Mesajul postat de Elias Charalambous, după ce Gigi Becali a anunţat că-l aşteaptă la FCSB: “Caracterul face diferenţa”

Viviana Moraru Publicat: 25 aprilie 2026, 11:04

Comentarii
Mesajul postat de Elias Charalambous, după ce Gigi Becali a anunţat că-l aşteaptă la FCSB: Caracterul face diferenţa

Elias Charalambous şi Andoni Iraola, antrenorul lui Bournemouth/ Instagram

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Elias Charalambous (45 de ani) a postat un mesaj pe reţelele de socializare, la o zi după ce Gigi Becali (67 de ani) a anunţat că-l aşteaptă la FCSB. Antrenorul cipriot a fost în vizită la un club din Premier League, Bournemouth.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elias Charalambous a mers la antrenamentele celor de la Bournemouth, unde s-a revăzut cu Andoni Iraola. Cipriotul i-a fost secund antrenorului trupei din Premier League la AEK Larnaca.

Mesajul postat de Elias Charalambous, după ce Gigi Becali a anunţat că-l aşteaptă la FCSB

Elias Charalambous s-a declarat recunoscător pentru faptul că a avut ocazia să asiste la antrenamentele celor de la Bournemouth. Înainte de a merge la echipa din Premier League, cipriotul care a cucerit două titluri cu FCSB i-a vizitat şi pe cei de la Lecce.

Grozav să revăd prieteni buni. Mândru de voi! Antrenori uimitori, dar caracterul face diferența reală. Mulțumesc pentru ospitalitate! Continuați”, a transmis Elias Charalambous, pe contul său de Instagram.

Elias Charalambous a demisionat de la FCSB după ce echipa a ratat calificarea în play-off. În locul său a venit Mirel Rădoi, însă acesta s-a despărţit de roş-albaştri după doar cinci meciuri, semnând cu Gaziantep.

Reclamă
Reclamă

Acum, în locul lui Mirel Rădoi, este dorit din nou Elias Charalambous. Gigi Becali a anunţat că antrenorul cipriot deja a refuzat propunerea lui Mihai Stoica, însă va discuta cu el la Bucureşti săptămâna viitoare pentru a încerca să-l convingă să revină alături de campioană, cel puţin până în vară.

(n.r: despre Elias Charalambous) El a spus că ar veni, dar îi e ruşine de ce o să se zică lumea: «Cum adică, ai plecat şi te-ai întors după o lună?». Numai că o să vorbesc cu el. Vine la o acţiune şi e invitat la Teia acasă. O să-i spun în felul următor: «Băi, băiatule, tu nu vii antrenor, tu vii să ajuţi la o echipă care te-a ajutat. Care are nevoie de tine o lună jumate. Vii o lună jumate în vacanţă, în România, că avem nevoie de tine, să avem antrenor, că nu ne permite regulamentul. E posibil, după aia, să mergem mai departe». Dacă o să fie calificare (n.r: în Conference League). Vine să ajute.

Charalambous a refuzat el, dar nu mă refuză pe mine. Îl refuză pe MM, dar nu mă refuză pe mine. MM e MM, Gigi Becali e Gigi Becali. Eu aşa cred”, a declarat Gigi Becali pentru primasport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
6:57

VIDEOCoreea de Sud – Cehia 2-1. Debut cu victorie pentru naţionala lui Son la Cupa Mondială

6:46

Recordul doborât de două ori în câteva ore la Campionatul Mondial 2026

6:33

Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale (20:30, AntenaPLAY). Spectacol la Toronto

6:15

A aflat că ratează Campionatul Mondial şi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională

5:54

Motivul incredibil pentru care pauza de hidratare a fost prelungită cu 40 de secunde la Mexic – Africa de Sud

5:41

Mexicanii vor să scrie istorie la Campionatul Mondial: “Nu avem limite”

1 Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova 2 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 3 A plecat de la FCSB şi a semnat cu altă echipă din Liga 1: “Face pasul în primul eşalon” 4 VIDEOMexic – Africa de Sud 2-0! Gazdele Mondialului câștigă primul meci de la Mondial, în direct la Antena! 5 Programul zilei a 2-a de la Cupa Mondială! Meciurile transmise în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY 6 Plecare de la FCSB! Gigi Becali a anunţat cine părăseşte echipa lui
Citește și