Mihai Stoica, impresionat de un fotbalist de la Farul: „E jucătorul-revelație din acest sezon!”

Sebastian Cristian Publicat: 7 mai 2023, 21:19

Comentarii
Mihai Stoica, impresionat de un fotbalist de la Farul: E jucătorul-revelație din acest sezon!”

Jucătorii de la Farul, în timpul unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica, impresionat de un fotbalist de la Farul. Managerul general de la FCSB a avut doar cuvinte de laudă pentru Constantin Grameni, mijlocașul liderului din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica l-a lăudat pe tânărul fotbalist al lui Gică Hagi pentru pasele foarte bune pe care le oferă colegilor.

Mihai Stoica, impresionat de un fotbalist de la Farul: „E jucătorul-revelație din acest sezon!”

Ba mai mult, oficialul celor de la FCSB este de părere că Constantin Grameni este jucătorul-revelație al acestui sezon, scoțând în evidență calitățile elevului lui Gică Hagi.

„Să discutăm şi despre assist-ul lui Grameni. Jucătorul-revelație al acestei ediţii de campionat este Grameni. Alibec a mai avut campionate bune, chiar şi la Astra. Dar Grameni… Să luăm şi golul marcat de Alibec în Giuleşti, tot pasă Grameni”, a declarat Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

Gică Hagi, în culmea fericirii după Farul – Rapid 7-2: „A fost o seară magică! Jucătorii au fost fenomenali”

Gică Hagi, în culmea fericirii după Farul – Rapid 7-2. Antrenorul „marinarilor” și-a felicitat jucătorii pentru evoluția foarte bună împotriva giuleștenilor. De pe 3 mai 1989 nu a mai primit Rapid cel puţin şapte goluri. Atunci giuleştenii pierdeau cu 2-8 meciul cu rivala Steaua, la care Gică Hagi era pe teren.

Reclamă
Reclamă

Denis Alibec a deschis scorul din penalty, în minutul 3. Imediat s-a făcut remarcat şi Tudor Băluţă, cel care a reuşit o „dublă” (23, 27). Farul a rezolvat soarta meciului la ultimul minut al primei reprize, când a înscris din nou şi Alibec. A fost show după pauză. Cristian Săpunaru a redus din diferenţă (61), după care Alibec a reuşit hat-trick-ul (61). Louis Munteanu a marcat de două ori în 2 minute (75, 77). Rezultatul final l-a stabilit Dugandzic, din penalty, în minutul 86. În urma acestui rezultat, Farul a făcut un pas important spre titlu, ajungând la 46 de puncte în Liga 1.

„A fost o seară magică, frumoasă pentru noi, pentru constănțeni, pentru Farul, pentru toți care au fost la stadion. Am pregătit meciul foarte bine din toate punctele de vedere. Ei au venit puțin cam relaxați, după cele 2 victorii. Am început cu o fază foarte bună, ne-a ieșit totul bine pentru că ne-am pregătit, jucătorii au fost fenomenali.

Toată echipa a jucat bine, dar totul durează o zi în fotbal. De mâine iarași trebuie să fim cu picioarele pe pământ. Acasă jucăm foarte bine. Dacă păstrăm lucrul acesta, suntem periculoși. În deplasare trebuie să încercăm să facem lucrurile pe care le facem și acasă. Vom vedea, avem două zile libere și apoi trebuie să pregătim foarte bine următorul meci”, a declarat Gică Hagi, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:05

Selecţionerul şi-a anunţat demisia, după eliminarea de la Campionatul Mondial. Mesaj emoţionant : “A fost o onoare”

2:50

Columbia 0-0 Portugalia ACUM pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Cordoba, aproape de gol în primul minut

2:46

Harry Kane a scris istorie pentru Anglia, după ce a marcat din nou la Mondial. Borna impresionantă stabilită

2:45

VideoControversă uriașă la Croația – Ghana! VAR-ul a analizat 2 minute faza și l-a trimis pe arbitru la ecran

2:44

LIVE VIDEORD Congo – Uzbekistan 0-1, pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Shomurodov a deschis scorul cu un lob superb

2:00

Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate

1 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 2 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 3 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 4 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 5 Un nou transfer pentru FCSB! Gigi Becali a confirmat negocierile: “I-am spus lui MM” 6 Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
Citește și