Închide meniul

Interes uriaş pentru FCSB – FC U Craiova 1948. Fanii iau cu asalt Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut pentru meciul programat la ora 22:30

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 iulie 2022, 12:55

Interes uriaş pentru FCSB – FC U Craiova 1948. Fanii iau cu asalt Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut pentru meciul programat la ora 22:30

Fanii lui FCSB vin în număr mare pe Arena Naţională / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Interes uriaş pentru FCSB – FC U Craiova 1948, din etapa a 3-a a campionatului României. Chiar dacă meciul a fost programat la o oră total neaşteptată, fanii vicecampioanei nu s-au speriat şi vin să vadă duelul dintre favoriţii lor şi echipa lui Adrian Mititelu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a recunoscut că a fost luat prin surprindere când a aflat câte bilete se vânduseră cu 24 de ore înaintea partidei. Erau de trei ori mai multe decât se aştepta. Totul după debutul excelent al lui Nicolae Dică, 4-2 cu Saburtalo, în Conference League.

Interes uriaş pentru FCSB – FC U Craiova 1948. Câte bilete s-au vândut

Managerul general al roş-albatrilor a venit cu detalii înaintea confruntării care va fi astăzi, de la ora 22:30, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

UEFA a intervenit, nu avem ce face. S-au calificat două echipe din Slovacia, Trnava şi Dunajska Streda, nu puteau să joace în aceeaşi zi. Nu ne convine ora, dar nu avem ce face. Bine că s-a găsit şi această variantă.

Ne apropiem de 10.000 de bilete date online. Dacă era sâmbătă noapte meciul, mai înţelegeam. Dar duminică, când a doua zi lumea se duce la serviciu… Eu aşteptam ca azi să vindem 2.000-3.000 de bilete.

Reclamă
Reclamă

Dar meciul cu Saburtalo a fost electrizant. Noi trebuie, suntem obligaţi să nu îndepărtăm oamenii. Nu ştiu de unde vor găsi băieţii energie, dar trebuie să facem asta“, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

FCSB este fără victorie în această ediţie a Ligii 1. După debutul ratat cu nou-promovata U Cluj, scor 1-1, echipa patronată de Gigi Becali a fost învinsă de Rapid, scor 0-2.

FC U Craiova 1948 vine după un succes de senzaţie. A răpus-o chiar pe campioana en-titre, CFR Cluj. Chiar dacă au fost conduşi încă din primul sfert de oră, oltenii au întors scorul graţie “dublei” lui Van Durmen (32, 72) şi a reuşitei lui Compagno (46).

Reclamă

Transferul lui Pavol Safranko la FCSB a picat

Transferul lui Pavol Safranko la FCSB a picat. Mihai Stoica a oferit detalii despre răspunsul primit de la atacantul dorit de Gigi Becali. Patronul lui FCSB este pe punctul de a plăti clauza de reziliere a lui David Miculescu, de 1.7 milioane de euro, dar îşi mai doreşte un jucător în ofensivă.

Jucătorul de 27 de ani este în Africa de Sud şi şi-ar fi dorit o revenire în Liga 1. Slovacul a jucat la Sepsi numai puţin de 73 de meciuri şi a reuşit să dea 17 goluri şi 10 pase decisive.

Safranko nu a putut să îi convingă pe conducătorii lui Mamelodi să îl lase să plece, după ce aceştia i-au achitat, vara trecută, 700.000 de euro lui Sepsi.

Ne trebuie un număr 9 puternic, un jucător cu mai multă experienţă. D-aia şi vorbisem pentru Şafranko, dar e un capitol încheiat. E încheiat pentru că e sub contract şi noi nu avem… Ne-a anunţat că-i sub contract, n-a mai discutat. (n.r. – E un capitol încheiat?) Absolut„, a spus MM pentru sursa citată anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:41

Daniel Oprița, mesaj dur după ultimatumul primit de la comandantul clubului Steaua: “Nu sunt dator!”

19:36

Adevăratul motiv pentru care Karlo Muhar a refuzat-o pe FCSB şi a semnat cu CFR Cluj. Nu partea financiară l-a interesat

19:18

Ce jucător de la FCSB l-a surprins pe Mihai Pintilii: “Mamă, de unde a apărut? La început era pe lângă”

19:00

Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician

18:30

Lois Boisson s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Franţuzoaica de pe locul 361 WTA a învins-o pe favorita 6

18:26

Pep Guardiola, mesaj de luptă înainte de startul Cupei Mondiale a Cluburilor! Antrenorul a pus ochii pe trofeu

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 5 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 6 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist”
Citește și