Închide meniul

Liviu Ciobotariu, mulţumit după Rapid – Sepsi 0-0: “Rapid se va lupta la titlu”. Ce a spus despre golul anulat cu VAR

Bogdan Stănescu Publicat: 15 iulie 2023, 0:36

Comentarii
Liviu Ciobotariu, mulţumit după Rapid – Sepsi 0-0: Rapid se va lupta la titlu. Ce a spus despre golul anulat cu VAR

Liviu Ciobotariu, la meciul Farul - Sepsi, Supercupa României / Profimedia Images

Liviu Ciobotariu s-a declarat mulţumit după ce echipa lui, Sepsi, a încheiat la egalitate, 0-0, meciul susţinut în deplasare cu Rapid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul nu a vrut să comenteze arbitrajul, dar a dat de înţeles că golul marcat de Marius Ştefănescu a fost valabil.

Liviu Ciobotariu, mulţumit după Rapid – Sepsi 0-0: “Rapid se va lupta la titlu”

Un punct câştigat aici de către noi, cu o echipă foarte bună. Eu am spus că Rapid se va lupta la titlu.

Le mulţumesc suporterilor, au făcut o atmosferă fantastică.

Trebuie să ne mulţumim cu acest egal. E adevărat că Rapidul a controlat jocul. Rapid a doua repriză nu şi-a mai creat situaţii de a marca.

Reclamă
Reclamă

Avem două jocuri fără gol primit, echipa a arătat bine. Îmi felicit jucătorii.

Prima etapă, un punct, mă declar mulţumit.

(n.r.: despre golul anulat cu VAR) Nu mai vreau să vorbesc de arbitraj. Coincidenţa face că este acelaşi lucru care mi s-a întâmplat la Voluntari. Atunci s-a validat.

Reclamă

Safranko nu se afla pe direcţia mingii, nu putea să influenţeze faza. Dar nu vreau să vorbesc de arbitraj”, a declarat Liviu Ciobotariu pentru digisport.ro după Rapid – Sepsi 0-0.

Ion Crăciunescu a spus că golul anulat cu VAR în Rapid – Sepsi 0-0 a fost perfect valabil!

Ion Crăciunescu a spus că golul anulat cu VAR în Rapid – Sepsi a fost perfect valabil. În minutul 67 centralul Sebastian Colţescu a anulat reuşita lui Marius Ştefănescu de la Sepsi.

Sebastian Colţescu a urmărit faza cu VAR şi a decis să nu valideze golul. În camera VAR s-a aflat Horia Mladinovici, iar marcatorul golului, Marius Ştefănescu, a susţinut că Sebastian Colţescu a fost chemat de acesta să vadă din nou faza pe ecran.

”Ofsaidul se judecă în momentul în care mingea pleacă de la coechipier. În acel moment, Safranko nu a împiedicat cu nimic câmpul vizual al portarului. În momentul când Ștefănescu șutează, Safranko nu împiedică portarul. După părerea mea, golul este valabil.

Sunt niște faze grele, dar uitați-vă, portarul vede mingea! Nu este o fază ușoară pentru un arbitru sau un asistent”, a declarat Ion Crăciunescu pentru sursa citată.

Marius Ştefănescu, atac dur la Horia Mladinovici după Rapid – Sepsi 0-0: „Pe unde ne prinde ne rupe”

Marius Ştefănescu, atac dur la Horia Mladinovici după Rapid – Sepsi 0-0. Jucătorul lui Sepsi a fost nemulțumit, după ce golul său a fost anulat din camera VAR, pe motiv de offisde.

„Nu știu cum s-a judecat (n.r. faza golului), așa ne-a spus că Safranko a influențat faza. Eu zic că Moldovan a văzut mingea, dar nu mai avem ce să mai comentăm. A fost decizia lui Horia (n.r. arbitrul din camera VAR), pe unde ne prinde ne rupe. Am făcut o primă repriză modestă, am avut 2-3 ocazii clare, în a doua repriză am intrat mai bine și meritam să câștigăm.

De obicei eu plec mereu pe contraatac, am primit-o bine, am crezut că e fault. Dar după am văzut că s-a dat offside.

Ne doream să începem acest sezon cu dreptul, cu 3 puncte. Până la urmă este bun și un punct. Într-un fel dânsul (n.r. Cristiano Bergodi) știa ce jucăm, știa majoritatea jucătorilor, dar am fost prea timizi.

Cred că la Sepsi a fost mereu o familie, dânsul s-a simțit bine, și noi la fel. Îi urez baftă pe această cale și să își îndeplinească obiectivul.

Nu știu de discuțiile cu Rapid, întrebați conducerea. Eu mai am un an contract, îl respect. Nu știu de preț, am înțeles că a venit o ofertă, știu că cei de la club au refuzat-o pentru că a fost prea mică. În fotbal nu se știe niciodată.

Nu știu dacă m-aș plia, dar este un stadion frumos, este mereu plin. Suporterii fac o atmosferă incredibilă”, a spus Marius Ștefănescu, pentru sursa citată.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:49
U Cluj – Rapid LIVE TEXT (21:00). Cu o victorie, giuleştenii vor urca pe primul loc în Liga 1. Echipele probabile
13:40
Programul românilor la Campionatele Mondiale de Atletism. Când debutează “tricolorii” la Tokyo
13:22
Vestea primită de Ianis Hagi, înainte de primul meci cu Alanyaspor. Anunţul turcilor
12:52
Fernando Alonso, pus să aleagă cea mai bună cursă făcută în F1. Povestea fascinantă dezvăluită
12:41
“Să nu vă aşteptaţi să fac asta”. Arne Slot, categoric după transferul record al lui Isak la Liverpool. Pe cine a lăudat
12:17
Zeljko Kopic laudă la scenă deschisă cel mai nou transfer al lui Dinamo: “A reușit să facă asta”
1 EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României 2 FRF avea 3 soluţii pentru înlocuirea lui Mircea Lucescu de la naţionala României! Care era varianta de urgenţă 3 Gică Hagi a cerut plecarea unui om din FRF, dacă ar fi preluat naţionala: “Era primul OUT” 4 UPDATEMircea Lucescu rămâne selecţionerul naţionalei, după şedinţa avută cu Răzvan Burleanu 5 Universitatea Craiova a primit o ofertă uriașă pentru Ștefan Baiaram. Răspunsul dat de Mihai Rotaru 6 FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă”
Citește și