Mihai Stoica, anunţ despre ultimul transfer făcut de FCSB: “Şi l-a dorit patronul”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 16 ianuarie 2025, 20:12

Comentarii
Mihai Stoica, anunţ despre ultimul transfer făcut de FCSB: Şi l-a dorit patronul

Gigi Becali şi Mihai Stoica, într-o conferinţă de presă / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica a făcut un anunţ despre jucătorul care va veni din această iarnă la FCSB. Becali i-a transferat la pachet de la Farul pe Ionuţ Cercel şi pe Alexandru Stoica, dar ultimul va veni la campioană încă din aceatsă iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a dezvăluit că pe Alexandru Stoian l-a dorit extrem de mult Gigi Becali. Puştiul de 17 ani e considerat unul dintre cele mai mari talente.

Anunţul lui Mihai Stoica despre ultima mutare făcută de Gigi Becali

Sunt doi jucători, cel puţin pe Cercel ni l-am dorit foarte mult. Stoian este un jucător pe care şi l-a dorit patronul. Patronul e tot timpul îndrăgostit de fotbaliştii spectaculoşi, care driblează şi arată cum arată Stoian, interesant. Abia aştept să-i văd cum se antrenează cu prima echipă la noi”, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

Oficialul de la FCSB a avut cuvinte de laudă şi la adresa lui Mihai Toma, pe care Gigi Becali l-a comparat cu Lamine Yamal. Mai mult, patronul de la FCSB a spus că acesta va juca titular cu Manchester United.

“Când l-am văzut pe Toma prima oară, m-am gândit la Florin Cernat, pe care l-am văzut când avea 13 ani. Uite că a ajuns fotbalist important, se vorbeşte prea puţin despre cât de fotbalist a fost Cernat”, a mai spus Mihai Stoica.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali crede că puştiul de 17 ani de la FCSB, Mihai Toma, poate fi la fel de bun ca Lamine Yamal. Becali a anunţat că vrea să îi convingă pe Charalambous şi pe Pintilii să joace titular cu el în partida cu Manchester United.

„Chiar mă gândesc că-l vreau pe Toma… nu știu cum o să fac să joc titular cu el la Manchester. Aici nu e vorba de ce spun Pintilii și Charalambous. E vorba de bani. Ca să-l vedem noi, ce poate el. De ce e Yamal e bun și dă goluri? Poate e și al nostru. Să-i dăm drumul și-n meciuri tari. Mă interesează rezultatul cu Manchester, dar Toma… Am o nebunie, cred în Toma că-l poate să-l înlocuiască pe Olaru.

Dacă voi hotărî, voi vorbi cu ei (n.r. – Pintilii și Charalambous). Mă sfătuiesc cu ei, nu sunt 100% sigur de nebunie”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A jucat Cristiano Ronaldo ultimul meci la naţională, în Portugalia - Spania 0-1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:31

„Remontada faraonică”: Presa din lumea întreagă, uluită după victoria fabuloasă a Argentinei cu Egipt

21:07

Lionel Messi, cifre incredibile la Cupa Mondială! Starul argentinian, deasupra tuturor după meciul cu Egipt

20:33

VideoVAR-ul a salvat Argentina! Golul lui Ziko, anulat după un fault asupra lui Lisandro Martinez

20:18

Mostafa Shobeir, doar al patrulea din istoria Cupei Mondiale care reușește asta! Ce s-a întâmplat în jocul cu Argentina

19:49

VIDEOLionel Messi, coșmar la Cupa Mondială! Argentinianul a ratat din nou penalty și a stabilit un record negativ

19:21

Un nou meci, un nou record pentru Lionel Messi! Bornă uluitoare stabilită la meciul cu Egipt

1 Surprinzător! Ce a făcut Carlo Ancelotti după ce Brazilia a fost eliminată de la Cupa Mondială 2 S-a decis! Transferul a fost anunţat de Mihai Stoica 3 Gigi Becali a confirmat transferul: “Era vorba de câteva sute de mii, am dat ok-ul” 4 FotoSuperba femeie se iubeşte cu un milionar cu 53 de ani mai în vârstă ca ea: “Nu-mi pasă, sunt foarte fericită” 5 Lovitura verii în Liga 1: Benfica a pus banii pe masă și e aproape de transfer! 6 Gigi Becali, dezlănţuit! Transferul spectaculos anunţat la FCSB, imediat după ce a bătut palma cu Gnahore
Citește și