UTA – Universitatea Craiova 1-2. Ştefan Baiaram i-a adus toate punctele lui Mirel Rădoi. Oltenii urcă pe locul patru în Liga 1. Fanii i-au cerut demisia lui Ilie Poenaru

Alexandru Ivan Publicat: 23 octombrie 2022, 18:15 / Actualizat: 23 octombrie 2022, 20:12

Ştefan Baiaram a egalat pentru Universitatea Craiova la Arad

Hepta

UTA – Universitatea Craiova 1-2, partida din etapa a 15-a din Liga 1, a fost în format live text, pe AS.ro. Oltenii au obţinut a doua victorie consecutivă în campionat.

Graţie succesului din deplasarea de la Arad, trupa lui Mirel Rădoi a acumulat 24 de puncte, şi a urcat pe locul patru în Liga 1, peste Hermannstadt.

UTA – Universitatea Craiova 1-2

UTA a deschis scorul repede în meci. Abeid a marcat în minutul 13, după ce a profitat de o greşeală a lui Nicuşor Bancu. Ulterior, Ştefan Baiaram a marcat în prelungirile primei reprize.

Golul victoriei a fost marcat tot de Ştefan Baiaram. În minutul 57, mijlocaşul a înscris din pasa lui Dan Nistor, şi astfel i-a adus toate cele trei puncte lui Mirel Rădoi.

Final: UTA – Universitatea Craiova 1-2! Oltenii au obşinut toate cele trei puncte din deplasarea de la Arad, după „dubla” lui Ştefan Baiaram.

Min. 57: Goool Universitatea Craiova! Ştefan Baiaram a marcat din nou, din pasa aceluiaşi Dan Nistor.

Min. 51: UTA joacă în 10 oameni, după ce Paul Anton a fost eliminat.

Min. 45+1: GOOOL Universitatea Craiova! Baiaram a marcat cu capul, din centrarea perfectă a lui Dan Nistor.

Min. 13: GOOOOL UTA! Bancu a greşit incredibil o respingere, iar Abeid a marcat primul său gol pentru UTA.

Min. 12: Ocazie UTA! Stahl a centrat de pe partea stângă, iar Pop a reluat peste poartă din poziţie favorabilă.

Min. 1: Începe meciul dintre UTA şi Universitatea Craiova!

UTA: Iacob – Abeid, Benga, Da Silva, Dobrescu – Anton, Cascini, Pop – Stahl, Postolachi, Otele

Rezerve: Balauru, Hoxhallari, Batha, Maxim, Matei, Negoescu, Cibi, Jobello, Keseru

Antrenor: Ilie Poenaru

Universitatea Craiova: Arlauskis – Screciu, Mitrea, Papp – Bancu, Căpăţînă, Nistor, Creţu, Vătăjelu – Baiaram, Mosca

Rezerve: Lazar, Găman, Hanca, Mateiu, Vînă, Cîmpanu, Roguljic, Florescu, Markovic

Antrenor: Mirel Rădoi

Mirel Rădoi s-a împăcat cu jucătorii

Mirel Rădoi s-a împăcat cu jucătorii după victoria cu 2-0 Hermannstadt. Antrenorul oltenilor a fost în sfârșit mulțumit de prestația jucătorilor săi, după ce i-a criticat dur în ultima perioadă.

Am suferit la nivel de posesie. Farul, noi și Hermannstadt avem cele mai bune statistici. Am încercat să direcționăm posesia către fundașii centrali. Per total, sunt mulțumit de vitorie. Din punctul meu de vedere, Hermannstadt e una dintre cele mai compactă echipă din Liga 1. Nu aș putea să fac aprecieri despre jucători de la alte echipe. E puțin ciudat sistemul ăsta, dacă așa s-a stabilit, trebuie să acceptăm să jucăm așa”, a spus Mirel Rădoi, conform digisport.ro.

16:28 Rapid „forţează” aducerea lui Mircea Lucescu: „Şucu îl dorește și insistă” 16:13 Ungaria – România, LIVE VIDEO, 13:30. Al treilea meci al naţionalei la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, în AntenaPLAY 15:58 Cristi Chivu, dorit insistent la Ajax! Anunţul uriaş venit din Italia. Planul „lăncierilor” 15:46 VIDEOSlovenia – România 6-1 a fost în AntenaPLAY, la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 15:40 NEWS ALERTDan Petrescu a semnat cu CFR. Clip de prezentare spectaculos: „Gata cu vorba!” 15:29 „Să fii cu soția lângă tine și să fii amăgit” Marius Şumudică îl compătimeşte pe Dan Şucu, după Rapid – Universitatea Craiova 14:39 Louis Munteanu, 20.000 de euro salariu pe lună la FCSB! Cât vrea Gigi Becali să plătească pentru transfer 14:13 Bayern Munchen – Real Madrid LIVE TEXT (22:00).  Duel stelar în semifinalele Ligii Campionilor 13:17 EXCLUSIVDecizia luată de conducerea Rapidului după umilinţele din play-off 12:39 Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc! Echipa cu care vrea să facă performanţă: „Aş merge şi eu ca acţionar” Vezi toate știrile