Închide meniul

Mihai Stoica a numit antrenorul anului din Liga 1! Cine l-a impresionat pe MM: “Nimeni nu se aştepta!”

Viviana Moraru Publicat: 24 noiembrie 2023, 19:32

Comentarii
Mihai Stoica a numit antrenorul anului din Liga 1! Cine l-a impresionat pe MM: Nimeni nu se aştepta!

Mihai Stoica, la finalul unui meci / Profimediaimages

Mihai Stoica ştie cine are trebuie să fie numit antrenorul anului din Liga 1. MM s-a declarat impresionat de ceea ce a reuşit Ovidiu Burcă la Dinamo, mărturisind că tehnicianul a reuşit imposibilul la formaţia din Ştefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo se va duela cu FCSB în următoarea rundă de Liga 1. Derby-ul se va desfăşura pe Arena Naţională, şi va fi în format live text, duminică, de la ora 20:30.

Mihai Stoica a numit antrenorul anului din Liga 1

Mihai Stoica a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Ovidiu Burcă, despre care susţine că ar trebui să fie nominalizat ca antrenorul anului. Managerul general de la FCSB a declarat că tehnicianul “câinilor” a reuşit să o readucă pe Dinamo pe prima scenă a fotbalului românesc, deşi nimeni nu prevedea acest scenariu.

“E unul dintre antrenorii care ar trebui să fie în anchetele de sfârşit de an, să fie nominalizat, că a făcut ceva ce nimeni nu se aştepta. Noi credeam că Dinamo retrogradează în Liga 3 şi a promovat”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

De asemenea, şi Viorel Moldovan a analizat situaţia de la Dinamo, mărturisind că trupa din Ştefan cel Mare nu reuşeşte să iasă din pasa proastă. Fostul internaţional a remarcat faptul că Ovidiu Burcă a reuşit lucruri extraordinare pe banca alb-roşilor, însă doar rezultatele îl pot menţine în poziţia de antrenor al “câinilor”.

Reclamă
Reclamă

Situaţia e dificlă. Dinamo nu reuşeşte nicicum să facă puncte, să urce de acolo din spatele clasamentului. E într-un moment delicat de o perioadă de timp bună şi pe bună dreptate.

El a crezut în echipă, a făcut-o excelent, dar rezultatele te menţin în poziţia de a antrena. A avut toată susţinerea conducerii, iar lucrurile au început să scârţâie, lumea e deja impacientată, nu mai există răbdare.

Nu ştiu ce se va întâmpla cu Dinamo şi Burcă, dacă vor pierde şi cu FCSB. Cred că şi Burcă e obosit, din declaraţii. Când nu reuşeşti, faci tot ce depinde tine, iar la un moment dat ceva trebuie să se întâmple“, a declarat Viorel Moldovan, conform aceleiaşi surse citate mai sus.

Reclamă

Mihai Stoica nu are linişte înainte de Dinamo – FCSB

Mihai Stoica nu are linişte înainte de Dinamo – FCSB. Managerul general al roş-albaştrilor a dezvăluit că jucătorii importanţi ai vicecampioanei nu au efectuat îndeajuns de multe antrenamente alături de restul lotului.

MM a mai remarcat şi jocul bun al „câinilor” din duelul cu Universitatea Craiova, în ciuda înfrângerii suferite de roş-albi.

„Medicii noștri s-au pregătit cu cei mai buni. Noi vom avea toată peluza. Normal sunt vreo 10.000 de locuri disponibile, urmează inelul trei să se completeze… cât s-o completa. Ai noștri ar veni, dar nu poți veni când joci în deplasare în mijlocul fanilor adverși.

Jucătorii importanți nu prea s-au antrenat cu noi. Pantea a fost în Elveția, Olaru a jucat foarte puțin, Risto a jucat și el, nu știu. Până duminică nu e problemă, dar e derby.

Și cu Rapid noi păream favoriți, dar e derby. Lipsește Chiricheș, lipsește Tavi, îl ai pe Pantea sub vârstă. Am văzut Dinamo jucând frumos cu Universitatea Craiova”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:59
O altă echipă s-a calificat la Campionatul Mondial! A înscris în ultima secundă golul ce o duce la turneul final
21:44
LIVE SCOREIsrael – Italia 0-0 şi Croaţia – Muntenegru 0-0. Meciurile zilei din preliminariile World Cup 2026
21:32
Ei sunt cei mai buni! Ce rating-uri au jucătorii în EA Sports FC 26. Două superstaruri împart primul loc
21:30
FotoSurpriza neplăcută avută de Gabi Tamaş şi Dan Alexa la Asia Express! Primul a început să înjure fără oprire
20:56
OFICIAL | Beni Nkololo a plecat de la CFR Cluj! Francezul va evolua în Grecia
20:43
VideoJurnal Antena Sport | Mii de fani din Moldova au fost la cursa din raliul României
1 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 2 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 3 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 4 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 5 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 6 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1
Citește și