Malcom Edjouma ar fi fost vândut de FCSB la Ferencvaros! Câti bani ar încasa Gigi Becali

Alexandru Ivan Publicat: 3 februarie 2023, 22:49

Comentarii
Malcom Edjouma ar fi fost vândut de FCSB la Ferencvaros! Câti bani ar încasa Gigi Becali

Malcom Edjouma în timpul unui meci al lui FCSB / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Malcom Edjouma ar fi fost vândut de FCSB chiar înaintea meciului cu CFR Cluj de peste câteva zile, la formația maghiară Ferencvaros.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform prosport.ro, Edjouma s-ar afla deja în Ungaria, unde ar efectua vizita medicală la noua sa echipă. Sursa citată anunță că Gigi Becali și-ar fi dat acordul pentru plecarea mijlocașului în schimbul sumei de 1,2 milioane de euro.

Malcom Edjouma ar fi fost vândut de FCSB la Ferencvaros

Edjouma a fost dorit în trecut și de MOL Fehervar. La Ferencvaros, Malcom Edjouma ar urma să-i ia locul lui Laidouni, fostul jucător de la FC Voluntari, plecat la Union Berlin.

Edjouma a adunat 29 de partide pentru FCSB în actuala stagiune, reușind să-și treacă în cont cinci goluri și trei assist-uri. Mijlocașul de 26 de ani e titular de bază la vicecampioana României.

Francezul a ajuns la FCSB în urmă cu un an, de la FC Botoșani, în schimbul sumei de 330.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Edjouma, al 10-lea jucător plecat de la FCSB în această iarnă

În această iarnă, FCSB s-a mai despărțit de alți 9 jucători. Edjouma ar fi singurul dintre ei care i-ar aduce venituri în buzunarul lui Gigi Becali. Restul au plecat gratis sau sub formă de împrumut.

Jucătorii plecați de la FCSB:

  1. Ianis Stoica
  2. Radu Boboc
  3. Alexandru Musi
  4. Răzvan Ducan
  5. Marco Dulca
  6. Bogdan Rusu
  7. Ovidiu Perianu
  8. Andrei Dumiter
  9. Rachid Bouhenna

FCSB are derby cu CFR Cluj

Trupa lui Mihai Pintilii este pe locul 4 în clasament. A ratat o şansă uriaşă să se apropie la un punct de Farul lui Gică Hagi şi a pierdut în extremis pe Arena Naţională. Chiar dacă a condus cu 2-1 până în minutul 90+4, FCSB a fost învinsă de constănţeni.

Reclamă

Pentru FCSB urmează un nou duel „de foc”, în Gruia, pe terenul campioanei en-titre CFR Cluj. În cazul unui nou eşec, roş-albaştrii îşi diminuează serios şansele la titlu. Ardelenii s-ar distanţa astfel la 12 puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:25

FotoFCSB a plecat în cantonamentul din Olanda. Marele absent de la aeroport + Unicul transfer și-a făcut apariția

9:08

Nu a vrut să iasă de pe teren, după calificarea Suediei în 16-imile Mondialului. Explicațiile oferite după meci

8:51

Nadia Comăneci, prezentă la Turcia – SUA 3-2. Ce alte vedete au fost surprinse alături de „Zeița de la Montreal”

8:33

“Vă rog încetați să vorbiți prostii”. Selecționerul Germaniei, scos din sărite de un jurnalist după 1-2 cu Ecuador

8:26

S-a scris istorie la Mondial, după meciul dramatic câștigat de Turcia. Duel „nebun” la Los Angeles

8:10

Cel mai tare meci al zilei de la Campionatul Mondial 2026 se vede azi în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit patru meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi” 4 VideoGreşeală uriaşă de arbitraj în Ecuador – Germania. Gol marcat după ce Pavlovic i-a dat un picior în faţă unui adversar 5 UPDATERăsturnare de situaţie! Gigi Becali a făcut anunţul despre Florin Tănase: “E rezolvată”. A anunţat şi un transfer 6 Când s-a născut, de fapt, Gigi Becali! Milionarul a făcut dezvăluirea uimitoare în ziua în care e sărbătorit
Citește și