Închide meniul

Mihai Rotaru și Mirel Rădoi, față în față la baza Universității Craiova după o noapte lungă în Bănie: “M-am dus special!”

Cosmin Cioboată Publicat: 8 decembrie 2022, 12:18

Comentarii
Mihai Rotaru și Mirel Rădoi, față în față la baza Universității Craiova după o noapte lungă în Bănie: “M-am dus special!”

Mirel Rădoi, în timpul unui meci / Hepta

Mihai Rotaru și Mirel Rădoi s-au aflat față în față la baza Universității Craiova în această dimineață, după o noapte extrem de lungă în Bănie. Rădoi și-a dat demisia aseară, la finalul meciului cu FC Argeș, scor 1-2, din Cupa României. A urmat un schimb acid de replici între conducerea oltenilor și antrenorul de 41 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Spiritele s-au liniștit peste noapte, iar Rotaru a dezvăluit că a mers la baza de antrenament a Universității Craiova pentru a-i ura succes lui Rădoi, după încheierea colaborării.

Mihai Rotaru și Mirel Rădoi au fost față în față la baza Universității Craiova

Patronul oltenilor a mers special la bază, în această dimineață, pentru a mai schimba câteva cuvinte cu Mirel Rădoi. Fostul tehnician din Bănie se pregătea să plece, când a dat nas în nas cu Mihai Rotaru.

“Domnul Rădoi și staff-ul său tocmai plecau. Ne-am salutat și ne-am urat succes unul altuia. M-am dus special mai devreme pentru a saluta pe toată lumea și a le ura baftă”, a spus Mihai Rotaru, pentru sport.ro.

Sorin Cârţu l-a desființat pe Mirel Rădoi

Sorin Cârţu l-a criticat dur pe Mirel Rădoi şi spune că niciodată nu s-a implicat la echipă, în mandatul său.

Reclamă
Reclamă

Mai mult decât atât, președintele Universității Craiova susţine că a avut un cuvânt serios de spus atunci când fostul selecţioner a fost numit pe banca trupei din Bănie.

“Cea mai mare decepţie din cariera mea de fost fotbalist, de fost antrenor, de actual preşedinte. Un atac cu talpa din partea unuia la care am ţinut fantastic de mult. E ultima seară în care mai vorbesc despre el. Nu vreau sa-i mai aud numele şi nici el să nu mai vorbească de mine. E o mare dezamăgire pentru mine.

Încerci să muţi atenţia de la nereuşitele tale. Când am analizat eu vreodată jocul lui Rădoi? Eu am spus-o tot timpul, eu luni, după partida cu FC U Craiova, am stat aproape două ore de vorbă cu el, am avut o întâlnire amicală, am băut o cafea, nici n-am discutat despre meci. Am vorbit doar despre meciurile care urmează. Despre obiectivul de a câştiga Cupa. I-am spus că altceva e să intrăm cu mai multe puncte în iarnă. Sunt şi eu Sorin Cârţu, mi-am câştigat dreptul să vorbesc despre fotbal. Băi, băiatule! El n-are antrenamente făcute câte meciuri am eu antrenate în Liga 1.

Reclamă

La fel m-am comportat şi cu Papură, şi cu Bergodi, n-am vrut să le provoc vreun stres prin prezenţa mea la antrenamente. Le-am dat libertate. De ce cauţi argumente? Tu vii pe locul patru într-o grupă cu Ocna Mureş şi Chindia şi te iei de mine.

Mi-e ruşine de prestaţia ta la televizor şi pentru că te-am iubit atât de mult! Şi noi avem bani mulţi, de-aia ţi-am dat 15.000 de euro pe lună, aşa cum a primit şi Reghecampf şi Piţurcă! M-am rugat de Rotaru să-i dea şi lui 15.000. Tu spui că am eu bani…şi tu ai făcut ce ai vrut tu. Nu a intrat nimeni peste tine, să-ţi spună pe cine să bagi”, a declarat Sorin Cârţu, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:53
LIVE VIDEOCursa Marelui Premiu al Australiei e ACUM pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Charles Leclerc a trecut pe primul loc
23:55 7 mart.
Athletic Bilbao – Barcelona 0-1. Lamine Yamal a adus victoria uriașă pentru catalani
23:35 7 mart.
“El va fi în staff!” Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui Adi Iilie
23:19 7 mart.
Tănase, despre plecarea lui Charalambous: “Antrenorii plătesc când nu sunt rezultate!” Ce spune despre atacul lui Becali
23:07 7 mart.
Mirel Rădoi, prima variantă pentru FCSB. Gigi Becali l-a sunat deja: “Acum că nu mai am antrenori, pot să discut cu el”
22:55 7 mart.
Marius Șumudică, eșec devastator în Arabia Saudită! Umilit în fața propriilor suporteri
1 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 2 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 3 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 4 Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial 5 VIDEO“Cazul Ganea” s-a repetat! Un internaţional român a prins de gât arbitrul! Scenele sunt şocante 6 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic”
Citește și