Închide meniul

Mihai Stoica i-a luat apărarea lui Alexandru Băluţă, după ce mijlocaşul a fost înjurat de fanii olteni: “Nu-mi venea să cred!

Viviana Moraru Publicat: 3 septembrie 2023, 21:28

Mihai Stoica i-a luat apărarea lui Alexandru Băluţă, după ce mijlocaşul a fost înjurat de fanii olteni: Nu-mi venea să cred!

Mihai Stoica, după un meci pe Arena Naţională / Profimediaimages

Mihai Stoica i-a luat apărarea lui Alexandru Băluţă, după ce mijlocaşul de la FCSB a fost înjurat de fanii olteni. După ce a pasat decisiv la unul dintre golurile roş-albaştrilor, Băluţă a fost aspru criticat de fanii Universităţii Craiova.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

MM Stoica s-a declarat surprins de acest fapt, deoarece susţine că Alexandru Băluţă este “200% oltean”. Managerul general al roş-albaştrilor a dezvăluit că mijlocaşul a fost înjurat de nedrept de către fanii Universităţii Craiova.

Mihai Stoica i-a luat apărarea lui Alexandru Băluţă, după ce mijlocaşul a fost înjurat de fanii olteni

Mihai Stoica a dezvăluit că în ciuda faptului că simpatizează cu Universitatea Craiova, Alexandru Băluţă a ajuns la FCSB deoarece echipa roş-albastră l-a dorit mai mult.

Fanii olteni nu l-au uitat însă pe Băluţă, şi l-au criticat la derby-ul cu FCSB, din ultima etapă. MM a declarat că a rămas surprins de atitudinea suporterilor Universităţii Craiova, subliniind faptul că Băluţă este oltean.

“Un alt jucător pentru care m-am bucurat foarte mult e Alexandru Băluță. El e 200% oltean, e olteanul perfect, ăla care împarte lumea în olteni și restul lumii. Se știe foarte bine de ce a venit la noi, pentru că noi ni l-am dorit cu adevărat. Nu putea să refuze un club care l-a dorit cu adevărat și să margă undeva unde nu a fost dorit cum a fost la noi, ca să nu folosesc alte cuvinte. Ei au spus niște cifre și nu erau… eu m-am bucurat că a avut și o contribuție decisivă la golul doi, care a fost foarte important.

Reclamă
Reclamă

La Băluță nu-mi venea să cred că poate fi înjurat de suporterii olteni. Mi se părea o nedreptate mult prea mare pentru el. Să-l înjuri pe Băluță și să te adresezi la el la modul ‘Băluță, țărane’ și mai departe nu se poate reproduce… păi, e al vostru! Eram mâhnit. Ăsta e un oltean disperat și ăștia îl fac zob. Când auzeam asta cu Băluță, țărane, s-a făcut 2-0. Uite, karma”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Mihai Stoica, impresionat de un jucător după FCSB – Universitatea Craiova 3-0

Mihai Stoica a fost impresionat de un jucător după FCSB – Universitatea Craiova 3-0. Oficialul roş-albaştrilor a susţinut, după meci, că Darius Olaru a avut o prestaţie de nota 10.

Darius Olaru a reuşit o „dublă” în FCSB – Universitatea Craiova 3-0. Căpitanul roş-albaştrilor a marcat în minutele 13 şi 45.

Reclamă

„Un 27 de nota 10. Ca tot ce s-a întâmplat aseară”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

Echipa antrenată de Elias Charalambous a deschis scorul rapid, prin Olaru, iar în minutul 21 FCSB îşi majora avantajul, după reuşita lui Risto Radunovic.

21.304 spectatori au asistat pe Ghencea la derby-ul FCSB – Universitatea Craiova 3-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:14

Neluţu Varga face o nouă mutare de titlu! Titularul din naţională, prioritatea lui Dan Petrescu

12:36

Prima mutare a lui Inter în era Cristi Chivu! 40 de milioane de euro pentru starul din Premier League

11:50

Mircea Lucescu a anunţat lotul! Cei 23 de jucători pe care se va baza la meciul Austria-România

11:04

Alexandru Băluţă, aproape de a pleca de la FCSB! Echipa din străinătate care îl vrea pe jucătorul campioanei

10:51

EXCLUSIVDecizia luată de Mircea Lucescu după accidentarea lui Mihăilă! Cum va arăta primul 11 pentru Austria – România

10:45

Austria – România LIVE VIDEO (21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11 după accidentarea lui Mihăilă

1 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 2 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia 5 Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala Roland Garros 2025! Italianul a trecut de Djokovic în semifinale 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și