Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!”

Publicat: 21 mai 2024, 21:23

Comentarii
Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!

Mihai Stoica, la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica a dezvăluit care sunt cei şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB, înainte de startul preliminariilor UEFA Champions League. Preşedintele Consiliului de Administraţei al campioanei României a pus ochii pe mai mulţi fotbalişti ai rivalelor din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Ştefănescu este cel mai râvnit jucător de oficialul roş-albaştrilor. Mijlocaşul lui Sepsi a înscris 14 goluri în această ediţie de campionat, dar Laszlo Dioszegi i-a interzis să se transfere la FCSB. Totul după ce Dan Şucu acuzase că Ştefănescu s-ar fi înţeles cu Gigi Becali chiar înaintea meciurilor directe din play-off.

Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB

Mihai Stoica ar fi tentat şi să transfere câte doi jucători care au avut evoluţii notabile la Farul şi Rapid. Totuşi, a precizat că ultimul cuvânt îi aparţine lui Gigi Becali.

Mie îmi place de Ştefănescu. Gigi hotărăşte ce jucător, eu nu vreau să încalc regulamentele. L-am pus în toate topurile, îmi place de el, de când l-am văzut pentru prima oară jucând, chiar şi atunci când juca fundaş stânga.

Ştefănescu este jucătorul echipei din Sfântu Gheorghe. Nu pot să vorbesc despre ce ar face la noi. Şi Mitriţă îmi place. Îmi plac şi Louis Munteanu şi Grameni. De la Rapid îmi plac Rrahmani şi Krasniqi”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Patronul lui Sepsi i-a stabilit un preţ special lui Gigi Becali. În cazul în care îl vrea neapărat pe Marius Ştefănescu, finanţatorul FCSB-ului ar fi nevoit să achite 10 milioane de euro, plus un euro.

Dacă va veni o ofertă bună, normal că voi pleca. Asta dacă dă cineva 10 milioane, dau eu un euro, ca să plec, dacă așa a zis patronul!”, a declarat Marius Ștefănescu după Sepsi – FCSB 2-2.

Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec

Gică Hagi a făcut un anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec. Atacantul naţionalei României este dorit de Farul, dar şi de Gigi Becali la FCSB.

Reclamă

Hagi a discutat deja cu Denis Alibec şi a spus că, dacă se va întoarce în România, atunci va fi la Farul. Totuşi, „Regele” a spus că prioritatea lui Alibec este rămână să joace în străinătate.

Denis, am vorbit cu el, suntem deschişi oricând. Dar are Campionatul European în faţă, prioritar pentru el este să joace afară. În ţară presupun că da, vine la noi„, a spus Gică Hagi la digisport.ro.

Hagi a dezvăluit şi motivul pentru care David Kiki a plecat de la Farul şi va semna cu FCSB.

Kiki îşi dorea foarte mulţi bani, avea pretenţiile lui pe care noi nu le puteam susţine. El a jucat foarte bine„, a mai spus Hagi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:02 28 aug.

FC Barcelona – Athletic Club 2-0. Victorie lejeră pentru campioana Spaniei

23:54

Steaua Roşie, umilinţă în Europa League! A fost eliminată după ce a câştigat cu 3-0 în tur

23:41

Rezultat șoc în Europa League: Ferencvaros a călcat-o în picioare pe Trabzonspor! Românul Corbu l-a eclipsat pe Salah

23:14

Seară istorică! Doar trei țări nu au avut niciodată o echipă în grupele unei competiții europene! Până acum

23:10

Carlos Mora a fost eliminat după Ararat Armenia – Universitatea Craiova 1-0! Scandal uriaş după eliminarea oltenilor

23:07

Cea mai dură reacție după eliminarea Craiovei din Europa League: „Suntem de râsul lumii! Vai de mama noastră”

1 Pe ce bani îl transferă Universitatea Cluj pe Jovo Lukic la FCSB 2 Adevărul spus de Mihai Neşu, după ce soţia lui l-a părăsit şi s-a recăsătorit cu un om de afaceri 3 UPDATECristiano Bergodi a transferat la Universitatea Cluj portar de 1,97 metri. Şi Juventus l-a avut pe listă 4 Gigi Becali trebuie să plătească 3 milioane de euro pentru înlocuitorul lui Daniel Bîrligea la FCSB 5 Jucătorul alungat de Gigi Becali, ofertă de 1,8 milioane de euro! O nouă ţeapă luată de patronul FCSB 6 Farul Constanţa, un nou transfer. L-au dat pe 500.000 de euro!
Citește și