Mihai Stoica a anunţat două reveniri în echipa FCSB-ului, înaintea partidei cu Farul: “Da, el a reluat antrenamentele!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 22 aprilie 2022, 9:27 / Actualizat: 22 aprilie 2022, 10:45

Comentarii
Mihai Stoica a anunţat două reveniri în echipa FCSB-ului, înaintea partidei cu Farul: Da, el a reluat antrenamentele!

Hepta

Mihai Stoica a anunţat două reveniri în echipa FCSB-ului, înantea partidei de luni cu Farul Constanţa. Managerul general al FCSB a spus că atât Paulo Vinicius, cel care a lipstit în derby-ul cu CFR Cluj, cât şi Darius Olaru, victima unei intrări dure din partea lui Mateo Susic, sunt apţi de joc pentru partida cu Farul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a aruncat în aer lupta la titlu din Liga 1, după victoria fantastică din derby-ul cu CFR Cluj. Echipa lui Toni Petrea s-a apropiat la doar două puncte de campioană, iar orice pas greşit de acum în colo poate fi fatal.

Mihai Stoica, despre două reveniri la FCSB: “Va fi apt de joc”

”Va fi apt de joc. Dacă va mai juca, nu ştiu. Poate chiar şi la meciul cu Farul va fi apt. Şi Olaru va fi apt. Da, a reluat antrenamentele, azi l-a avut pe primul (n.r. – joi)”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Mihai Stoica, convins că „finala” FCSB – CFR Cluj se va juca în Ghencea

Mihai Stoica e de părere că „finala de titlu” FCSB – CFR Cluj, programată în ultima etapă din play-off, se va juca în Ghencea. Managerul general de la echipa lui Gigi Becali susține că CSA Steaua nu mai poate refuza să închirieze stadionul.

„Se va face zilele următoare demersul, o solicitare oficială pentru a se juca acolo. Să așteptăm răspunsul. Nu există nicio scuză, așa cum a mai fost în trecut.

Reclamă
Reclamă

CSA Steaua nu joacă, iar echipa de rugby joacă în deplasare sigur, la Galați. Data trecută a fost vorba de Universitatea Cluj, care a pierdut 82-10. Acum sigur va juca la Galați!

Nu există niciun motiv prin care să ne interzică accesul. Important e să fim la mâna noastră în ultima rundă”, a spus Mihai Stoica, potrivit sursei mai sus citate.

Meciul FCSB – CFR Cluj, care s-ar putea dovedi decisiv în lupta la titlu, se va juca în perioada 20-23 mai. Conform calendarului secțiilor sportive din cadrul CSA Steaua, stadionul Ghencea va fi liber în perioada respectivă.

Reclamă

FCSB nu a mai jucat în Ghencea de 7 ani

7 ani au trecut de când FCSB a jucat ultima dată în Ghencea. Pe 22 martie 2015, echipa lui Gigi Becali câștiga cu 4-1 în fața celor de la Viitorul.

De atunci, FCSB s-a mutat pe Arena Națională. Au existat însă multe momente când roș-albaștrii n-au putut să joace nici pe cel mai mare stadion al țării, fiind rezervat pentru alte evenimente. Așa a ajuns FCSB să dispute meciuri, în calitate de gazdă, la Giurgiu, Buzău sau Călărăși.

  • 2015 e și anul ultimului titlu cucerit de FCSB.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:46

„Sunt devastat” Verdict crunt pentru colegul lui Drăgușin: ruptură de ligamente, șanse mici să joace în 2026

9:39

Anunţul lui Mihai Stoica despre venirea lui Pirlo pe banca FCSB

9:18

Apare All Star League! Salah, Neymar sau Lewandowski pot ajunge lângă Messi în această vară

8:59

Italia este la picioarele lui Chivu: ”Dominator! Excelent!” Laudele primite, în ciuda egalului cu Torino

8:36

George Puşcaş riscă tot! Refuză operaţia: “Îmi asum riscul!”

8:28

„Putem bate pe oricine!” Ce spune Nicolescu despre victoria cu Rapid și viitorul lui Kopic la Dinamo

1 Scandal între Alex Chipciu şi un fost angajat de la CFR Cluj: “Ai uitat când v-am împărțit prima mea de 3.000 de euro?” 2 Acuzaţii grave după CFR Cluj – U Cluj 1-0: “Cred că din cască i-au spus! Cum se poate aşa ceva?” 3 Fanii Rapidului au vrut să îşi taxeze favoriţii, dar au “comis-o” cu o gravă greşeală gramaticală! Mesajul afişat 4 FotoAfacerea în care şi-a pierdut toţi banii un fost milionar român celebru! A ajuns şi să divorţeze din cauza asta 5 Întâlnire de gradul III pentru viitorul FCSB-ului! Becali vrea să-l convingă luni pe noul antrenor 6 Lovitura momentului în fotbalul românesc! 10 milioane de euro pentru CFR Cluj
Citește și