Închide meniul

Mihai Stoica, despre Toni Petrea: „Sunt curios să-l văd”. Ce spune după victoriile cu Steaua şi Rapid

Dan Roșu Publicat: 5 octombrie 2022, 14:00

Reclamă
Mihai Stoica, despre Toni Petrea: „Sunt curios să-l văd. Ce spune după victoriile cu Steaua şi Rapid

Mihai Stoica, despre Toni Petrea / Hepta

Mihai Stoica a vorbit despre Toni Petrea, noul antrenor al Chindiei Târgovişte. Oficialul de la FCSB e curios să vadă cum va reuşi să se muleze fostul tehnician de al roş-albaştrilor pe stilul defensiv al celor de la Chindia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Până acum, lui Petrea îi merge bine la Târgovişte: a eliminat CSA Steaua din Cupa României şi a bătut-o pe Rapid în Liga 1 în primele două partide disputate pe banca Chindiei.

Mihai Stoica a vorbit despre Toni Petrea, noul antrenor al Chindiei Târgovişte

„Sunt curios să-l văd pe Toni Petrea, care e un antrenor ofensiv la o echipă obişnuită să se apere.

Din păcate nu a fost în cupele europene cu noi, când am avut nevoie, ca să dovedească dacă poate califica echipa în cupele europene”, a spus Meme, citat de orangesport.ro.

Toni Petrea, după Chindia – Rapid 2-1

Toni Petrea, în culmea fericirii după Chindia – Rapid 2-1. Toni Petrea şi-a luat revanşa în faţa celor de la Rapid. Petrea a fost demis de la FCSB chiar după ce a pierdut în faţa echipei lui Mutu. Revenit în Liga 1, la Chindia Târgovişte, Petrea a reuşit să îl învingă pe Mutu.

Reclamă
Reclamă

Toni Petrea a obţinut o victorie uriaşă pe banca Chindiei Târgovişte: 2-1 cu Rapid. Aceasta a fost prima victorie obţinută de Chindia în acest sezon al Ligii 1. La finalul partidei, Toni Petrea a fost extrem de fericit pentru victoria echipei sale.

„Ne bucură această victorie, nu am realizat nimic. E un punct de plecare. E o victorie de moral împotriva unei echipe bune a campionatului. Sper să îi ţin pe toţi jucătorii în priză. Sperăm să jucăm în decembrie 2022 să jucăm la Târgovişte, din ce am vorbit cu autorităţile.

E important că am debutat cu o victorie. Am suferit în repriza a doua, dar chiar şi aşa am reuşit să marcăm. Cred că prima repriză ne-a aparţinut în totalitate. Mă bucură faptul că jucătorii au stat foarte bine, au luptat până la ultima picătură. Consider că am meritat această victorie. Eu îmi văd de treabă, sunt la Chindia acum, vreau să ne salvăm de la retrogradare.

Reclamă

Eu la fiecare joc încerc să le transmit jucătorilor să intre cu gândul la victorie. Acum este fotbal niciodată nu ştim ce se întâmplă, dar azi îi felicit pentru cum s-au prezentat. Eu zic că avem un lot foarte bun„, a spus Toni Petrea la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:54

LIVE VIDEOBernadette Szocs – Bruna Takahashi se joacă ACUM. Duel pentru sferturile de finală ale Cupei Mondiale

15:40

Rafael Nadal, omagiat la Roland Garros 2025

15:11

Sky Sports a anunţat care va fi ultimul meci al lui Carlo Ancelotti pe banca lui Real Madrid

15:01

„De ce s-a prăbuşit Dennis Man?” Răspunsul dat de Adrian Mutu. Mesaj direct pentru Cristi Chivu: „Are de muncă”

14:21

Vlad Chiricheş şi Vali Creţu, apel la suporteri înainte de FCSB – CFR Cluj. Câte bilete s-au vândut

14:05

VideoGrand Prix, ediţia a 12-a: Antal Putinică şi Cătălin Ghigea prefaţează Marele Premiu al Arabiei Saudite

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 3 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 4 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului 5 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 6 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League
Citește și