Închide meniul

Mihai Stoica cere un titular la FCSB: “Nu poate lipsi din echipă! Ştie jocul şi joacă pentru ceilalţi!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 noiembrie 2023, 9:44

Comentarii
Mihai Stoica cere un titular la FCSB: Nu poate lipsi din echipă! Ştie jocul şi joacă pentru ceilalţi!

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Hepta

Mihai Stoica cere un titular la FCSB. Oficialul roş-albaştrilor a spus că Damjan Djokovic nu poate lipsi din prima echipă şi că acesta este constant.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica spune că Djokovic este un fotbalist care “vede” bine jocul şui îşi pune şi colegii în situaţii favorabile. Mai mult, Mihai Stoica a spus că Djokovic a jucat fără greşeală în partida cu FC U Craiova, câştigată de FCSB cu 2-1.

Mihai Stoica cere un titular la FCSB

Şi ultimul plus este Djokovic, care a jucat fără greşeală. Mie îmi place, e un jucător care niciodată n-o să coboare sub nota 7. Când marchează, creşte nota. E o părere personală şi de care avem nevoie, că ştie jocul şi care joacă şi pentru ceilalţi.

Cel mai bun meci al nostru din actuala ediţie de campionat e cel cu Craiova. Am jucat fenomenal atunci, iar pentru mine Djokovic nu poate lipsi din echipă, am spus-o atunci o zic şi acum!”, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

După un debut bun la FCSB, Djokovic a intrat în gura lui Gigi Becali. Mai mult, mijlocaşul croat a fost rezervă mai multe meciuri. De altfel, în momentul când a venit la FCSB, fostul mijlocaş al CFR-ului a vorbit despre posibilitatea de a fi criticat de Becali.

Reclamă
Reclamă

(Reporter: Ești pregătit să fii criticat? Nu de către presă, ci de către patronul propriu. Ai fost la CFR cu Ioan Varga, un proprietar mai discret) E mai puțin vizibil în presă, dar și patronul de la CFR se gândește la câți bani a dat el singur și când echipa pierde un meci important are și el emoțiile lui, doar că se exprimă diferit.

Am mai fost criticat de-a lungul carierei, asta nu înseamnă că trebuie să las capul jos. Am o vârstă, o experiență și știu că nu e cazul să fiu prea sensibil la anumite comentarii„, a declarat Damjan Djokovic pentru gsp.ro.

Djokovic câștigă la FCSB 20.000 de euro pe lună. Venit liber de contract, croatul a fost convins cu o primă de instalare de 100.000 de euro. Cel mai bine plătit jucător al vicecampioanei rămâne Florinel Coman, cu 30.000 de euro pe lună.

Reclamă

(Reporter: Becali te-a convins și cu altceva în afara banilor? Ți-a spus ceva?) Mie, direct, nu. Am citit o declarație în care spunea că el chiar vrea să câștige campionatul următor. Fiecare are părerea lui despre Becali, adevărul e că sunt puțini, el, Neluțu, Rotaru, care investesc bani mulți în fotbalul românesc. M-a atras cu declarația aceea în care spunea că e hotărât să câștige din nou titlul„, mai spunea Djokovic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:36
VideoJurnal Antena Sport | Victorie cu fulgi cu tot
21:32
Marius Șumudică, al cincilea meci fără victorie în Arabia Saudită! Echipa românului a fost egalată în minutul 85
20:53
Laszlo Balint trage un semnal de alarmă, după 0-0 cu Botoșani: „Avem un program greu”
20:51
Ana Bogdan, în lacrimi după eșecul suferit în primul tur la Transylvania Open. A vorbit despre retragere
20:24
Botoşani – Oţelul 0-0. Remiză fără goluri pe Municipal. Rezultatul bun pentru FCSB
20:16
A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Jucătorul dorit de Chivu va juca la Atletico 4 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro! 5 Ilie Bolojan, decizie în cazul impozitului de 36.000 de euro pe care fundaţia lui Mihai Neşu trebuie să-l plătească 6 Giovanni Becali anunţă plecarea lui Târnovanu de la FCSB. “Nu va mai lua banii pe care ar fi putut să îi ia”
Citește și