Închide meniul

Jefte Betancor revine la CFR Cluj! Atacantul şi-a încheiat aventura la echipa la care a fost împrumutat

Viviana Moraru Publicat: 13 iunie 2023, 16:46

Comentarii
Jefte Betancor revine la CFR Cluj! Atacantul şi-a încheiat aventura la echipa la care a fost împrumutat

Jefte Betancor, bucurie după un gol marcat pentru CFR Cluj / Profimediaimages

Jefte Betancor revine la CFR Cluj, în această vară. Atacantul de 29 de ani şi-a încheiat aventura la Pafos, echipă la care era împrumutat de la începutul anului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jefte Betancor era transferat de CFR Cluj în vara lui 2022, de la Farul. Clujenii plăteau în schimbul atacantului iberic suma de 300.000 de euro, însă au renunţat la serviciile sale după doar o jumătate de sezon.

Jefte Betancor revine la CFR Cluj

Oficialii de la Pafos au anunţat faptul că Jefte Betancor şi-a încheiat împrumutul la echipă. Acesta ar urma să revină la CFR Cluj, în această pauză competiţională, asta în cazul în care clujenii nu îl vor împrumuta din nou, la o altă formaţie.

“Pafos FC îi mulţumeşte fostului atacant Jefte Betancor pentru contribuţia sa în echipa noastră. Îi urăm toate cele bune în carieră”, se arată în anunţul postat de ciprioţii de la Pafos, pe contul oficial de Facebook.

La echipa la care a fost împrumutat, Betancor a bifat 12 meciuri, şi a marcat un singur gol, într-o jumătate de sezon.

Reclamă
Reclamă

Pentru CFR Cluj, Betancor ar putea reprezenta o variantă, în condiţiile în care Gabriel Debeljuh va pleca din Gruia, iar Rangelo Janga a avut evoluţii modeste la trupa clujeană.

În jumătatea de sezon petrecută la CFR Cluj, Jefte Betancor a bifat 15 partide, în care a reuşit să marcheze trei goluri.

Atacantul spaniol a impresionat însă în sezonul petrecut la Farul, între 2021 şi 2022. Betancor a marcat 16 goluri şi a oferit două asisst-uri, în cele 36 de partide în care a evoluat.

Reclamă

Andrei Burcă, şanse mari să plece de la CFR Cluj în această vară

Andrei Burcă are şanse mari să plece de la CFR Cluj în această vară. Fundaşul echipei din Gruia are o ofertă din Europa şi poate părăsi echipa după patru ani.

Ioan Varga, patronul lui CFR Cluj, a declarat că Andrei Burcă şi-a făcut datoria la echipa din Gruia şi că merită să plece în străinătate.

Varga a anunţat că Burcă a primit o ofertă din străinătate. Fără să numească echipa interesată de fundaşul de 30 de ani, patronul clujenilor a dezvăluit că, în proporţie de 80%, transferul se va materializa.

Pentru Burcă este o propunere concretă din Europa și sunt șanse 80% să se realizeze în această vară. Nu pot să vă spun numele. Cred că se va rezolva.

Un jucător ca Burcă merită un transfer în străinătate, după ce și-a făcut datoria la CFR Cluj. Despre plecări, v-au spus și colegii mei că sunt oferte din străinătate pentru anumiți jucători, însă nu avem ceva finalizat”, a declarat Ioan Varga, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09 2 mart.
Florin Tănase nu a mai rezistat şi s-a luat de toată lumea după ce FCSB a intrat în play-out: “Mai aveau puţin şi-l spânzurau”
23:58
VideoJurnal Antena Sport | Regele din Formula 1, Lando Norris, abia așteaptă să prindă viteza cu mașina de campion
23:55
Programul ultimei etape din sezonul regulat. Când se joacă Rapid – Universitatea Craiova și CFR – Dinamo
23:44
Gigi Becali, gata să îl aducă pe Mirel Rădoi la FCSB! Anunțul patronului: “Manager general. Va superviza tot”
23:40
Gigi Becali a anunţat primele măsuri după ruşinea trăită la FCSB: “O să fie condus de mine serviciul! Facem un birou”
23:25
Gigi Becali le-a decis viitorul lui Charalambous și Pintilii după ce FCSB a ratat play-off-ul
1 Gigi Becali, decizie radicală după ce FCSB a ratat play-off-ul: “E ultima zi” 2 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 3 Miza play-out-ului pentru FCSB! Cum mai poate ajunge campioana în Europa, după ce a ratat play-off-ul 4 BREAKING NEWSE oficial! FCSB, OUT din lupta pentru play-off după Dinamo – FC Argeș 0-1. Campioana va juca în play-out 5 Gigi Becali nu glumește! Amendă de 20.000 de euro și excludere din primul 11 înaintea meciului cu UTA 6 Florin Bratu revine în Liga 1! Cu cine semnează + cine vine în locul său la CS Dinamo
Citește și