Închide meniul

Jucătorii “distruşi” de Gigi Becali după U Cluj – FCSB 2-1: “Ce fotbalişti sunt ăştia? Nu văd pe ce am dat banii!”

Antena Sport Publicat: 1 noiembrie 2022, 8:46

Comentarii
Jucătorii distruşi de Gigi Becali după U Cluj – FCSB 2-1: Ce fotbalişti sunt ăştia? Nu văd pe ce am dat banii!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Ei sunt jucătorii “distruşi” de Gigi Becali după meciul U Cluj – FCSB, scor 2-1, din etapa a 16-a a Ligii 1. Patronul lui FCSB a răbufnit la miezul nopţii şi a atacat patru fotbalişti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

David Miculescu, Darius Olaru, Florinel Coman şi Malcom Edjouma sunt cei pe care a pus tunurile finanţatorul vicecampioanei României. “Mbappe” Coman a şi fost unul dintre cei trei jucători înlocuiţi la pauză meciului de pe Cluj Arena.

Jucătorii “distruşi” de Gigi Becali după U Cluj – FCSB 2-1

Gigi Becali nu îşi explică ce se întâmplă cu jucătorul pe care a plătit cei mai mulţi bani în startul sezonului.

Am dat pe Miculescu 1.7 milioane şi nu văd banii, nu văd pe ce i-am dat. Nu pot să-mi dau seama ce se întâmplă. E din rău în mai rău. Cum adică să joci cu un om în plus şi joci minge lungă? Când ai un om în plus faci 25 de pase.

Lipsă de idei, nu vine nimeni la primit. Pase la adversar, tot timpul mingea la adversar, greşeli… Olaru, fotbalist. Ce se întâmplă? A uitat Olaru fotbalul? Nu l-a uitat! Înseamnă că e chestiune ori de pregătire fizică, ori de antrenamente.

Reclamă
Reclamă

Coman a zis că nu mai poate. Păi, de ce nu mai poate, bă? Îţi spun eu de ce nu mai poate: ştie că a fost praf, a zis că oricum îl schimbă şi mai bine se dă accidentat. Ce fotbalişti sunt ăştia!?

Edjouma aşa e împiedicat dintotdeauna. Nu poţi spune despre jucători, e chestiune de antrenament. Echipa nu se antrenează să paseze şi eu spun de două luni posesie, posesie, posesie“, a declarat Gigi Becali pentru primasport.ro.

Nicolae Dică s-a dezlănțuit și și-a făcut praf jucătorii

Nicolae Dică și-a criticat public jucătorii pentru erorile din apărare. Adrian Șut a greșit la primul gol, marcat de Thiam. A venit apoi eroarea lui Malcom Edjouma, de care a profitat Ioan Filip. Nicolae Dică a spus că nu a văzut astfel de greșeli „nici la Liga a 3-a”.

Reclamă

Am făcut o partidă foarte slabă. Și în repriza a doua am jucat cu un om în plus și n-am reușit să punem presiune și să ne creăm ocazii. Facem niște greșeli. Nu mi-a fost dat să văd asemenea greșeli. Nu zic de Liga 1, nici la Liga a 3-a. S-au făcut niște greșeli de neînțeles.

E păcat că n-am obținut un rezultat pozitiv, pentru că veneam după meciuri bune în campionat. Trebuia să câștigăm. Am pierdut mingea la 20 de metri, în zona centrală, ne-au prins deschiși și am luat acel gol. Apoi nu putem să anticipăm o minge venită de la 70 de metri, nu putem să o dăm în out. Ce să le fac? Sunt jucători de 27, 28, 30 de ani… să-i învăț să facă o preluare, să anticipeze o minge de 70 de metri sau să dea o pasă cu latul? Nici chiar așa!

Noi veneam după 4 victorii, ce blocaj mental să fie? Urcasem în clasament. Cu o victorie eram iar în zona de play-off. Atitudine și curaj, asta le cer”, a spus Nicolae Dică la finalul meciului U Cluj – FCSB 2-1.

Echipa lui Nicolae Dică, răpusă în Ardeal de U Cluj!

Echipa lui Nicolae Dică a fost răpusă în Ardeal, scor 1-2, în etapa a 16-a din Liga 1. Vicecampioana României a încheiat seria de 4 victorii în campionat și a plecat fără puncte de pe Cluj Arena.

Thiam și Filip au marcat pentru U Cluj, în minutele 32 și 40. Andrei Cordea a redus din diferență în minutul 86.

FCSB a forțat egalarea în minutele de final, dar defensiva „șepcilor roșii” a rezistat eroic. Roș-albaștrii au evoluat în superioritate numerică începând din minutul 57, când Romario Pires a fost eliminat pentru un fault criminal asupra lui Andrea Compagno.

FCSB rămâne pe locul 7 în Liga 1, în timp ce U Cluj urcă pe poziția a 11-a. U Cluj se află la prima victorie în fața FCSB-ului, după o așteptare de 15 ani. În 2007, „șepcile roșii” se impuneau ultima oară în fața roș-albaștrilor, tot cu scorul de 2-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și