Închide meniul

Laszlo Dioszegi, reacție promptă după ce Adrian Mititelu a depus armele în scandalul de xenofobie: „Am rămas cu gura căscată!”

Cosmin Olteanu Publicat: 31 ianuarie 2023, 19:46

Comentarii
Laszlo Dioszegi, reacție promptă după ce Adrian Mititelu a depus armele în scandalul de xenofobie: Am rămas cu gura căscată!”

Laszlo Dioszegi, patron Sepsi / Hepta

Laszlo Dioszegi a avut o reacție promptă după ce Adrian Mititelu a depus armele în scandalul de xenofobie!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duminică, meciul Sepsi – FC U Craiova a fost oprit de „centralul” Andrei Chivulete, în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor olteni.

Deși, inițial, a susținut că FC U Craiova nu are nicio vină pentru scandările suporterilor olteni, Adrian Mititelu și-a schimbat discursul, după ce a aflat că Cătălin Rizan, un angajat al clubului craiovean, a semnat un proces de predare-primire al sectorului oaspeților, la meciul de duminică.

Laszlo Dioszegi, reacție promptă după ce Adrian Mititelu a depus armele în scandalul de xenofobie

Laszlo Dioszegi s-a declarat fericit pentru faptul că Adrian Mititelu și-a schimbat opinia despre incidentele de la meciul cu Sepsi. În plus, acesta a dezvăluit că mereu oficialii de la FC U Craiova i-au respectat pe cei de la Sepsi.

„Mă bucur foarte mult că lucrurile s-au clarificat și că a înțeles și Mititelu că n-am avut nicio intenție rea, în niciun caz să premedităm incidentele care au fost la acea partidă. Nu putem noi să scandăm împotriva noastră. Nu putem noi să ne cerem nouă să ieșim din țară.

Reclamă
Reclamă

Noi voiam să câștigăm meciul pe teren, ăsta era cel mai important lucru și asta este mentalitatea clubului Sepsi Sf. Gheorghe. Mă bucur că domnul Mititelu și-a dat seama că noi nu am fost în niciun caz rău intenționați pentru că noi aici la Sepsi ne ocupăm doar de performanță și mai puțin de alte lucruri cum au fost sugerate în ultimul sens”, a spus Dioszegi, pentru fanatik.ro.

Laszlo Dioszegi: „Am rămas cu gura căscată!”

„Eu nu pot să uit cum ne-au primit la Craiova, când am rămas, pur și simplu, cu gura căscată că pe ușa de la vestiarul nostru, când ne-am dus la meci, erau mesaje de bun-venit în limba maghiară ceea ce nu îmi aduc aminte să se fi întâmplat la un alt club.

Domnul Mititelu ne-a întâmpinat cu mare simpatie, când am fost la Craiova. S-au purtat minunat cu noi toți cei de acolo și asta arată că domnul Mititelu este un om în regulă și un om care în mod sigur are toate intențiile bune din lume. Îl înțeleg și pe domnia sa.

Reclamă

Nu e ușor să riști să pierzi un meci după ce probabil te-ai antrenat și avea niște așteptări. După cum s-a dovedit și a văzut și domnul Mititelu, în niciun caz nu a fost vina noastră sau nu știu ce plan am pus noi la cale.

La meciul de la Sfântu Gheorghe au venit persoane din partea domnului Mititelu, după incidente, care mi-au spus că patronul își cere scuze după ce s-a întâmplat, îi pare rău și că dânsul prețuiește pe toată lumea și ungurii și absolut orice națiune sau orice minoritate care trăiește în România și asta dovedește că este un om până la urmă cu totul și cu totul deosebit”, a mai spus Dioszegi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
7:30
Performera serii în UCL juca în a treia ligă acum zece ani! „Gigantul” născut în 1897 și trezit după jumătate de secol
0:20
Juventus – Borussia Dortmund 4-4, meciul de infarct care a egalat un record rar în UEFA Champions League
0:17
Borna atinsă de Kylian Mbappe după Real Madrid – OM. Cele mai tari statistici ale primei seri din grupa UCL
0:06
Remontada extraordinară în prima seară de Champions League! Fosta adversară a FCSB-ului a făcut spectacol
0:00
Real Madrid – Marseille 2-1, Juventus – Borussia Dortmund 4-4. Dramatism total în prima seară de Champions League
23:36 16 sept.
Mihai Stoica a lăsat deoparte orgoliile. Verdictul pentru rivala Dinamo: “Gândiți-vă la asta”
1 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 2 VIDEOGabi Tamaş şi Dan Alexa, luaţi cu maşina de poliţie în Asia Express. Ce li s-a putut întâmpla celor doi pe “Drumul Eroilor” 3 Marius Şumudică a bătut palma cu noua echipă, după ce a refuzat să revină în Liga 1: “M-am înţeles” 4 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB 5 Viitorul lui Cristi Chivu pe banca lui Inter, decis. Anunţul lui Fabrizio Romano înaintea meciului cu Ajax 6 Adrian Mutu îi spulberă lui Dinamo visul suprem: “Sunt buni cu echipe medii spre slabe”
Citește și