Închide meniul

Mihai Rotaru: „Alex Băluță e un trădător”! Patronul Universităţii Craiova susţine că i-a oferit aceiaşi bani ca Gigi Becali!

Bogdan Stănescu Publicat: 13 iunie 2023, 20:20

Reclamă
Mihai Rotaru: Alex Băluță e un trădător”! Patronul Universităţii Craiova susţine că i-a oferit aceiaşi bani ca Gigi Becali!

Alexandru Băluţă, într-un meci pentru Universitatea Craiova / Hepta

Mihai Rotaru a vorbit pe larg despre oferta pe care i-a făcut-o Universitatea Craiova lui Alex Băluţă. Rotaru a susţinut că i-a făcut lui Băluţă aceeaşi ofertă ca şi Gigi Becali: 20.000 de euro pe lună şi 100.000 de euro la semnătură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Rotaru s-a arătat extrem de dezamăgit că Alex Băluţă va merge la FCSB. Patronul Universităţii Craiova a dezvăluit că a vorbit şi cu Gigi Becali despre Alex Băluţă.

Mihai Rotaru: „Alex Băluță e un trădător”!

Nu există varianta mea, există ce s-a întâmplat. Aseară am spus că nu mai vorbesc despre persoane care nu mai există.

Dar am auzit astăzi niște declarații care m-au deranjat. Când Băluță, crescut de noi, a terminat contractul cu Academia Puskas l-am sunat acum 4 săptămâni și mi-a spus că e jucător liber de contract și că prima lui opțiune e să joace în străinătate. I-am spus că e pe masă o ofertă pentru el, să își caute tot ce se poate și dacă nu găsește să vină la noi.

I-am dat salariul pe care îl ia acum la FCSB, încă nu venise Alex Mitriță. M-a sunat acum zece zile să mă întrebe dacă putem vorbi, i-am spus că eram în București și i-am spus când vin în Craiova. M-am întâlnit cu el și mi-a spus să discutăm direct cu impresarul.

Reclamă
Reclamă

I-am spus că e copilul nostru și că discutăm noi doi. Am avut o discuție cu el, i-am spus salariul și că mi-e greu să-i dau bani la semnătură. Noi semnasem cu Mitriță, nu-i dădusem bani la semnătură și n-ar fi fost corect față de el.

Am intrat și pe video call cu impresarul, i-am spus că ne dorim să-l luăm înapoi și credem că pentru el ar fi o mutare foarte bună, mai ales că acasă e respectat”, a declarat Mihai Rotaru pentru digisport.ro.

Mihai Rotaru: „L-am sunat pe Gigi, i-am spus că nu e Alex Băluță pentru el”

Are un impresar italian. Am vorbit, a rămas că în 2 zile ne dă un răspuns, că nu se grăbesc și că își iau timp pentru a se gândi. Mi-a spus că l-a căutat Gigi pe același salariu plus niște bani la semnătură.

Reclamă

L-am sunat după două zile, n-a răspuns, mi-a răspuns impresarul, i-am propus un comision, dar i-am spus să ne mișcăm pentru că vrem să ne facem planurile.

Ne-am întâlnit la botez la Mitriță și i-am spus că are tot banii de la Gigi și că îi dau 100.000 de euro la semnătură, dar 50.000 de euro îi dau lui Mitriță și el face cum dorește el. Mitriță a spus că nu vrea banii ăia, a fost mai mult în glumă. (…) Contractul era pregătit și m-a sunat Alex Băluță să mă anunțe că merge la FCSB.

I-am spus că eu cred că e o greșeală și l-am întrebat de ce merge pe același salariu acolo și mi-a spus că asta e alegerea sa și că nu mai are de gând să se întoarcă. Am rămas mut pentru câteva secunde, abia acum încep să îmi revin.

L-am sunat pe Gigi și i-am spus că nu e Alex Băluță pentru el, pentru că Alex are niște probleme mai speciale și noi știm cum să-l luăm pe el. Gigi nu a schimbat nimic, nici nu avea de ce, dar asta a fost discuția. Gigi nu are niciun pact cu mine, i-am spus doar că nu licitez, dar nu vorbim de pact aici. Repet, ca să fie sânge, trebuie să fie un trădător, l-am găsit. Dacă primea 10 euro mai mult la Gigi înțelegeam, dar când e aceeași sumă permiteți-mi să nu înțeleg”, a mai declarat Mihai Rotaru pentru sursa citată.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
1:22

Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze”

23:46 14 apr.

„Îl interesează găinării de CFR?” Gigi Becali a dat verdictul. Ce arbitru vrea la FCSB-CFR Cluj

23:31 14 apr.

„A fost cel mai slab joc!” Dan Petrescu, nemilos după meciul cu Rapid. Ce spune despre duelul cu FCSB

23:20 14 apr.

Victor Angelescu a criticat arbitrajul după CFR Cluj – Rapid 1-1! A anunţat obiectivul giuleştenilor

23:10 14 apr.

„Am vorbit cu Mister şi am rezolvat” Claudiu Petrila, dezvăluiri din vestiar. Ce le-a spus Marius Şumudică

23:00 14 apr.

„Mă gândeam la insinuări” Marius Şumudică, mesaj pentru patroni: „Un singur lucru vreau să spun”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 5 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor 6 Mişcare interesantă a lui Luka Modric! Jucătorul lui Real Madrid va fi acţionar la o echipă din Anglia
Citește și