Închide meniul

“Îţi dai seama ce hal de fotbalist?!” Gigi Becali a umilit un fotbalist în direct la TV: “Uitaţi-o pe asta, că e de râs!”

Publicat: 26 august 2024, 0:33

Comentarii
Îţi dai seama ce hal de fotbalist?! Gigi Becali a umilit un fotbalist în direct la TV: Uitaţi-o pe asta, că e de râs!

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali a umilit un fotbalist în direct la TV. Patronul de la FCSB l-a făcut praf pe Daniel Popa, cel pe care a greşit la primul gol. Beclai nu s-a ferit de cuvinte când a vorbit despre atacantul pe care l-a adus în această vară de la Universitatea Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu i-a menajat nici pe Octavian Popescu şi pe Florin Tănase după înfrângerea cu Hermannastadt, scor 0-2. FCSB a ajuns pe penultimul loc în clasament şi poate ajunge “lanternă roşie” dacă Buzăul nu va pierde cu Universitatea Cluj.

Gigi Becali a umilit un fotbalist în direct la TV

“Am avut mare încredere în Octavian Popescu că face şi drege. Şi Tănase. Dă numai mingea în spate. Tănase dă nu mai mingea în spate. Ce să facem? Asta e treaba, acesta este fotbalul românesc. Nu există valoare. Ia uite, hal de fotbalist. Vine mingea la el şi el o dă la 5 metri pasă de adversar. Îţi dai seama ce hal de fotbalist?! Uitaţi-o pe asta că e de râs. Vă daţi seama, nu îţi vine să crezi. Îţi dai seama ce hal de fotbalişti? Am dat 1.300.000 pe un fotbalist. Care nici nu este fotbalist. El joacă la echipele mici. Lasă că face Tănase, se descurcă el Tănase“, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Florin Tănase, mesaj pentru Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 2-0: „Multe schimbări! Influențează!”

Florin Tănase a avut un mesaj pentru Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 2-0. Jucătorul campioanei nu a ținut cont de nimic și a vorbit deschis, la interviul de la finalul partidei.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase este de părere că jocul campioanei, din meciul de la Sibiu, a fost influențat și de faptul că mai mulți jucători au fost schimbați, în timpul partidei. Totodată, vedeta de la FCSB a transmis că jucătorii trebuie să strângă rândurile, pentru duelul cu LASK Linz, din play-off-ul Europa League.

„Avem doar 5 puncte, chiar dacă avem un meci mai puțin. Am jucat contra echipelor din subsolul clasamentului. Trebuie să ne gândim la meciul de joi, putem să ne calificăm în Europa League.

După trebuie să ne focusăm mult mai mult către campionat. E normal să te gândești la Europa, dar ne doream foarte mult să câștigăm meciul acesta. Probabil sunt și multe schimbări, influențează.

Reclamă

Trebuie să strângem rândurile, suporterii au nevoie de o calificare”, a spus, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:03
Marius Șumudică, verdict în privința jucătorului în care Dinamo își pune speranțele: „Se înmoaie de picioare”
20:53
VideoJurnal Antena Sport | Universitatea Craiova atacă „primăvara europeană”
20:50
VideoJurnal Antena Sport | Survivor, noua provocare pentru Gabi Tamaș
20:45
VideoJurnal Antena Sport | Un nou început la CSM București
20:42
Oleksandr Romanchuk, visător înainte de AEK Atena – Craiova: „Îmi doresc să fie o seară istorică”
20:39
„Am o ușă deschisă acolo”. Cristina Neagu, anunț despre revenirea la CSM București. Ce a spus despre parcursul României de la CM
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 5 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și