Jefte Betancor a dat cărțile pe față după ce a plecat de la CFR Cluj. Atacantul a vorbit despre conflictul cu Andrea Mandorlini, care l-a făcut să rupă înțelegerea cu formația ardeleană.
Atacantul din Spania a dezvăluit faptul că nu a fost mulțumit de minutele pe care le primea de la tehnicianul clujenilor, iar astfel a decis să plece de la fosta campioană a României.
Jefte Betancor a dat cărțile pe față după ce a plecat de la CFR Cluj. Ce s-a întâmplat în lotul clujenilor
Problemele dintre atacant și antrenorul de la CFR Cluj au apărut după ce Betancor a plecat del a stadion, la pauza partidei cu Farul, după ce a fost scos din teren de către Andrea Mandorlini.
Acum, jucătorul de 30 de ani a dezvăluit discuția pe care a purtat-o cu antrenorul italian, dar și motivul pentru care a ales să plece de la CFR Cluj.
„Eu am decis să încheiem contractul. Am vrut să mă lase să plec, pentru că eram nefericit. E bine pentru ambele părți. Eu nu jucam foarte mult și nu eram fericit. După meciul cu Farul am vorbit și am spus că e imposibil să mai rămân așa, pentru că eram schimbat de fiecare dată.
De la meciul cu Adana, când am și marcat, eu jucasem doar două meciuri ca titular și am fost schimbat de fiecare dată. Am văzut că a spus (n.r. Mandorlini) că am jucat în fiecare meci. Este adevărat dar, jucam câte 20 de minute. Respect deciziile antrenorului, dar am vorbit cu clubul că e mai bine să terminăm contractul pentru că nu jucam cât îmi doream.
(n.r. legat de evenimentul de la meciul cu Farul) A fost o greșeală și am fost primul care a recunoscut, când am vorbit cu antrenorul și cu președintele. Le-am spus că e greșeala mea, dar am fost foarte supărat. Am făcut o mare greșeală.
Mi-a spus că nu înțelege și că nu pot face asta echipei. Am spus că știu, dar sunt om și fac greșeli în viață. Mi-am cerut scuze că am plecat, dar i-am spus că nu înțeleg de ce m-a schimbat tot timpul.