Luis Phelipe e pregătit de “regimul” lui Gigi Becali, la FCSB. Interviu în presa din Brazilia după ce a semnat cu liderul

Dan Roșu Publicat: 1 ianuarie 2024, 21:59

Comentarii
Luis Phelipe e pregătit de regimul lui Gigi Becali, la FCSB. Interviu în presa din Brazilia după ce a semnat cu liderul

Luis Phelipe, prezentat la FCSB - Facebook FCSB

Luis Phelipe e pregătit de “regimul” lui Gigi Becali, cel care face totul la FCSB, începând cu echipa de start şi continuând cu schimbările din timpul meciurilor. Brazilianul nu este speriat însă de tacticile patronului roş-albaştrilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocaşul ofensiv de 22 de ani visează la o participare în Liga Campionilor alături de liderul din Liga 1.

Gigi Becali l-a transferat pe Luis Phelipe, de la Poli Iași, în schimbul sumei de 200.000 de euro. De asemenea, oficialii echipei din Moldova au păstrat și un procent de 20% dintr-un viitor transfer al brazilianului.

Luis Phelipe e pregătit de “regimul” lui Gigi Becali, la FCSB

“Este cel mai important club din România şi luptă mereu pentru calificarea în Liga Campionilor. Dacă vrea Dumnezeu, şi luăm titlul în acest sezon, care se încheie în iulie, mergem în Liga Campionilor.

Şi voi avea această oportunitate, de a evolua în cea mai puternică competiţie din lume. Europa este diferită de America de Sud, dar România este diferită de Vest. Este un loc mai rece. Am locuit în Austria şi Elveţia, dar în România adaptarea a fost una foarte grea, mai ales pentru soţia şi fiul meu. După câteva luni, totul s-a rezolvat.

Reclamă
Reclamă

Diferenţa dintre România şi Brazilia? Multă forţă fizică, multă intensitate, în România. Băieţii aleargă tot timpul. Dacă nu poţi alerga tot timpul, nu te joci. De asemenea, trebuie să-ţi menţii mereu greutatea”, a spus Luis Phelipe, citat de atribuna.com.br.

Luis Phelipe e cotat la 500.000 de euro

Luis Phelipe a ajuns la Poli Iași în vara lui 2023, de la formația braziliană Atletico Goianiense. În tricoul moldovenilor a jucat 19 partide, în care a reușit să marcheze 3 goluri și a oferit 3 pase decisive. În momentul de față este cotat la suma de 500.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Luis Phelipe se va alătura lotului FCSB-ului pe 8 ianuarie, atunci când elevii lui Elias Charalambous se vor reuni în vederea pregătirii părții a doua a sezonului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:17

„Era mai în formă”. Marius Lăcătuș, reacție fermă după ce a văzut lotul convocat de Mircea Lucescu

18:04

Nicolae Stanciu, prima victorie de la revenirea în China în ziua chemării sale la naţională! Nota primită

18:01

Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună

17:54

A văzut lotul convocat de Mircea Lucescu și s-a convins, înainte de Turcia – România: „În ei va sta calificarea”

17:40

Jucătorul dorit de Cristi Chivu la Inter se operează! Când este așteptat să revină fotbalistul din Premier League

17:33

“Ce aşteptări ai de la Ianis?” Răspunsul lui Gică Hagi înainte de barajul Turcia – România

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și