Marius Croitoru, reacţie nervoasă după FC U Craiova 1948 – Petrolul 0-1: „Moartea fotbalului în mai multe acte”. Ce a spus despre bucuria „lupilor” de la final

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 august 2022, 23:31

Comentarii
Marius Croitoru, reacţie nervoasă după FC U Craiova 1948 – Petrolul 0-1: „Moartea fotbalului în mai multe acte. Ce a spus despre bucuria „lupilor de la final

Marius Croitoru, în timpul unui meci / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Marius Croitoru a avut o primă reacţie după FC U Craiova 1948 – Petrolul, scor 0-1, din etapa a 6-a a Ligii 1. Antrenorul oltenilor a criticat tactica ultra-defensivă a adversarilor. Ploieştenii au câştigat cu un singur şut pe spaţiul porţii adverse.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La Târgu Jiu, pe stadionul Municipal, Petrolul a deschis scorul în finalul primei reprize, minutul 45+2, dintr-o lovitură liberă transformată impecabil de Jair. Cu victoria obţinută în faţa Craiovei, Petrolul a urcat pe locul al doilea în clasament, având 10 puncte.

Marius Croitoru, reacţie vehementă după FC U Craiova 1948 – Petrolul 0-1

Croitoru şi-a asumat vina pentru eşecul suferit de FC U Craiova 1948. Oltenii au dominat, iar Compagno a lovit de două ori bara.

E greu să-mi găsesc cuvintele după moartea fotbalului în mai multe acte. Principalul vinovat sunt eu, pentru că nu am câştigat. O echipă care pleacă de aici cu un şut pe poartă… e vina mea. Am mai văzut echipe de astea care au câştigat şi apoi nu au putut să mai scoată maieul. Rezistă un an, dar după e mai nasol. Bravo lor, au ştiut pentru ce au venit.

A fost o seară în care fotbalul a pierdut. S-a mai întâmplat asta prin anii ’80. Este vina mea, nu este vina lor. Din păcate, din fotbal fac parte şi astfel de momente. Nu ai ce să analizezi! Să joci cum se jucau odată baraje… e greu să găseşti vinovaţi, pentru că nu sunt băieţii„, a declarat Marius Croitoru, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Tehnicianul oltenilor a răbufnit când a văzut modul în care s-au bucurat jucătorii nou-promovatei la finalul partidei. „Lupii” au făcut show în vestiar şi au declanşat fiesta.

Eu personal m-aş simţi penibil să mă bucur aşa după un astfel de meci. Eu nu le-aş fi dat niciodată jucătorilor mei să se bucure aşa. E moartea fotbalului în mai multe acte. Nu o să câştig niciodată un meci aşa! Sunt ferm convins că, la un moment dat, ne vom învăţa lecţiile„, a mai spus antrenorul lui FC U Craiova 1948.

Echipa lui Adrian Mititelu a rămas pe locul 11 în Liga 1, cu 7 puncte. Etapa viitoare va juca pe terenul celor de la UTA.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:26

Situație ireală cu jucătorul transferat de FCSB: a mai semnat și cu o altă echipă din Liga 1

23:24

Rapid, monitorizată de FRF! Victor Angelescu: „Am investit prea mult”

22:52

Fostul acţionar al campioanei României, în negocieri pentru a deveni investitor la Liverpool!

22:44

Succesorul lui Rudi Garcia pe banca Belgiei după Campionatul Mondial! Nu a mai antrenat pe nimeni de doi ani

22:06

Prima reacţie a lui Enzo Fernandez după ce a fost eliminat în finala Cupei Mondiale!

21:52

FCSB negociază transferul unui atacant. Ce se mai ştie şi de Drăguş: „Încearcă şi el”

1 Gigi Becali a găsit număr 10 pentru FCSB. Transferat la recomandarea lui Gică Hagi: „Trebuie să ascult” 2 Reacţia lui Ladislau Boloni când a aflat pentru cine a plătit FCSB 1.350.000 de euro: „Nu ştiu care e logica” 3 Leandro Paredes a rupt tăcerea, după scandalul uriaș de la finala Spania – Argentina 1-0: „Plin de mândrie” 4 „Oracolul de la Bălceşti” anunţă dezastrul pentru o forţă din Liga 1: „Nu prinde play-off-ul” 5 Un nou transfer la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu un jucător care a participat la Campionatul Mondial 6 Lautaro Martinez a venit cu replica, după ce a fost „uitat” pe bancă în finala Mondialului: „Am încercat”
Citește și