Louis Munteanu, gol la meciul 100 în Liga 1! A marcat în Unirea Slobozia – CFR Cluj

Alex Ioniță Publicat: 15 decembrie 2024, 17:36

Comentarii
Louis Munteanu, gol la meciul 100 în Liga 1! A marcat în Unirea Slobozia – CFR Cluj

Louis Munteanu a ajuns în vară la CFR Cluj / Profimedia.

Louis Munteanu a reușit să marcheze un gol la meciul cu numărul 100 în Liga 1. Atacantul lui Dan Petrescu a înscris în cadrul partidei dintre Unirea Slobozia și CFR Cluj, din etapa cu numărul 20 a sezonului de Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul de la Clinceni a reprezentat partida cu numărul 100 pentru Louis Munteanu, la nivelul primului eșalon. Acesta a adunat prezențe în Liga 1 pentru Farul și CFR Cluj.

Louis Munteanu a dat gol din penalty în Unrea Slobozia – CFR Cluj, meciul 100 în Liga 1!

În minutul 61 al duelului, la scorul de 1-0, în favoarea celor de la Unirea Slobozia, CFR Cluj a primit un penalty după un fault dur, în interiorul careului.

Louis Munteanu a luat apoi mingea și a executat lovitura de la 11 metri. Atacantul de la CFR Cluj a trimis un șut puternic, în partea stângă a porții, iar portarul advers nu a putut interveni.

Astfel, în cele 100 de partide adunate în Liga 1, Louis Munteanu a ajuns la 33 de goluri marcate și 11 pase decisive oferite.

Reclamă
Reclamă

Louis Munteanu a fost cumpărat de CFR Cluj de la Fiorentina, în vara acestui an. Neluțu Varga a plătit suma de 2,3 milioane de euro pentru serviciile atacantului crescut în Academia Hagi.

În momentul de față, Louis Munteanu este cotat la suma de 1,8 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Gigi Becali a anunţat în ce condiţii îl vinde pe Daniel Bîrligea şi îl aduce pe Louis Munteanu la FCSB

Latifundiarul din Pipera se aşteaptă ca, la finalul sezonului, unul dintre granzii Europei să plătească clauza de reziliere de 15 milioane de euro pe care o are Bîrligea în contractul cu FCSB. De la CFR Cluj a plecat cu 2 milioane de euro.

Reclamă

Tot din Gruia îşi doreşte Gigi Becali să îi aducă înlocuitor lui Bîrligea. A pus ochii pe Louis Munteanu, dar nu este dispus să plătească 5 milioane de euro, atât cât cere Neluţu Varga.

„Cum să îmi pară rău? Dacă iau 15 milioane pe Bîrligea după ce am dat 2 milioane, cum să îmi pară rău? Eu nu îl pierd, câştig 15 milioane. De ce l-am luat, numai să joace fotbal? L-am luat să iau bani pe el. Nu? El şi-a făcut datoria. Cum şi-a făcut şi Baeten, cum şi-a făcut şi Popa, cum şi-a făcut şi Phelipe…

(Dacă luaţi 15 milioane pe Bîrligea, daţi 5 milioane pe Louis Munteanu?) Dau un milion şi jumătate. Nu, el e un jucător valoros şi îl vreau, dar nu e un jucător de cinci milioane. Înţelegi, nu e jucător de 5 milioane! Maximum 2 milioane, dar dacă el nu mai dă goluri şi ratează 11 metri şi dă din a doua… scad la 1.5 milioane”, a declarat Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:57

LIVE VIDEOFC Porto – Moreirense se joacă ACUM! Rio Ave – Estrela 2-1. Echipa lui Ianis Stoica, răpusă de fostul oltean

22:50

Gigi Becali a făcut praf o vedetă de la FCSB, în ciuda convenţiei cu Mirel Rădoi: “Mă enervează”

22:38

Gigi Becali, prima reacție după debutul ratat al lui Mirel Rădoi la FCSB: „Nu mă pricep la fotbal”

22:35

“Nu mă aşteptam” Reacţia lui Mihai Stoichiţă după debutul ratat al lui Mirel Rădoi la FCSB!

22:26

FCSB – Metaloglobus 0-0. Debut ratat pentru Mirel Rădoi pe banca roș-albaștrilor

22:20

Mihai Popescu a revenit pe teren, după 5 luni! Fundaşul era să şi înscrie

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 4 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 5 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 6 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
Citește și