Marko Dugandzic, fericit după ce a marcat o „dublă” în Rapid – CFR Cluj 3-1: „A fost o noapte bună pentru noi!”

Cosmin Olteanu Publicat: 1 mai 2023, 23:17

Comentarii
Marko Dugandzic, fericit după ce a marcat o dublă” în Rapid – CFR Cluj 3-1: A fost o noapte bună pentru noi!”

Marko Dugandzic, după un gol marcat pentru Rapid / Facebook FC Rapid 1923

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Marko Dugandzic a fost foarte fericit după ce a marcat o „dublă” în Rapid – CFR Cluj 3-1, partidă care contează pentru etapa a 6-a din play-off-ul Ligii 1. În acest moment, Rapid se află pe locul 5 din play-off-ul Ligii 1, cu 34 de puncte obținute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marko Dugandzic a marcat primul gol, în minutul 9, dintr-un penalty obținut de Alexandru Ioniță. Apoi, în prelungirile primei reprize, atacantul croat și-a trecut din nou numele pe tabela de marcaj.

Marko Dugandzic, fericit după ce a marcat o „dublă” în Rapid – CFR Cluj 3-1

Vârful Rapidului spune că este foarte mulțumit de evoluția pe care a avut-o în fața campioanei României, însă, totodată, atrage atenția la faptul că, fără ajutorul colegilor săi, nu ar fi putut să marcheze cele două goluri.

„A fost un meci greu, a fost o noapte bună pentru noi. Știam că CFR venea după o perioadă grea, dar i-am surprins cu acel penalty, iar golul doi a venit repede. În final, a fost un meci greu, doar sunt campioni în ultimii 5 ani. 

Nu cred că a fost cel mai bun meci al meu, am marcat și hat-trick-uri, dar pot mai mult. Am jucat pentru echipă, fără echipă nu pot să fac nimic. 

Reclamă
Reclamă

(n.r. Te-ai răzbunat pe CFR Cluj?) Am spus de multe ori, nu m-am răzbunat, așa e în fotbal și eu sunt doar un jucător. Trebuie să merg unde am posibilitatea să joc mai mult. Sunt foarte fericit că sunt aici și mă simt bine la Rapid. 

E foarte frumos, ne luptăm de mult timp și să vedem ce o să se întâmple (n.r. despre titlul de golgheter și lupta cu Compagno). Nu pun foarte multă presiune pe mine, dar îmi doresc să fiu primul la final.

Am auzit că după mai multe rezultate slabe, așa e la Rapid. Noi credem în continuare în staff și în «Mister». Nu ne dăm bătuți și trebuie să stăm în picioare”, a declarat Marko Dugandzic, la finalul meciului cu CFR Cluj, pentru digisport.ro.

Reclamă

19 goluri a marcat Dugandzic, în actualul sezon de Liga 1, fiind golgheterul echipei lui Adrian Mutu.

Junior Morais: „Voiam să mă retrag, dar m-au convins băieții să rămân!”

„Sunt foarte bucuros că am putut să dau pasă de gol. Mereu încerc să pun mingea pe careu, să poţi să dai gol. Astăzi am fost inspirat şi eu. Mă bucur că a dat gol Dugandzic.

CFR e o echipa foarte potentă. A fost si astăzi. Prima repriă a fost mai bună, noi ne-am retras, așa facem noi. CFR a fost o echipă bună, dar noi am fost mai buni. Ne vom reface, ne vom recupera, vom face sală.

Noi nu ajutăm Farul, avem obiectivul nostru. Noi jucăm să câștigăm, cu siguranță și la Farul se face același lucru. Dorința noastră e să ajungem în Conference League. Am pierdut niște meciuri.

Voiam să mă retrag, dar m-au convins băieții să rămân. Voi rămâne la Rapid incă un an. Mâna era aproape de corp. M-am uitat că eram în afara careului”, a spus și Junior Morais.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri în Norvegia - Franţa, Erling Haaland sau Kylian Mbappe?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:38

VideoCele mai noi detalii din piaţa World Cup, acolo unde se văd meciurile de la Campionatul Mondial

22:36

Retragere şocantă de la naţională. Starul de la Campionatul Mondial care a făcut anunţul oficial

22:34

OFICIAL | Petrolul, două transferuri dintr-un foc! Ploieştenii au bifat deja 10 achiziţii

22:02

Curacao – Coasta de Fildeș LIVE VIDEO (23:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Echipele de start

22:00

Ecuador – Germania, 23:00, LIVE VIDEO, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Echipele de start

22:00

VideoRomânii s-au adaptat şi pentru Mondial! La New York, ei fac kurtosul şi mai dulce decât în România

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și