește și