„Lista neagră” de la Rapid! Ce jucători ar urma să plece din Giulești la finalul sezonului

Viviana Moraru Publicat: 21 aprilie 2023, 20:25

Comentarii
Lista neagră” de la Rapid! Ce jucători ar urma să plece din Giulești la finalul sezonului

Adrian Mutu, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

S-a aflat „lista neagră” de la Rapid. Giuleștenii traversează o perioadă extrem de tensionată, după ce au ajuns la șase meciuri fără victorie în Liga 1. În acest context, Adrian Mutu s-ar fi decis deja la ce jucători să renunță în vară, la finalul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid se pregătește de duelul cu FCSB. Meciul va avea loc duminică, de la ora 20:30, în format live text, pe AS.ro.

„Lista neagră” de la Rapid! Ce jucători ar urma să plece din Giulești

Patru jucători ar urma să plece de la Rapid, la finalul sezonului. Conform playsport.ro, Adrian Mutu ar fi nemulțumit de Valentin Costache, Paul Iacob, Florin Ștefan și Damien Dussaut, iar toți at urma să părăsească echipa la finalul actualei stagiuni.

Este de menționat, totodată, că toți cei patru jucători aflați pe „lista neagră” la Rapid ar urma să plece de la echipa după doar un sezon petrecut în Giulești.

Sursa menționată mai sus mai anunță faptul că și Antonio Sefer ar urma să plece de la Rapid. În cazul acestuia, oficialii din Giulești țintesc să obțină o sumă considerabilă în schimbul transferului său. Sefer a fost aproape de o plecare și în iarnă, însă transferul său la Zulte Waregem a picat pe ultima sută de metri.

Reclamă
Reclamă

Giuleștenii țintesc să obțină minim 600.000 de euro în schimbul lui Antonio Sefer, cel care a fost jucător de bază la trupa lui Adrian Mutu, în acest sezon.

Adi Mutu, băgat în şedinţă de şeful galeriei înainte de Rapid – FCSB

Adi Mutu a fost băgat în şedinţă de şeful galeriei înainte de derby-ul Rapid – FCSB, din etapa a 5-a a Ligii 1. Totul după ce antrenorului giuleştenilor i s-a cerut demisia la finalul înfrângerii cu Universitatea Craiova, scor 1-3.

100% vom susţine echipa şi atât. Noi am intrat în săptămâna în care jucăm cu FCSB şi vrem să facem abstracţie de toate discuţiile şi problemele. Să lăsăm meciul să se desfăşoare normal. Vreau să ne comportăm aşa cum o face galeria Rapidului de ani de zile: dragoste, respect, noi nu vrem tensiuni. Avem tot dreptul să ne strigăm nemulţumirile atunci când suntem nemulţumiţi. Nu vrem să destabilizăm noi.

Reclamă

Şi nici nu aş vrea să se mute criza de la echipă pe umerii suporterilor. Noi vom susţine Rapidul, nu vom mai discuta acest subiect. Mutu este antrenorul echipei, conducerea îl susţine, noi mergem să susţinem Rapidul. Să fie sănătoşi, este business-ul lor, nu vreau să intru în detalii. Este alegerea dumnealor să îl susţină în continuare. Nu ne vom război cu nimeni. Este alegerea noastră dacă mergem sau nu la stadion.

Dacă ei nu produc fotbal în continuare şi continuă rezultatele proaste, vom sta acasă lângă familiile noastre. Asta este viaţa. Decât să merg la circ, mai bine iau copii cu mine şi îi duc să vadă animalele la circ.

Eu cred că ceea ce s-a întâmplat la Craiova a fost normal. Nu cred că a fost ceva ieşit din comun. Toată lumea a făcut o conspiraţie. S-au deranjat. Eu susţin aceeaşi idee. Toată lumea îşi doreşte pe stadion consumatori, nimeni nu îşi mai doreşte galerie. Asta pentru că deranjează galeria când nu sunt rezultate. Când preiei o echipă cu atât de mulţi suporteri, se cam joacă cu sentimentele fanilor.

Noi nu suntem consumatori, suntem suporteri. Ei pentru business îşi doresc consumatori. Aplaudaci, care să stea jos, să consume pop corn, să tacă din gură, să nu îşi spună niciodată părerile. Să mănânce pop corn şi să plece acasă”, a spus Liviu Ungurean la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:10

BREAKING NEWSRăzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele

15:05

Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picoare”

14:41

Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”

14:35

“Infractor mai mare ca Burleanu nu există”. Adrian Mititelu a făcut iureș la alegerile FRF: “Ședință de partid”

13:51

“Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”

13:41

Tragedie! Un fost jucător de la Steaua și Farul a murit în nava care s-a scufundat în Portul Midia

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
Citește și