EXCLUSIV

Lovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova

Publicat: 11 aprilie 2025, 9:23

Comentarii
Lovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova

Ştefan Baiaram, în tricoul Universităţii Craiova - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ştefan Baiaram este unul dintre cei mai importanţi jucători ai lui Mirel Rădoi, la Universitatea Craiova. Atacantul lateral cotat la 1.7 milioane de euro are parte de un sezon spectaculos şi vrea să se despartă de olteni înainte de finalul contractului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Înţelegerea dintre cele două părţi expiră în vara lui 2026, dar Baiaram fortează un transfer încă din această vară, după ce jucătorul a refuzat ofertele primite din Israel şi Arabia Saudită, în iarna trecută.

Ştefan Baiaram vrea să plece de la Universitatea Craiova

Sursele Antena Sport susţin că Baiaram plănuieşte să dea lovitura carierei după Europeanul de tineret din această vară, acolo unde se va afla alături de echipa României. Ştefan speră ca evoluţiile sale din partidele cu Spania, Italia şi Slovacia să îl propulseze în atenţia unor cluburi importante.

Asta în contextul în care la începutul acestui an Baiaram nu a vrut să plece pentru 4 milioane de euro, având ofertele menţionate mai sus. A rămas la Universitatea Craiova să lupte pentru titlul de campioană, unul care l-ar ajuta şi mai mult să-şi ducă planul la capăt.

În cele 36 de meciuri disputate în această stagiune, în toate competiţiile, Ştefan Baiaram a marcat 11 goluri în tricoul Craiovei şi şi-a trecut în cont şi trei pase decisive.

Reclamă
Reclamă

Mihăiţă Pleşan a confirmat ofertele pentru Ştefan Baiaram

Despre ofertele primite de Ştefan Baiaram a vorbit şi Mihăiţă Pleşan, fostul jucător al Craiovei care a devenit agent între timp.

”Baiaram a avut și acum două oferte, în iarnă. Una a fost din Israel, iar cea de-a doua din Arabia Saudită. A treia a fost din Spania, dar acel club a avut o problemă cu fair-play-ul financiar. A fost din prima ligă din Spania și se aștepta să vândă un jucător, să se elibereze, iar Ștefan Baiaram era în capul de listă.

Nu pot să spun echipa din Spania, pentru că sunt discuții pentru transferul la vară. Ofertele au fost mai mari de 3 milioane de euro! Nu că a refuzat Mihai Rotaru ofertele, nici noi nu am vrut să meargă într-un campionat modest.

Reclamă

Din punctul meu de vedere, Israelul nu este ceea ce ne dorim în acest moment pentru Ștefan Baiaram. Dădeau între 3,5 și 4 milioane de euro cei din Israel. E mai greu să scoți un jucător de la Mihai Rotaru”, a spus Pleșan, la finalul lunii februarie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:59

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 4 iunie

17:47

Pleacă Vladislav Blănuță de la Dinamo Kiev? Ucrainenii i-au stabilit prețul atacantului dorit de Dinamo

17:45

Rapid are concurență pentru “repatrierea” lui Rareş Ilie. Mijlocaşul, dorit de un club din Italia

17:24

Favorita Soranei Cîrstea este în finala Roland Garros! Victorie clară în fața Martei Kostyuk

17:09

Eroii Campionatului Mondial | Lothar Matthaus: Jucătorul plecat din Liga a 4-a care a câștigat World Cup 1990

17:03

Cinci cluburi interesate de fotbalistul celor de la FCSB! Gigi Becali cere 500.000 de euro

1 Gigi Becali, anunţ decisiv despre transferul lui Alex Dobre: “Am vorbit cu taică-su” 2 Presa din Turcia anunţă că Mirel Rădoi este ca şi dat afară de la Gaziantep. I s-a găsit înlocuitor 3 Chivu a mutat imediat după ce Real Madrid i-a luat un jucător! Pregătește ofertă de 50 de milioane de euro 4 Jose Mourinho a alcătuit lista neagră! 6 jucători pe care nu-i mai dorește la Real Madrid 5 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 6 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract
Citește și