Imagini horror cu Dan Nistor! A fost umplut de sânge de un adversar care l-a lovit cu piciorul în faţă

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 21.04.2024, 18:13

Imagini horror cu Dan Nistor la finalul partidei dintre Oţelul Galaţi şi Universitatea Cluj. Decarul clujenilor a fost lovit de Telles cu piciorul în faţă şi a început imediat să sângereze. Oţelul Galaţi a învins pentru a doua oară pe Universitatea Cluj, în doar 3 zile.

Final dramatic pentru Dan Nistor la Galaţi. Decarul clujenilor a fost lovit cu piciorul în faţă de Telles şi a avut nevoie de intervenţia medicilor după ce a început să sângereze. (VEZI IMAGINI DURE CU DAN NISTOR PLIN DE SÂNGE)

Imagini horror cu Dan Nistor

Dan Nistor a ieşit bandajat de pe teren, după lovitura teribilă primită şi va fi dus pentru a fi suspus unor investigaţii suplimentare.

Într-o repriză în care ambele formaţii au avut câte o ocazie de gol, Frederic Maciel a deschis scorul, în minutul 40, cu un şut la colţul lung. În partea secundă, Cisotti a şutat pe lângă poartă, în minutul 76, iar clujenii nu au reuşit să egaleze, deşi Universitatea a jucat mai multe minute în zece oameni, după eliminarea lui Maciel.

În ultimele minute Samuel Teles l-a lovit în faţă pe Dan Nistor şi i-a spart acestuia nasul, iar medicii au rămas minute întregi pe gazon pentru a opri hemoragia jucătorului clujean. Cu acestă victorie gălăţenii urcă pe prima treaptă a play-out-ului, cu 30 de puncte. Universitatea Cluj are 26 de puncte şi ocupă poziţia a patra.

OŢELUL: E. Pap – Zhelev, J. Cisse, Yabre, Migeul Silva – Lameira (Farcaş 90), Zivulic, Cisotti (Aly Malle 90) – Maciel, A. Pop (S. Teles 63), Bodişteanu (R. Tănasă 50). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

U CLUJ: Gorcea – Chinteş, Piţian (Masoero 76), Thalisson, Chipciu – Bic (Silaghi 62), Doukoure (Anselmo 70) – Roguljic (D. Oancea 62), Nistor, V. Gheorghe (Roger 62) – D. Popa. ANTRENOR: Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Maciel 76, S. Teles 90+4 / Chipciu 77

Cartonaş roşu: Frederic Maciel (Oţelul Galaţi) min. 87

Arbitri: Rareş Vidican – Sebastian Gheorghe, Adrian Popescu

Arbitri VAR: Andrei Antonie – Vladimir Urzică

• Southampton – Leeds, finala play-off-ului de promovare, e pe 26 mai, de la ora 17:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de la Monaco e live în AntenaPLAY, în perioada 24-26 mai
  • Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

9:53 Premieră istorică în Cupa Greciei: o femeie va arbitra finala. Panathinaikos – Aris e sâmbătă, de la 20:30, live în AntenaPLAY 9:37 Lionel Messi şi Gerard Pique, în centrul unui scandal uriaş! Acuze incredibile. „Dacă oamenii află, ne vor ucide” 9:19 Câţi bani cere în instanţă Florin Talpan în procesul pe care l-a deschis împotriva clubului CSA Steaua şi Ministerului Apărării! 9:00 FotoDecizia lui Irinel Columbeanu după ce fiica lui, Irina, l-a chemat să locuiască în Statele Unite! 8:59 Novak Djokovic a anunţat că Rafael Nadal e principalul favorit de la Roland Garros 2024 8:35 Motivul pentru care nu se mai face transferul lui Florinel Coman în Qatar! Mihai Stoica: „Nu l-am tăiat din lot” 8:10 Mihai Stoica a făcut dezvăluiri despre cum comandă Gigi Becali schimbările în timpul meciului: „Ne dă frisoane” 21
    23:48
    Programul complet al sferturilor de finală de la Campionatul Mondial de hochei 2024. Competiţia e EXCLUSIV în AntenaPLAY
    21
    23:42
    VideoReportaj exclusiv cu Răzvan Lucescu: „Medalia o iubesc enorm!”. Ce a spus despre un posibil duel cu FCSB în Champions League