Închide meniul

Mihai Stoica a reacționat după ironiile lui Eugen Neagoe la adresa FCSB-ului: „Aş fi mai rezervat!”

Cosmin Olteanu Publicat: 20 martie 2023, 21:15

Comentarii
Mihai Stoica a reacționat după ironiile lui Eugen Neagoe la adresa FCSB-ului: Aş fi mai rezervat!”

Mihai Stoica, la conferința de presă / Antena Sport

Mihai Stoica a reacționat după ironiile lui Eugen Neagoe la adresa FCSB-ului! Managerul general al vicecampioanei României a scos în evidență faptul că formației roș-albastre i-ar fi fost refuzate trei penalty-uri clare, în partida cu Universitatea Craiova, terminată 1-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul meciului, Eugen Neagoe a declarat, în mod ironic, că se speriase, înaintea partidei, din cauza faptului că „toată lumea vorbea că joacă FCSB spectaculos”.

Mihai Stoica a reacționat după ironiile lui Eugen Neagoe la adresa FCSB-ului

Mihai Stoica susține că Eugen Neagoe ar trebui să fie mai rezervat în declarații, având în vedere că, în opinia sa, FCSB ar fi fost privată de trei „lovituri de pedeapsă”, în partida cu Universitatea Craiova.

„N-o să fac ironii cum a făcut Neagoe. Ok, aş putea discuta despre cele trei penalty-uri clare refuzate nouă. N-am făcut o primă parte reuşită, pentru că am dat peste o echipă bună, agresivă, care s-a închis bine cu Screciu şi Mateiu, cu Ivan într-o dispoziţie bună de joc, iar golul (n.r. lui Markovic)… Când un jucător driblează patru fotbalilşti, ai o probemă. Nu e scuzabil. Noi n-am fost bine, am fost bine în partea a doua a meciului. 

Penalty mai clar decât la Ivan nu există, galben, penalty, se duce direct în el, nu are nicio treabă cu mingea. Pentru ce avem VAR? Nu înţeleg. Cotul stâng îl loveşte în cap pe Cristea apoi, penalty cât casa! 

Reclamă
Reclamă

Aş fi puţin mai rezervat, n-aş mai face ironii când echipei mele i se trece cu vederea un fault în suprafaţa de pedeapsă”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Pentru FCSB, a marcat Malcom Edjouma, în timp ce reușita oltenilor a fost semnată de Jovan Markovic.

Ce a spus Eugen Neagoe, după meciul cu FCSB

„Dacă mă uit la prima repriză nu sunt mulțumit și îmi pare foarte rău că n-am reușit să câștigăm acest joc, l-am avut în mână. FCSB n-a ajuns la poarta noastră în prima repriză. Am controlat în totalitate prima repriză și meritam să conducem la o diferență mai mare. Reprinza secundă am început-o modest, au avut ei 20 de minute foarte bune în care ne-au pus sub presiune. Trebuia să fim noi mai atenți, să pasăm mai mult. Am reușit să marcăm golul doi, dar din păcate a fost ofsaid la Ivan.

Reclamă

FCSB n-a existat în prima repriză. Suntem una dintre cele mai tinere echipe din prima ligă. Avem foarte mulți jucători accidentați, dar și așa, băieții care au intrat azi pe teren merită felicitați. Trebuia să fim mai determinați, le-am zis de la pauză că nu este nimic jucat.

Andrei Ivan a marcat 6 goluri în 9 meciuri și n-a fost chemat la națională. Alții au marcat jumătate de gol și au fost chemați. Universitatea Craiova are jucători foarte valoroși care pot fi convocați la echipa națională”, a spus Eugen Neagoe, la finalul partidei cu FCSB.

În prezent, Universitatea Craiova se află pe locul 4 din play-off-ul Ligii 1, cu 28 de puncte obținute.

În următoarea partidă de campionat, formația olteană o va întâlni, acasă, pe CFR Cluj. Meciul este programat sâmbătă, 1 aprilie.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:36 12 iul.
“Asta mi-am propus” Reacţia lui Alex Dobre după ce a fost omul meciului în FC Argeş – Rapid 0-2!
0:30 12 iul.
“Mai stai la Rapid?” Răspunsul lui Andrei Borza, după ce s-a vorbit despre oferte uriaşe pentru el!
0:19 12 iul.
Victor Angelescu, după FC Argeş – Rapid 0-2: “Am avut penalty clar”! A propus un jucător la echipa naţională
0:09 12 iul.
“Ce s-a schimbat cu venirea lui Gâlcă?” Răspunsul lui Denis Ciobotariu după FC Argeş – Rapid 0-2
0:02 12 iul.
“Trebuie să arătăm altfel” Costel Gâlcă, nemulţumit după victoria cu Argeş! A cerut transferuri la Rapid
23:34
“Am văzut o imagine rară, aţi dat cu pumnul într-o minge” Reacţia lui Sabău după Metaloglobus – U Cluj 1-4!
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 3 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 4 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 5 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid 6 Mirel Rădoi își sfătuiește titularul să plece de la Universitatea Craiova: „M-aș uita pe contract, nu pe campionat”
Citește și