Închide meniul

Ioan Andone a dezvăluit cum a căutat Dinamo un nou antrenor: “Nici nu le-a răspuns la telefon”

Alex Masgras Publicat: 12 decembrie 2023, 17:24

Comentarii
Ioan Andone a dezvăluit cum a căutat Dinamo un nou antrenor: Nici nu le-a răspuns la telefon

Ioan Andone, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Ioan Andone a dezvăluit cum a căutat Dinamo un nou antrenor! Fostul mare jucător şi antrenor al lui Dinamo a fost contactat de administratorul special al clubului, înainte ca formaţia din Ştefan cel Mare să numească un nou antrenor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe lista “câinilor” s-au aflat mai mulţi antrenori români în primă fază, dar conducerea dinamoviştilor a decis în cele din urmă să îl numească pe croatul Zeljko Kopic.

Ioan Andone a dezvăluit cum a căutat Dinamo un nou antrenor

Ioan Andone a dezvăluit că Andrei Nicolescu i-a cerut părerea despre mai mulţi antrenori români, iar din informaţiile sale, Liviu Ciobotariu, cel care s-a despărţit recent de Sepsi Sf. Gheorghe, nici nu le-a răspuns la telefon celor din conducerea “câinilor”:

“Jocul nu suferă foarte mult să zici că joacă foarte prost, dar e criză de rezultate! Am fost contactat de Andrei Nicolescu la telefon, nu-i știam nici numărul, nici nu i-am răspuns. Apoi m-a sunat Gabi Glăvan.

M-a sunat să mă întrebe de niște antrenori români, să-mi spun o părere, mi-am spus părerea, au fost patru antrenori: Ciobi, care am înțeles că nici nu le-a răspuns telefon, Bratu, Ionuț Badea și Maxim de la Hunedoara. Mi-am spus părerea mea, dacă s-ar descurca sau nu în situația asta. Altă discuție nu a fost.

Reclamă
Reclamă

Au ales un străin, l-au studiat din ce am înțeles, a salvat niște echipe în cariera lui, s-a dus în situații dificile și a reușit să salveze echipa. Au trecut trei jocuri și lucrurile arată tot la fel”, a declarat Ioan Andone, la digisport.ro.

Cornel Dinu s-a năpustit asupra jucătorilor lui Dinamo

Cornel Dinu nu a mai rezistat şi s-a năpustit asupra jucătorilor lui Dinamo, după înfrângerea suferită de „câini” împotriva lui U Cluj, scor 0-1. Legenda grupării din Ştefan cel Mare a oferit declaraţii de o duritate extremă.

„De exemplu la Dinamo, jucătorii care sunt luați, am văzut cine este acest Nicolescu, din păcate el nu are posibilitatea de a discerne calitățile specifice pentru posturile pe care evoluează fotbaliștii.

Reclamă

De exemplu, la primul gol din minutul 4, săracul adus de la Clinceni a dormit acolo pe lângă Nistor. La fel cam și ceilalți, Bena, Grigore, cei care îi aleg sunt oameni care nu au practicat fotbalul, nu știu că un apărător îl iei dacă are deposedare, marcaj, plasament, săritură de cap. La un mijlocaș mai bine luau pe Iglesias pe cântăreț, că a fost junior la Real Madrid.

Cum să-l iei pe Abdallah, e bun doar într-o moschee atunci când face imamul slujba la 5 după amiaza. Acești căutători de talente fac parte din staff-ul administrativ al echipei. La Real Madrid au Harvard, la noi e total diferit. La noi conducerile sunt ori dictatoriale, ca la FCSB, același lucru și la CFR când se supără Varga, același lucru și la FCU și la Universitatea, așa zisă, pentru că Universitatea e FCU. Problema e că nu suntem pregătiți să avem oameni care să creeze echipele de administrație a fenomenelor„, a declarat Cornel Dinu la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:03
Barcelona – Real Madrid 3-2. Catalanii câștigă Supercupa Spaniei după un „thriller” la Jeddah
22:54
LIVE TEXTInter – Napoli 1-1. McTominay restabileşte egalitatea
22:34
Dinamo transferă un român crescut de Barcelona şi fan declarat al FCSB!
22:17
S-au arătat trei minute de prelungire, dar ce a urmat depășește orice imaginație! Nebunie în Barcelona – Real
21:45
Rapid și-a cedat jucătorul la o echipă de play-off: „Transfer definitiv”
21:18
Gata, s-a aflat! Gigi Becali transferă la FCSB un român din Italia
1 FotoCine este viitoarea soţie a lui Adi Vasile. Prezentatorul de la Survivor România se iubeşte cu o brunetă focoasă 2 Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii” 3 Un alt transfer din fotbalul românesc în Turcia. Agentul confirmă: “Mâine face vizita medicală” 4 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fiul lui Ibrahimovic pleacă de la Milan 5 Salariu de 5 milioane de euro din Germania pentru Radu Drăgușin. Decizia luată de român 6 EXCLUSIV“Am ajuns unde nu voiam”. Verdict îngrijorător după transferul lui Adrian Șut de la FCSB
Citește și