Închide meniul

Mihai Stoica exclude ca un jucător de la FCSB să ajungă la o rivală la titlu: “Nu cred, hai să o luăm logic! Gigi nu mi-a zis asta”

Publicat: 21 decembrie 2024, 19:52

Comentarii
Mihai Stoica exclude ca un jucător de la FCSB să ajungă la o rivală la titlu: Nu cred, hai să o luăm logic! Gigi nu mi-a zis asta

Mihai Stoica şi Gigi Becali, la o conferinţă de presă / Hepta

Mihai Stoica exclude ca un jucător de la FCSB să ajungă la o rivală la titlu. Oficialul de la FCSB nu crede că Daniel Popa va reveni la Universitatea Cluj, echipă aflată în acest moment pe primul loc în clasament.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

MihaI Stoica a spus că nu a existat nicio discuţie despre plecarea lui Daniel Popa la Un9versitatea Cluj şi nici nu crede că echipa lui Ovidiu Sabău ar fi interesată de un asemenea transfer.

Mihai Stoica nu crede că Daniel Popa va ajunge la Universitatea Cluj

“N-a avut nicio discuţie, doar dacă a vorbit cu Gigi în particular, eu vorbesc cu Gigi zilnic, nu mi-a zis niciodată că U Cluj ar fi interesată, nu cred, hai s-o luăm logic.

Blănuţă marchează cu regularitate, Thiam joacă în partea stângă tocmai pentru a juca Blănuţă, Miranyan este şi el atacant. Aha, sunt pe primul loc, dar ei îl iau pe Popa. Doar dacă într-adeveăr are Gigi informaţia asta, dar m-aş mira“, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

Gigi Becali anunţase, în vară, că Daniel Popa este „pariul lui”. Latifundiarul din Pipera a plătit 300.000 de euro pentru a-l transfera de la U Cluj. Mai mult, i-a dat jucătorului o primă de instalare de 100.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

(Aţi vorbit cu Gigi Becali pentru Daniel Popa?) Am vorbit cu cineva despre Daniel Popa, dar nu vine la Botoșani pentru că pleacă la Cluj, așa am auzit”, a fost declaraţia surprinzătoare făcută de patronul lui FC Botoşani la fanatik.ro.

Daniel Popa a fost rezerva lui Daniel Bîrligea în acest sezon. În total a intrat pe teren în 28 de meciuri, din toate competiţiile. A marcat 2 goluri şi a oferit 4 pase decisive. Are un gol la fiecare 608 minute.

Atacantul FCSB-ului ar putea fi inclus în tranzacţia pe care o forţează Becali. Mamadou Thiam este atacantul care este dorit de campioana României. Pentru a reduce preţul, Gigi Becali l-ar putea oferi la schimb pe Daniel Popa.

Reclamă

efii lui U Cluj l-au anunţat pe Gigi Becali cât costă Mamadou Thiam

Thiam s-a remarcat în tricoul „Şepcilor Roşii” şi a stârnit interesul campioanei României. Cotat la 900.000 de euro, jucătorul de 29 de ani a înscris 10 goluri şi a oferit 8 pase decisive în toate competiţiile din acest sezon.

Gigi Becali a recunocut că îşi doreşte să îl transfere în această iarnă pe Thiam şi l-a oferit la schimb pe brazilianul Luis Phelipe. Ardelenii au refuzat propunerea şi l-au anunţat pe latifundiarul din Pipera că îşi doresc doar bani.

Potrivit digisport.ro, conducătorii lui U Cluj vor un milion de euro pentru a-l ceda pe Mamadou Thiam la FCSB. Când a auzit, Gigi Becali le-a dat răspunsul pe loc. Omul de afaceri le-a transmis că nu este dispus să plătească o astfel de sumă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:56
Pedri, declaraţie războinică înainte de Barcelona – PSG: “Noi suntem mai buni”
16:41
Programul complet al Marelui Premiu de la Singapore. Cursa e duminică (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY)
16:25
“Dau apartament pentru un bilet cu Real Madrid!” “Albii” joacă în UCL la 6.400 km de casă, la un pas de China
15:56
Daniil Medvedev a răbufnit din nou: “Cine ești tu să decizi pentru mine?”. Rusul, în conflict cu arbitrul de scaun
15:35
VIDEOJucătorii lui Liverpool, treziţi la 3 dimineaţa din cauza focurilor de artificii ale ultraşilor lui Galatasaray
15:13
EXCLUSIVDenis Drăguș ratează meciurile cu Moldova și Austria. Lovitură pentru naționala României
1 “Te faci că nu mă cunoşti?” Dialogul dintre Ionel Ganea şi oamenii legii! Fostul fotbalist a pierdut procesul 2 A început nebunia la Napoli! Kevin De Bruyne a aruncat vorbe grele când a fost înlocuit. Conte: “Şi-a ales persoana greşită” 3 După ce a jucat cu Universitatea Craiova şi FCSB, preşedintele de la Oţelul a ales: “Clar, e mai puternică” 4 Decizia luată de UEFA în cazul Israelului, după ce mai multe ţări au cerut excluderea din competiţii! 5 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 6 Neluţu Varga i-a răspuns imediat lui Gigi Becali, după oferta făcută pentru Louis Munteanu, chiar de ziua patronului de la CFR
Citește și