Mario Camora a avut un mesaj extrem de dur după Dinamo-CFR Cluj 1-1. Căpitanul echipei din Gruia a recunoscut că echipa sa a pierdut orice şansă la titlu. Nu-şi explică de ce formaţia din Gruia pierde puncte pe final de meci.
Golul lui Mărginean din minutul 85 l-a scos din sărite pe Mario Camora. Le-a transmis colegilor să se trezească pentru că, în caz contrar formaţia din Gruia va pierde cupele europene.
Mario Camora s-a înfuriat pe colegi
Mario Camora era extrem de supărat după rezultatul de pe Arena Naţională. Spune că dacă cei de la CFR Cluj nu se trezesc vor termina campionatul pe locul 5. “Dacă nu ne trezim vom termina pe 4 sau 5 şi nu ştii niciodată ce se întâmplă într-o finală de Cupă. Nu doar azi, am avut o grămadă de meciuri în care am fost egalaţi. Să ştim să controlăm jocul, să mai stăm pe jos un pic. Să ne trezim cu toţii. Avem un meci foarte important pentru noi, fani şi club. Avem deja 3 înfrângeri cu cei de la U Cluj. Dacă terminăm cu victorii în Cupă şi locul 2 e un sezon bun dacă nu va fi dezamăgitor şi un sezon ratat”, a spus Camora, la finalul meciului, conform digisport.ro.
Mario Camora sună adunarea. Vrea victoria în meciul cu rivala din oraş U Cluj în runda viitoare. Şepcile roşii au obţinut 3 victorii în 3 meciuri în acest sezon cu cei de la CFR Cluj. “Ei au avut o ocazie şi ne-au dat gol nu ne-au călărit. Nu e o scuză pentru noi. Aveam 1-0 şi mai era un pic până la final. Nu avem voie să pierdem atât de multe puncte. Important e ce facem noi. Dacă nu schimbăm mentalitatea va f foarte greu. Să fim mai inteligenţă. Avem un derby pe care vrem să-l câştigăm”, a mai spus Camora, conform sursei citate.
- 6 transferuri pentru Rapid! Victor Angelescu a dezvăluit tot
- Sorin Cârțu le-a pus gând rău rivalelor din Liga 1 după ce s-a tras țintarul: „Anul ăsta suntem mai puternici”
- Fostul jucător de la FCSB şi Dinamo, mutare surprinzătoare! Cu ce echipă a semnat
- Ofertă de 500.000 de euro pentru jucătorul FCSB-ului. Ar putea fi coleg cu un alt român
- Misiune infernală pentru Nuno Campos în startul primului sezon la Dinamo! “Câinii”, program plin de derby-uri!
































