Louis Munteanu, efect imediat în Gloria Buzău – CFR Cluj! Schimbare inspirată făcută de Dan Petrescu

Alex Masgras Publicat: 1 noiembrie 2024, 22:45

Comentarii
Louis Munteanu, efect imediat în Gloria Buzău – CFR Cluj! Schimbare inspirată făcută de Dan Petrescu

Louis Munteanu, în timpul unui meci / Profimedia

Louis Munteanu a contribuit la deschiderea de scor din Gloria Buzău – CFR Cluj. Atacantul de 22 de ani a fost introdus în minutul 62 al partidei din Crâng, după ce formaţia lui Dan Petrescu a suferit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Eugen Neagoe a avut câteva ocazii bune de a marca, dar tot fosta campioană a fost prima care a înscris. Golul a fost marcat de Virgiliu Postolachi în minutul 67.

Louis Munteanu, efect imediat în Gloria Buzău – CFR Cluj! Schimbare inspirată făcută de Dan Petrescu

Introdus în minutul 62, Louis Munteanu se află la primul meci după episodul tensionat de la Ploieşti, atunci când a răbufnit în momentul schimbării. Suspendat la meciul cu Sepsi, atacantul a revenit pe teren în meciul de la Buzău, după ce a suferit şi o accidentare uşoară.

La doar cinci minute de la introducerea sa pe teren, Louis Munteanu şi-a lăsat imediat amprenta. Atacantul formaţiei din Gruia a centrat, iar mingea a fost deviată nefericit de un fundaş buzoian. În faţa porţii se afla Virgiliu Postolachi, cel care a ajuns deja la 3 goluri în ultimele 2 meciuri pentru CFR Cluj.

Louis Munteanu, cotat la 1,8 milioane de euro pe transfermarkt.com, a marcat 5 goluri şi a oferit 2 pase de gol în acest sezon de Liga 1, în 10 partide.

Reclamă
Reclamă

Dezvăluiri despre situaţia în care se află de fapt CFR Cluj: „Să nu se ajungă la faliment”

Gabi Balint a vorbit despre criza financiară în care s-ar afla CFR Cluj, după egalul ardelenilor, 2-2, cu FC Argeş, din Cupa României. Asta după ce Dan Petrescu a atras şi el atenţia în legătură cu importanţa jucătorilor plecaţi din Gruia.

Fostul mare atacant al României i-a luat şi apărarea lui Dan Petrescu, după evoluţiile oscilante ale echipei din acest sezon, în care a primit deja 18 goluri după primele 13 etape. Balint cere răbdare pentru o reconstrucţie.

„Dan Petrescu pune mult suflet la CFR Cluj. Dar trebuie remarcat că primește mai multe goluri decât primea înainte. Are și el dreptate când spune că i-au plecat mulți jucători buni, dar există și o problemă financiară acolo, care trebuie acoperită, ca să nu se ajungă la faliment.

Reclamă

Pe de altă parte și cei din conducere trebuie să știe că atunci când nu mai investești, e nevoie de răbdare pentru a forma o nouă echipă”, a spus Balint, citat de digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:49

“De Liga a 4-a”. Dinamoviştii au găsit un nou vinovat, după gafa uriaşă a lui Istvan Kovacs, din derby-ul cu Rapid

9:33

Carlo Ancelotti l-a sunat pe Florentino Perez, după victoria cu Manchester City. Singurul jucător de la Real Madrid contactat

9:12

Tensiune mare la Milan! Rafa Leao, “gest incalificabil” în momentul schimbării în Lazio – Milan 1-0

9:10

Mirel Rădoi a anunţat diagnosticul primit de titularul FCSB-ului, care a ieşit plin de sânge de pe teren cu Metaloglobus

9:00

Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu

8:47

Gigi Becali i-a spus clar lui Mirel Rădoi ce trebuie să facă pentru a avea linişte la FCSB

1 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 2 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11! 3 VIDEOKimi Antonelli câștigă în premieră o cursă în F1, după o prestație magistrală în China. O nouă “dublă” Mercedes 4 Suspendare uriașă pentru Istvan Kovacs. Ce i se pregătește arbitrului, după gafa din Rapid – Dinamo 5 Situație ireală înainte de Bayern – Atalanta! Nemții, fără portar la meciul de Ligă. Ce soluție se ia în calcul 6 Asistența așteptată pe Arena Națională la FCSB – Metaloglobus! Câți fani vor fi la debutul lui Mirel Rădoi
Citește și