Laurenţiu Reghecampf, prima declaraţie despre posibila revenire la FCSB: “Clubul e în inima mea, îl respect pe Gigi Becali!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 noiembrie 2022, 13:49

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf, prima declaraţie despre posibila revenire la FCSB: Clubul e în inima mea, îl respect pe Gigi Becali!

Laurenţiu Reghecampf, SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Laurenţiu Reghecampf a rupt tăcerea şi a oferit prima declaraţie despre posibila revenire la FCSB. Antrenorul lui Neftchi Baku este văzut drept o soluţie pentru a prelua postul rămas vacant după demisia lui Nicolae Dică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reghecampf a evitat să spună dacă există vreo şansă să ajungă la un acord cu Gigi Becali. Totuşi, a ţinut să anunţe că FCSB a rămas în inima lui. Cu roş-albaştrii are două titluri din postura de jucători şi două din cea de antrenor.

Laurenţiu Reghecampf, prima declaraţie despre posibila revenire la FCSB

Nu vreau să comentez nimic pe această temă, fiindcă orice aș spune ar lăsa loc la interpretări. E un club aflat pentru totdeauna în inima mea, îl respect pe Gigi Becali, acolo sunt oameni care știu ce trebuie făcut. Chiar nu-mi doresc să intru în niciun fel de discuții și speculații pe tema FCSB!“, a declarat Laurenţiu Reghecampf pentru playsport.ro.

Tehnicianul care este în prezent la Neftchi Baku a dezvăluit care a fost adevăratul motiv pentru care a plecat de la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru nu i-a îndeplinit cerinţele şi a preferat să plece pentru a antrena în Azerbaidjan.

E foarte simplu. Am purtat niște discuții pe tema lotului și a obiectivelor. Asta se întâmpla în iarnă, când erau și mulți accidentați, aveam nevoie de jucători. Nu s-a rezolvat absolut nimic. Iar în vară, când am reluat tema, iar nu s-a mișcat nimic. Am ajuns la niște dialoguri în contradictoriu, moment în care am preferat să ne despărțim, să rămânem prieteni și să nu deviem în discuții mai urâte.

Reclamă
Reclamă

Dacă un antrenor cere ceva decent și nu i se aduce, înseamnă că undeva la mijloc există un scurtcircuit. Vor apărea mereu discuții că nu există același plan de ambele părți. N-am vorbit concret despre nume, ci doar de anumite poziții pe care aș fi vrut să le acoperim. Răspunsul a fost mereu că ”se rezolvă, se rezolvă, se rezolvă”, dar faptic nu s-a întâmplat nimic. Abia după ce am plecat eu de acolo s-au rezolvat niște lucruri pe care și eu le solicitasem. Când se petrec astfel de situații, nu mai există atmosfera potrivită la echipă și nici modul de lucru nu mai e cel care ar trebui să fie“, a mai spus “Reghe”.

Gigi Becali, întrebat dacă îl aduce pe Laurenţiu Reghecampf la FCSB

Gigi Becali a fost întrebat dacă îl aduce pe Laurenţiu Reghecampf antrenor la FCSB, după demisia lui Nicolae Dică. Patronul roş-albaştrilor nu a stat pe gânduri şi a dezvăluit că este o variantă pe care nu şi-o permite.

Latifundiarul din Pipera nu s-a grăbit să numească un nou antrenor la vicecampioana României. Mihai Pintilii a fost interimar în eşecul cu West Ham din Conference League, scor 0-3. Tot el va sta pe bancă şi cu Rapid şi FC U Craiova 1948.

Reclamă

După plecarea lui Dică, Gigi Becali i-a trecut pe lista scurtă pe Ilie Poenaru, Andrei Prepeliţă, Eugen Neagoe şi Liviu Ciobotariu. Revenirea lui Reghecampf este imposibilă, anunţă omul de afaceri.

El are acolo echipă, nici nu am vorbit despre el. El are echipă, antrenează. Cum să îl iei de acolo? Poţi să îl iei? Acolo are salariu mare, un milion şi jumătate.

Mă mai apuc eu acum să negociez? Eu acum încerc să văd ce pot să fac ca să mă retrag. Ăştia nu vezi că se distrează cu noi? Nici nu s-au antrenat, nu au forţat“, a declarat Gigi Becali la Pro Arena.

Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că Pintilii rămâne “principal” în cazul în care va reuşi să ia şase puncte din următoarele două meciuri din campionat.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

VIDEOArouca – Benfica 1-2. Victorie dramatică a echipei lui Jose Mourinho. Scandal după golul marcat în minutul 90+6

0:30

UPDATEOFICIAL | Două curse de Formula 1, anulate din cauza războiului! Decizia şefilor Marelui Circ

0:06

VIDEONe aşteaptă infernul în Turcia! Arda Guler a marcat un gol ireal de la peste 60 de metri

0:00

VIDEOMarele Premiu al Chinei LIVE VIDEO (09:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Kimi Antonelli, în pole-position

23:55 14 mart.

Zeljko Kopic, stupefiat de arbitraj, după eșecul cu Rapid: „Nu am văzut respectul față de Dinamo”

23:48 14 mart.

Adrian Porumboiu l-a făcut praf pe Istvan Kovacs, după Rapid – Dinamo 3-2: “Ruşinos! Numai dacă eşti beat nu dai fault”

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 4 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 5 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur 6 Aryna Sabalenka – Elena Rybakina, finala Indian Wells. Reeditarea ultimului act de la Australian Open
Citește și