Închide meniul

Laszlo Dioszegi, discurs vehement: “Rar am văzut FCSB să tragă de timp. O să aibă de furcă cu Rapid la titlu!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 11 februarie 2024, 23:06

Comentarii
Laszlo Dioszegi, discurs vehement: Rar am văzut FCSB să tragă de timp. O să aibă de furcă cu Rapid la titlu!

Captură AntenaSport

Laszlo Dioszegi a avut un discurs vehement după FCSB – Sepsi 1-0. Patronul covăsnenilor a spus că rar a văzut ca FCSB să joace atât de modest.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, Dioszegi a spus că FCSB va avea probleme cu Rapid în lupta la titlu dacă va juca tot aşa. Sepsi a avut o posesie de 62 la sută.

Laszlo Dioszegi, discurs vehement după FCSB – Sepsi 1-0

“Am jucat timoraţi, ne-a fost teamă de FCSB. Meciul acesta puteam să scoateam un rezultat bun, dar nu am mai avut condiţie fizică. Nu avem pe cine să bage mingea în poartă. Nu m-a impresionat FCSB, am dominat teritorial partida. Nu am reuşit să intre mingea în poartă. Din vară am spus că FCSB va câştiga titlul. Dacă va juca aşa, va avea de furcă cu Rapid. Vedem cine ce face. Nu putem să spunem că este complicat. Avem 5 partide, trebuie să jucăm fotbal să avem şanse. Lipseşte Ştefănescu, asta se vede. Rar am văzut un FCSB, să nu spun că au tras de timp, dar au jucat lent. În momentul de faţă, în vară putem discuta cu orice echipă cu Ştefănescu” , a spus Laszlo Dioszegy după FCSB – Sepsi 1-0.

FCSB – Sepsi 1-0, duelul din etapa a 25-a din Liga 1, a fost în format live text, pe AS.ro. Roş-albaştrii au obţinut a treia victorie din 2024, şi au refăcut diferenţa de nouă puncte faţă de Rapid, ocupanta locului secund.

FCSB a acumulat 54 de puncte, după victoria cu Sepsi. Alexandru Băluţă a marcat unicul gol al partidei, mijlocaşul punctând cu un şut superb, în minutul 16.

Reclamă
Reclamă

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Alhassan – Al. Băluţă (Creţu ’90), Miculescu (Ov. Popescu ’64), Fl. Coman (Phelipe ’46). Antrenor: Elias Charalambous

Sepsi: R. Niczuly – Oroian (Renta ;88), Kecskes (Bălaşa ’88), D. Ciobotariu, Dumitrescu (Varga ’61) – N. Păun – Kallaku (I. Gheorghe ’88), C. Matei, Aganovic (Rondon ’72), Fl. Ştefan – Safranko. Antrenor: Bernd Storck

Cartonaş galben: / Oroian ‘81

Reclamă
Arbitri: Adrian Cojocaru – Valentin Avram, Alexandru Filip – Cătălin Buşi

Camera VAR: Bodgan Dumitrache, Iuliana Demetrescu

Observatori: Augustus Constantin, Constantin Stătescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:13
Zeljko Kopic a spus care e problema lui Dinamo, după 1-1 cu UTA: “Asta trebuie să rezolvăm!”
0:01
Cătălin Cîrjan sună mobilizarea la Dinamo, după 1-1 cu UTA: “Trebuie să arătăm altfel!”
23:59 15 aug.
Hakim Abdallah, după ce a fost omul meciului în Dinamo – UTA 1-1: “Acum sunt eu însumi”! Ce a spus de Kopic
23:41 15 aug.
Adi Mihalcea, val de laude pentru Hakim Abdallah după golul din 1-1 cu Dinamo: “Are calități fantastice”
23:37 15 aug.
Nicolae Stanciu a marcat primul gol într-un meci oficial pentru Genoa! Execuţie superbă a căpitanului naţionalei
23:23 15 aug.
Dinamo – UTA 1-1. “Câinii” au terminat meciul în 9 oameni! Au marcat Abdallah şi Karamoko
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Darwin Nunez, la Al Hilal. Manchester United l-a luat pe Sesko 2 Jucătorul “distrus” de Gigi Becali după ce FCSB a eliminat-o pe Drita din Europa League: “Nu prea a contat” 3 Mirel Rădoi a răbufnit după calificarea dramatică a Universității Craiova: „Dacă cineva m-a luat de prost…” 4 Gigi Becali și-a făcut planul de transferuri după calificarea în play-off-ul Europa League. Mutare de urgență 5 Daniel Pancu, uluit de un titular de la FCSB, după returul cu Drita: „E minunat, toți antrenorii și l-ar dori” 6 „Senzațional”. Ciprian Marica a remarcat un jucător de la FCSB, după calificarea în play-off-ul Europa League
Citește și