Marius Şumudică nu a primit medalie de campion de la CFR Cluj şi are un mesaj clar pentru Neluţu Varga. Se mulţumeşte cu un kilogram de cârnaţi de la patronul care l-a dat afară.
Şumudică a fost dat afară de la CFR Cluj, chiar dacă avut parte de un debut de sezon cu şapte victorii în primele şapte etape. În locul lui, Dan Petrescu le-a adus al cincilea titlu consecutiv feroviarilor.
Marius Şumudică nu a primit medalie de la CFR
“Eu cred că se bat cele trei echipe, FCSB, Craiova şi CFR şi anul ăsta. Văd că Sepsi investeşte. Nu, nu mi-au trimis nicio medalie cei de la CFR Cluj. Mie îmi plac cârnaţii virsli şi dacă îmi trimit un kilogram de virsli eu sunt mulţumit. Să-i transmiteţi domnului Varga. Mie îmi plac cârnaţii cu muştar”, a spus Şumudică, la revenirea în România.
Marius Șumudică a făcut show total în Arabia Saudită. Antrenorul român l-a pupat pe frunte pe președintele lui Al-Shabab, după ultimul meci al sezonului, încheiat la egalitate cu Al-Ahli.
Marius Şumudică, show la Al Shabab
În ultima etapă a sezonului, Al-Shabab a încheiat la egalitate partida cu Al-Ahli, scor 0-0. În urma rezultatului, adversara formației lui Șumudică a retrogradat în liga a doua.
Șumudică va fi înlocuit la cârma lui Al-Shabab de Quique Setien, fostul antrenor al Barcelonei. Fostul atacant al Rapidului a profitat din plin de ultimele sale momente la cârma formației din Arabia Saudită și a devenit viral, din nou!
Şumudică a pregătit 3 echipe în ultimul sezon
La finalul meciului, „Șumi” s-a dus „glonț” la președintele clubului, Khaled al Baltan, și l-a pupat pe frunte.
Gestul fabulos al lui Marius Șumudică l-a surprins complet pe conducătorul lui Al-Shabab, care a început să râdă.
În sezonul 2021/2022, Șumudică a pregătit 3 echipe: CFR Cluj, Yeni Malatyaspor și Al-Shabab. Aceasta a fost cea de-a doua aventură a românului pe banca lui Al-Shabab, după cea din perioada 2018-2019.
- Marius Şumudică a revenit în România
- Şumudică nu a primit medalie de campion de la CFR
- SUA - Australia e vineri, de la ora 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Brazilia - Haiti e vineri spre sâmbătă noapte, de la ora 03:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- “Nu mai aveam cum să rămân”. Florentin Petre a anunţat ce urmează, după plecarea de la Dinamo. Cu ce echipă va semna
- Suma infimă plătită de FCSB pentru primul jucător transferat în vară
- Joyskim Dawa și-a decis viitorul! Impresarul fundașului de la FCSB a făcut anunțul
- Transfer de Champions League la Universitatea Craiova. Oltenii s-au înţeles cu Ronaldo
- Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire”
































