Jucătorul pe care îl preferă Gabi Tamaş, dintre Octavian Popescu şi Florinel Coman: “Mie-mi place mai mult de el!”

Viviana Moraru Publicat: 18 martie 2023, 9:41

Comentarii
Jucătorul pe care îl preferă Gabi Tamaş, dintre Octavian Popescu şi Florinel Coman: Mie-mi place mai mult de el!

Florinel Coman şi Octavin Popescu, în timpul unui meci la FCSB/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

S-a aflat care este jucătorul pe care Gabi Tamaş îl preferă dintre Octavian Popescu şi Florinel Coman. Fundaşul de la Chiajna susţine că deşi este impresionat de calităţile lui Tavi Popescu, îl place mai mult pe “Mbappe de România”, cu care susţine că s-a întâlnit de câteva ori.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Octavian Popescu şi Florinel Coman sunt jucătorii pe care Gigi Becali speră să-i transfere pe sume consisntente de bani. Până atunci, doar Tavi Popescu a prins lotul convocat de Edi Iordănescu, pentru primele meciuri din preliminariile EURO 2024.

Jucătorul pe care îl preferă Gabi Tamaş, dintre Octavian Popescu şi Florinel Coman

Gabi Tamaş a recunoscut faptul că Octavian Popescu este un jucător extrem de talentat, însă recunoaşte faptul că îl simpatizează mai mult pe Florinel Coman.

Tamaş şi-a motivat alegerea susţinând faptul că “Mbappe de România” are mai mult forţă şi este mult mai agresiv, decât celălat mijlocaş de la FCSB.

“Tavi Popescu are talent, dar mie-mi place mai mult de Coman. Am văzut acum că a început să dea și goluri. Îl cunosc personal, ne-am văzut de două, trei ori ori din întâmplare.

Reclamă
Reclamă

Îmi place mult mai mult, este mai agresiv, are mai multă forță decât Tavi Popescu”, a declarat Gabi Tamaş, în podcastul Victory Extra Time.

În acest sezon, atât Florinel Coman, cât şi Octavian Popescu au traversat o formă oscilantă la FCSB. Cu toate acestea, aceştia au devenit titulari de bază la trupa lui Gigi Becali, în 2023. Pe parcursul întregii stagiuni, Coman a bifat 34 de meciuri, şi a reuşit să marcheze 6 goluri, în timp ce Tavi Popescu a bifat 41 de meciuri, şi a reuşit să marcheze doar 3 goluri.

Gabi Tamaş a dezvăluit ce favorită are în lupta pentru titlu

Gabi Tamaş a dezvăluit ce favorită are în lupta pentru titlu. Fostul jucător al lui Dinamo şi FCSB a anunţat ce îşi doreşte să se întâmple în play-off-ul Ligii 1. Speră să se încheie hegemonia lui CFR Cluj, care este campioana ultimelor cinci sezoane.

Reclamă

Tamaş a recunoscut că îi ţine pumnii liderului Farul. Şi-ar dori ca Gică Hagi să rămână pe primul loc până la final. Are aşteptări şi de la Rapid şi Universitatea Craiova, echipele care sunt în afara podiumului cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat.

Farul e o surpriză plăcută„, a precizat fundaşul în vârstă de 39 de ani. Constănţenii au cel mai bun atac din Liga 1 şi au un punct avans faţă de CFR Cluj

„Bună întrebarea asta. E mult mai interesant. Punctele de vor înjumătăți, atunci o să fie mai interesant. Nu o să mai riște nimeni atât de mult. M-aș bucura să fie o surpriză, nu știe cine. Farul e o surpriză plăcută. Ei avut avut cel mai plăcut ochiului fotbal din Liga 1, mi-a plăcut mereu cum joacă Farul, sper să o țină până la sfârșit.

Este greu de spus pentru Rapid, au acumulat puncte, sunt acolo, dar experiența de play-off nu o au. CFR-ul are o experiență, câștigă de ani de zile. Rapidul poate ajunge și ea, dar nu e nimic bătut în cuie. Craiova joacă foarte bine„, a declarat Gabi Tamaş la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:18

AUR cere indemnizaţii de merit pentru componenţii Steaua 86

13:04

Egipt și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială. Mohamed Salah e vedeta “faraonilor”

12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

11:47

Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară

10:53

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Controversele de la Cupa Mondială

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și