Închide meniul

“Îmi era ruşine”. Adrian Şut, dezvăluiri despre relaţia cu Gigi Becali. Cum s-au cunoscut cei doi

Gabriel Zamfirescu Publicat: 2 martie 2025, 16:31

Comentarii
Îmi era ruşine. Adrian Şut, dezvăluiri despre relaţia cu Gigi Becali. Cum s-au cunoscut cei doi

Gigi Becali, în timpul unui eveniment - Profimedia Images

Adrian Şut a făcut dezvăluiri de senzaţie despre Gigi Becali chiar înaintea derby-ului cu Rapid, de pe Arena Naţională. Căpitanul celor de la FCSB a vorbit despre prima interacţiune pe care a avut-o cu latifundiarul din Pipera. A mărturisit că i-a fost ruşine, dar până la urmă a trecut cu bine peste emoţii. Se întâmpla chiar înainte de a semna cu FCSB, echipă la care este acum căpitan, după accidentarea lui Darius Olaru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Şut a fost extrem de emoţionat la întâlnirea cu Gigi Becali. De atunci, a mai jucat un sezon la Academica Clinceni. Abia în 2020 s-a alăturat celor de la FCSB.

Adrian Şut, dezvăluiri despre Gigi Becali

Chiar Adrian Şut a fost cel care a insistat să mai evolueze un sezon pentru echipa din Clinceni. Apoi, a venit la FCSB. ”Mi-am sunat familia, le-am spus că mă vrea FCSB! Apoi am mers la nea Gigi la palat. A fost prima oară când l-am văzut, au fost niște emoții… Chiar nu-mi venea să cred că sunt acolo. Când l-am văzut pe nea Gigi nu puteam să vorbesc… Îmi era rușine de dânsul! A fost ceva frumos”, a spus Șut, conform fanatik.ro.

Apoi, actualul căpitan al celor de la FCSB a devoalat primul contact cu vestiarul actualei campioanei din Liga 1. ”Le-am spus că mi-aș dori să mă mai lase un an împrumut la Clinceni, pentru a putea juca meci de meci la liga 1. Să prind experiență și minute. Îi cunoșteam pe unii colegi. Venisem și cu Buziuc de la Clinceni.

Când vii de la o echipă mică la FCSB este foarte dificil. Sunt jucători cu calitate, pregătirea este alta… Am dat și de antrenamentele lui Tommy Neubert și nu-mi venea să cred”, a mai spus Șut, conform sursei citate.

Reclamă
Reclamă

Actualul căpitan al celor de la FCSB are şi 13 goluri marcate, în toate competițiile, în cele 172 de partide jucate. Urmează însă pentru campioană un meci infernal, pe Arena Naţională, contra celor de la Rapid. FCSB tocmai a pierdut primul loc după ce Craiova lui Rădoi a învins-o pe Farul.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:53 30 ian.
Răzvan Lucescu și Ionuț Radu se pot întâlni în play-off-ul pentru optimile Europa League. Cum arată tabloul
0:50 30 ian.
Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat”
0:49 30 ian.
Târnovanu a răbufnit după eliminarea FCSB-ului din Europa: “Nu-mi vine să cred că există astfel de oameni”
0:34 30 ian.
Marcatorul golului campioanei, Juri Cisotti, a spus ce i-a lipsit FCSB-ului pentru a o învinge pe Fenerbahce!
0:29 30 ian.
Gigi Becali a remarcat doi jucători după FCSB – Fenerbahce 1-1: “Din vremurile mai bune”
0:16 30 ian.
Gigi Becali a anunțat o revenire importantă după FCSB – Fenerbahce: “Putea să joace și astăzi”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 3 Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova 4 Denis Alibec semnează și pleacă de la FCSB! Echipa care îl transferă pe atacantul renegat de Gigi Becali 5 “Gigi Becali ar plăti oricât”. Mihai Stoica, detalii despre noul transfer pregătit la FCSB 6 Dennis Politic, titular în meciul cu Fenerbahce! Cum arată echipa FCSB-ului
Citește și