Închide meniul

Încă un jucător va pleca de la FCSB! Anunţul făcut de Mihai Stoica: “Deciziile aparţin patronului!”

Viviana Moraru Publicat: 30 mai 2023, 19:53

Comentarii
Încă un jucător va pleca de la FCSB! Anunţul făcut de Mihai Stoica: Deciziile aparţin patronului!

Jucătorii de la FCSB, la finalul unui meci/ Razvan Pasarica/SPORT PICTURES/ Hepta

Mihai Stoica a anunţat că un nou jucător va pleca de la FCSB, în această vară. Managerul general al roş-albaştrilor a dezvăluit că Denis Haruţ va pleca sub formă de împrumut de la echipă, aceasta fiind decizia luată de Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali pregăteşte o revoluţie la FCSB, şi a început curăţenia generală. Până acum, de la echipă au plecat Joonas Tamm, Răzvan Oaidă şi Iulian Cristea, şi vor urma şi Deian Sorescu şi Alexandru Creţu, printre alţii, după cum a anunţat patronul roş-albaştrilor.

Mihai Stoica a anunţat că un nou jucător va pleca de la FCSB

Mihai Stoica a mărturisit că Denis Haruţ va fi împrumut de FCSB la o altă echipă, în această vară. Gigi Becali a luat această decizie, fiind nemulţumit de fundaşul transferat de la Botoşani în 2021.

De asemenea, MM a mai declarat că regretă plecările lui Iulian Cristea şi Răzvan Oaidă, deoarece era foarte apropiat de aceştia.

Pe de altă parte, managerul general de la FCSB a dezvăluit că se poartă negocieri cu alţi jucători, care să vină la trupa roş-albastră în această vară.

Reclamă
Reclamă

“Haruţ probabil că va fi împrumutat, aşa îmi spusese Gigi. Suntem în discuţii şi să vedem ce jucători vor veni. Deciziile aparţin patronului şi nu are nicio importanţă ce cred alţii. El decide, el plăteşte şi la momentul ăsta urmărim jucători interesanţi.

Şi pe Cristea îl regret, şi pe Oaidă. Ei stăteau perete în perete cu mine în cantonament. Ştiu cum le sună ceasul, telefonul”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

În acest sezon, Denis Haruţ a bifat 16 partide pentru FCSB, în toate competiţiile.

Reclamă

Motivul pentru care Joonas Tamm nu a mai continuat la FCSB

S-a aflat motivul pentru care Joonas Tamm nu a mai continuat la FCSB! Presa din Estonia, ţară din care provine fundaşul central, a analizat decizia luată de Gigi Becali, şi a ajuns la concluzia că Tamm nu traversează o formă suficient de bună pentru a continua la gruparea roş-albastră.

Presa din Estonia a analizat, pe larg, plecarea lui Joonas Tamm de la FCSB. Fundaşul este un jucător extrem de apreciat în ţara sa, fiind desemnat jucătorul anului 2022.

„Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a confirmat că Joonas Tamm, membru al naționalei Estoniei, nu va continua la club și în sezonul următor.

Tamm a ajuns la FCSB în vara anului 2022 și a semnat un contract pe un an, plus unul opțional. Asta înseamnă că un an era garantat, iar celălalt ar fi fost posibil doar cu acordul părților. Acum este sigur că această opțiune nu mai este valabilă.

Motivul pentru care Becali nu îi prelungește contractul estonului este foarte simplu: Tamm nu este la un nivel foarte bun”, notează cei de la sport.postimees.ee.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:10
FCSB a pus în vânzare biletele pentru meciul cu Steaua Roșie Belgrad. Cât costă cel mai ieftin
19:32
Schimbare majoră la Universitatea Craiova, la debutul lui Filipe Coelho. Decizia luată de noul antrenor al oltenilor
19:26
Csikszereda – Unirea Slobozia 2-1. Ciucanii obțin al treilea succes al sezonului
19:17
Cristi Chivu vrea să transfere un campion mondial la Inter. Pe cine a pus ochii antrenorul român
19:11
Gol de la mijlocul terenului marcat de Unirea Slobozia cu Csikszereda. „Ciucanii” au marcat și ei spectaculos
19:08
FC Argeş – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:30). Echipa de start aleasă de Filipe Coelho la debut
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc 6 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030
Citește și