Laurenţiu Reghecampf rămâne la Universitatea Craiova: “Lucrurile sunt foarte bine definite! Mai am contract un an de zile!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 20 mai 2022, 20:26

Comentarii
Laurenţiu Reghecampf rămâne la Universitatea Craiova: Lucrurile sunt foarte bine definite! Mai am contract un an de zile!

Laurenţiu Reghecampf, îm timpul unei conferinţe de presă | AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Laurentiu Reghecampf rămâne la Universitatea Craiova. Antrenorul oltenilor a făcut anunţul chiar înaintea partidei cu Farul Constanţa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf a anunţat că nu pleacă de la Universitatea Crauiova, deşi a ratata toate obiectivele: câştigarea titlului şi a Cupei României.

Laurenţiu Reghecampf rămâne la Universitatea Craiova: “Lucrurile sunt foarte clare

La noi lucrurile sunt foarte clare. Mai am contract un an de zile. Lucrurile sunt foarte bine definite în contract atât din partea mea, cât și din cealaltă parte. Relația mea cu Mihai Rotaru este una foarte bună, cu președintele și cu toți membrii stafului. Nu există nicio discuție în momentul de față, nu au fost și nici nu vor fi. La noi e simplu.

Când unul dintre noi are un alt drum, este foarte simplu, este stipulat in contract, ne dăm mâna și rămânem prieteni. Relațiile pe care mi le-am construit aici în aproape un an de zile nu le voi uita niciodată”, a transmis Laurențiu Reghecampf înaintea meciului cu Farul Constanţa, conform digisport.ro.

Mihai Rotaru a dat asigurări că Laurenţiu Reghecampf va rămâne la echipă

Mihai Rotaru a dat asigurări şi el că nu se pune problema ca Laurenţiu Reghecampf să fie dat afară.

”N-a existat niciun obiectiv în contract (n.r. – cu Laurențiu Reghecampf), dar obiectivele sunt cele impuse în cadrul grupului. Nu neapărat reziliem contractul dacă nu ne calificăm în finala Cupei sau în cupele europene. Poate e vina noastră, a celor din partea administrativă.

Reclamă
Reclamă

Sunt povești cu Mirel Rădoi. Nu înseamnă că Mirel Rădoi nu poate să fie noul antrenor, peste un an, peste o lună, peste trei ani. Dar nu luăm în calcul în acest moment și nu e stilul nostru, să discutăm cu un alt antrenor cât timp avem antrenor”, a spus Mihai Rotaru la digisport.ro.

Laurențiu Reghecampf a devenit tătic

Laurențiu Reghecampf și iubita sa, Corina Caciuc, au devenit părinți, joi dimineață. Tehnicianul oltenilor a fost întrebat despre minunatul eveniment din viața sa la conferința de presă de dinaintea partidei cu Farul.

„Reghe” s-a arătat extrem de fericit și a avut o urare specială pentru fiul său, pe care el și Corina Caciuc îl vor boteza Liam.

Reclamă

„Mă simt minunat, fericit, împlinit. Mă bucur foarte mult, pentru că a fost o perioadă grea. Sper să fie sănătos, fericit, să crească mare și sănătos.”, a spus Laurențiu Reghecampf, la conferința de presă premergătoare meciului Universitatea Craiova – Farul.

Laurenţiu Reghecampf, mesaj emoţionant după ce Corina Caciuc a născut

În scandal de divorţ cu Anamaria Prodan, Reghe a avut un mesaj pentru ceilalţi doi băieţi ai săi. I-a anunţat ce nume va avea bebeluşul care le va fi frate vitreg.

Astăzi dimineața s-a născut Liam frățiorul vostru! Va iubește tata„, a fost anunţul făcut de antrenorul Universităţii Craiova pe reţelele de socializare.

Laurenţiu Reghecampf mai are doi băieţi. Este vorba de Luca Reghecampf, pe care îl are din prima căsnicie, cu Mariana Pfeiffer, şi de Laurenţiu Reghecampf Jr. (Bebeto), pe care îl are cu Anamaria Prodan.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:54

Scandal înaintea finalei Cupei României: fanii au ameninţat cu neprezentarea la Univ. Craiova – U Cluj. Ce s-a întâmplat

13:16

“Eu sunt femeia despre care vorbeşte Florentino”. Răspuns acid după atacul preşedintelui lui Real Madrid

13:05

Schimbările anunţate la FCSB, înaintea barajului de Conference League: “Va fi altceva”

13:03

Cristiano Ronaldo poate câştiga două trofee în aceeaşi zi cu Al-Nassr. Cum e posibil aşa ceva

12:52

Alexandru Mitriţă, mesaj de susţinere pentru Universitatea Craiova, înaintea finalei cu U Cluj: “Aduceţi-ne Cupa”

12:20

Mihai Rotaru, deplasare cu trenul la Sibiu pentru finala Cupei României. Fanii şi ceilalţi acţionari l-au însoţit

1 Hermannstadt i-a găsit înlocuitor lui Dorinel Munteanu. Cine este favorit să preia gruparea sibiană 2 Cristi Chivu vrea un român la Inter. Pregătește un transfer de 20 de milioane de euro! 3 Opriți jocul, PSG devine imposibil de oprit! Luis Enrique pregătește transferul cu care face echipa perfectă 4 Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia 5 În Liga 1, ca la El Clasico! LPF a luat o decizie mare înainte de meciul decisiv: U Craiova – U Cluj 6 Mihai Rotaru nu se uită la bani! Decizia luată de patronul Universității Craiova, înaintea finalei Cupei României
Citește și