Închide meniul

Malcom Edjouma, prima reacție după intrarea criminală asupra lui Igor Armaș, în Voluntari – FCSB 1-2

Dan Roșu Publicat: 13 februarie 2023, 8:27

Reclamă

Malcom Edjouma a avut prima reacție după intrarea criminală asupra lui Igor Armaș, în minutul 82 al meciului Voluntari – FCSB 1-2, decis chiar de dubla francezului cotat la 1.2 milioane de euro. Jucătorul a fost iertat miraculos de eliminare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe finalul partidei contra ilfovenilor, Edjouma a făcut un fault în urma căruia Armaș a rămas cu urme teribile, pe față și pe corp. Chiar dacă nu a primit cartonașul roșu, acesta a ținut să își ceară scuze față de moldoveanul de 35 de ani.

Malcom Edjouma, prima reacție după intrarea criminală asupra lui Igor Armaș

”Am vrut să îmi cer scuze pentru gestul meu nepotrivit. Am făcut o greșeală”, a scris Malcom Edjouma pe contul său de Instagram.

Malcom Edjouma putea fi eliminat
Malcom Edjouma, prima reacție după intrarea criminală asupra lui Igor Armaș

Decizia lui Radu Petrescu de a-i acorda doar un cartonaș galben lui Edjouma este una greu de înțeles, la fel cum este și faptul că VAR nu a intervenit pentru a duce la eliminarea jucătorului care a marcat dubla decisivă cu Voluntariul.

Igor Armaș, șocat după intervenția lui Edjouma

Igor Armaș s-a declarat șocat de intrarea criminală avută de Malcom Edjouna. Fundașul nu a putut înțelege de ce francezul FCSB-ului a decis să joace atât de periculos.

Reclamă
Reclamă

„E o fază inexplicabilă sincer. Îl pot înțelege pe Radu Petrescu că n-a văzut faza, dar nu înțeleg decizia VAR și nu înțeleg gestul lui lui Edjouma, cum poți să te duci cu crampoanele atât de sus? Eu sincer nu înțeleg asta. Mă bucur că am scăpat ușor. Putea să mă desfigureze la cum a intrat. Nu e doar capul, e și fața, și umărul, și tot.

Acum sunt bine. Nici cel mai înrăit dușman nu poate intra așa. E un coleg până la urmă, să te duci așa..chiar nu-mi explic. Radu Petrescu n-a vrut sa vorbească cu mine sau cu oamenii din staff”, a declarat Igor Armaș la finalul meciului, potrivit digisport.ro.

Malcom Edjouma trebuia eliminat

„Centralul” Radu Petrescu l-a iertat pe Edjouma de eliminare, iar VAR-ul nu a intervenit! Francezul a primit doar cartonaș galben și fost scos câteva minute mai târziu din teren de Mihai Pintilii, în locul său intrând Radaslavescu.

Reclamă

„În momentul în care mergi cu crampoanele pe fața unui adversar, cu piciorul întins, e clar că Edjouma a pus în pericol integritatea fotbalistului de la Voluntari. Fault grosolan, ar fi trebuit să vadă cartonașul roșu. Nu pot să înțeleg de ce nu au intervenit cei din cabina VAR”, a declarat fostul arbitru Marius Avram, citat de sursa anterioară.

Liviu Ciobotariu: Armaș urla de durere

Liviu Ciobotariu a făcut o mărturisire șocantă după ce Igor Armaș a fost lovit serios de Edjouma. Tehnicianul care a fost la un pas de FCSB a povestit cum l-a găsit în vestiar pe fundașul moldovean.

„E foarte clar, am văzut de pe bancă o intrare de K1. Nu am văzut la TV. Chiar dacă ești departe de fază, nu ai cum să nu vezi. Igor plângea în vestiar.

Poate nu întorceam rezultatul, dar dacă trebuie să iei o decizie, o iei. Așa e corect. Am văzut de pe bancă intrarea și tu nu o vezi din 10 metri? Igor s-a dezbrăcat în vestiar și plângea de durere”, a spus Liviu Ciobotariu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:46

Echipa favorită să câştige Champions League, după stabilirea semifinalelor. Surpriza uriaşă anunţată de un supercomputer

10:30

„O minciună”. Mihai Stoica, o nouă replică acidă pentru Marius Şumudică. Ce i-a transmis antrenorului de la Rapid

10:09

„Mă doare sufletul”. Reacţie tulburătoare după moartea lui Aaron Boupendza. Calvarul prin care trecea fotbalistul

9:50

VIDEODani Carvajal şi Bukayo Saka, aproape de bătaie în Real Madrid – Arsenal. Ce nu s-a văzut la TV

9:29

Programul etapei a 7-a din play-off. Când se joacă derby-ul FCSB – Dinamo

8:58

Simone Inzaghi, după Inter – Bayern 2-2: „Am dat tot ce am avut”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și