Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB! E gata să refuze o sumă uriaşă: “El vrea asta!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 31 august 2023, 22:03

Comentarii
Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB! E gata să refuze o sumă uriaşă: El vrea asta!

Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB / Antena Sport

Laszlo Dioszegi a avut o reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB, imediat după eliminarea celor de la Sepsi din Conference League. Laszlo Dioszegi a mai dezvăluit că i-a felicitat pe jucători după Bodo/Glimt – Sepsi 3-2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laszlo Dioszegi a vorbit despre viitorul lui Marius Ştefănescu şi a spus că este dispus să refuze o sumă uriaşă. Acesta este dorit şi de Gigi Becali la FCSB.

Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB

“Eu am intrat în vestiarul băieţilor noştri şi le-am zis o singură propoziţie: “Sunt mândru de voi!” Asta le-am zis. Putem să părăsim stadionul cu capul în sus. Trebuie să scoatem pălăria în faţa băieţilor. Au luptat 120 de minute. Dacă nu aveau lovitura de la 11 metri, probabil că ajungeau la penalty-uri. Per total cred că am ieşit cu capul sus şi cred că Bodo/Glimt este o echipă foarte bună. Am zis că nu îmi doresc să vindem niciun jucător. În momentul de faţă, Ştefănescu este jucătorul nostru şi va fi până în iarnă. Nu banii nu sunt totul. Trebuie să înţeleagă toţi că omogenitatea clubului contează mult. Dacă FCSB ne dă un milion, spunem nu. Sunt nişte bani care ne-ar prinde bine. Ştefănescu vrea să rămână la noi”, a spus Laszlo Dioszegi la digisport.ro.

Deţinătoarea Cupei României, eliminată dramatic din play-off-ul Conference League

În partida din orașul Bodo, gazdele au pornit cu prima șansă la calificare, având în vedere avantajul terenului propriu, dar și rezultatul din meciul tur. Partida de la Sf. Gheorghe, de săptămâna trecută, s-a încheiat la egalitate, cu scorul de 2-2

Partida din Norvegia nu a început bine pentru covăsneni, dar au avut noroc în minutul 12, atunci când golul lui Pellegrino a fost anulat de VAR, deoarece balonul a ieşit din teren.

Reclamă
Reclamă

În minutul 24, gazdele au deschis scorul prin Şorli, iar norvegienii au majorat diferenţa patru minute mai târziu, atunci când Pellegrino l-a învins pe Niczuly.

Sepsi nu a cedat şi a redus din diferenţă înainte de pauză. Alimi a înscris în minutul 42 cu o lovitură de cap. Imediat după pauză, Roland Varga a egalat cu un şut de la marginea careului, iar echipa lui Liviu Ciobotariu spera din nou la calificare.

Partida a ajuns în prelungiri, acolo unde Păun a făcut henţ în careu în minutul 99, iar Pellegrino a transformat. Un minut mai târziu, Ştefănescu l-a învins pe Haikin, dar reuşita sa a fost anulată pentru o poziţie de offside.

Reclamă

Sepsi nu a mai reuşit să revină şi a încheiat meciul în 10 oameni. Ştefănescu a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 120+1, după ce l-a lovit pe portarul gazdelor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine poate fi eroul României în meciul de baraj cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:06

Fanii Craiovei, banner ironic la adresa lui Dinamo după scandalul de la derby-ul “câinilor” cu Rapid!

22:00

LIVE SCORERăzvan Marin şi AEK Atena s-au calificat în sferturile Conference League. Andrei Raţiu, titular la Rayo

22:00

LIVE SCOREIstvan Kovacs, la centru în Roma – Bologna! Ionuţ Radu, calificare uriaşă în sferturile Europa League

21:39

S-au încins spiritele în Dinamo – Universitatea Craiova! Scandal uriaş la marginea terenului. Şi Baiaram şi-a pierdut cumpătul

21:37

Nicuşor Bancu, eliminat în Dinamo – Craiova! Eroare impardonabilă a căpitanului oltenilor

21:26

LIVE TEXTDinamo – Universitatea Craiova 0-1. Oltenii au avantaj pe tabelă, dar sunt în inferioritate numerică. Baiaram, schimbat la pauză

1 FotoValeriu Argăseală, apariție publică rară la alegerile FRF. Cum arată acum președintele FCSB-ului, grav bolnav 2 Venea gratis la Universitatea Craiova, dar Mihai Rotaru l-a refuzat. Acum Manchester United îl transferă! 3 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic înaintea derby-ului cu Craiova! Dinamo a pierdut un jucător important 5 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă. Clubul Rapid a anunţat decesul: “Pierdere dureroasă” 6 Constantin Budescu se întoarce în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și