Laszlo Balint a început “revoluţia” pentru titlu la Universitatea Craiova! Oltenii transferă gratis din Portugalia

Dragoș Vasile Publicat: 26 iunie 2022, 17:14

Comentarii
Laszlo Balint a început revoluţia pentru titlu la Universitatea Craiova! Oltenii transferă gratis din Portugalia

Laszlo Balint, la prezentarea la Universitatea Craiova / Hepta

Laszlo Balint a început “revoluţia” pentru titlu la Universitatea Craiova. Oltenii ţin pasul cu rivalele CFR Cluj şi FCSB şi transferă gratis un fundaş din Portugalia. Fundaşul Raul Silva (32 ani) poate ajunge în scurt timp în Bănie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laszlo Balint vrea să dea prima lovitură după ce i-a luat locul lui Laurenţiu Reghecampf pe banca oltenilor. Antrenorul va încerca să califice echipa în Conference League. În primul tur, Universitatea Craiova va evolua în compania celor de la KF Vllaznia, pe 21 şi 28 iulie.

Laszlo Balint a început “revoluţia” pentru titlu la Universitatea Craiova

Raul Silva, un experimentat fundaş de 32 de ani, ar urma să ajungă la Universitatea Craiova. Ultima oară la Estoril, fotbalistul are o cotă de piaţă de 1 milion de euro.

Mutarea a fost anunţată de Pedro Sepulveda, de la SIC Noticias. Acesta a transmis că Silva va semna un contract valabil pentru două sezoane cu oltenii.

Estoril, Braga, Maritimo, Figueirense şi Paysandu sunt echipele pentru care a evoluat Raul Silva de-a lungul carierei. Acesta are experienţă şi în cupele europene: are peste 20 de meciuri în Europa League.

Reclamă
Reclamă

Sezonul trecut, Universitatea Craiova a terminat pe locul 3 în play-off, fiind departe de lupta la titlu dintre CFR Cluj şi FCSB. Totodată, „oltenii” au ratat calificarea în finala Cupei României, fiind eliminaţi de Sepsi, care urma să câştige trofeul.

Gică Craioveanu, avertisment pentru Laszlo Balint înainte de debutul pe banca Universităţii Craiova

Gică Craioveanu i-a transmis un avertisment lui Laszlo Balint, care a fost numit în locul lui Laurenţiu Reghecampf pe banca Universităţii Craiova. Fostul internaţional a declarat faptul că Mihai Rotaru, patronul „oltenilor”, nu ar mai accepta o eliminare prematură din competiţiile europene.

Reclamă

„Este un antrenor care comunică foarte bine cu jucătorii, dar este foarte exigent. Universitatea Craiova este o echipă istorică, atunci când merge bine joacă având stadionul arhiplin. Depinde de el și de inspirația pe care o va avea, pentru că la meciurile importante trebuie să ai inspirație. Meciul cu Vllaznia este prima partidă importantă a clubului.

Știu că au câștigat 9 titluri și 8 Cupe în Albania, deci este o echipă cu istorie. Nu este o echipă oarecare precum Laci, cu tot respectul pe care îl am pentru ei. Noi suntem datori publicului din Craiova, după eșecurile din ultimii doi ani cu Tbilisi și Laci”, a declarat Gică Craioveanu pentru Fanatik.

Fanii Universității Craiova, val de ironii după ce echipa lor nu a făcut niciun transfer

Universitatea Craiova nu a transferat niciun jucător în această fereastră de mercato, iar fanii olteni fac haz de necaz pe rețelele de socializare. Fanii echipei antrenate de Laszlo Balint râd de Mihai Rotaru. Deși patronul din Bănie vrea să câștige campionatul, Universitatea Craiova a rămas “repetentă” la transferuri.

Suporterii olteni faz haz de necaz și s-au apucat ei să „transfere” jucători. Primele nume de pe lista fanilor au fost Cristiano Ronaldo și Kylian Mbappe.

Rivalele CFR Cluj și FCSB i-au luat fața Craiovei la transferuri. Campioana și-a adus șase jucători noi, iar roș-albaștrii au primit și ei doi oameni noi. Universitatea Craiova a ratat toate trofeele în sezonul trecut și nu a jucat nici în grupele Conference League.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:48

Fanii Interului, reacții dure la adresa lui Cristi Chivu, după 1-1 cu Atalanta: „Mentalitatea echipei s-a dus de râpă”

18:38

Ce i-a strigat Cristi Chivu arbitrului, după ce a fost eliminat în Inter – Atalanta 1-1: “Cinci minute nebune pe San Siro”

18:30

Leverkusen – Bayern 1-1. Egal pentru campioana Germaniei, într-un meci cu 3 goluri anulate și doi jucători eliminați

17:58

Arouca – Benfica LIVE VIDEO (22:30). Echipa lui Jose Mourinho are nevoie de victorie

17:55

Inter – Atalanta 1-1. Dezastru pentru echipa lui Cristi Chivu! Tehnicianul român, eliminat după o criză de nervi

17:52

Cristi Chivu a fost eliminat în Inter – Atalanta 1-1! Criză de nervi după o fază controversată

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 3 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 4 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 5 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 6 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur
Citește și