Închide meniul

Mihai Stoica, ironic după ce FCSB a plecat în cantonament fără Leo Strizu: “Je suis Miță!”

Alexandru Ivan Publicat: 8 ianuarie 2023, 16:55

Comentarii
Mihai Stoica, ironic după ce FCSB a plecat în cantonament fără Leo Strizu: Je suis Miță!

Mihai Stoica, pe Arena Națională, în timpul unui meci / Profimediaimages

Mihai Stoica a avut o reacție ironică după ce FCSB a plecat în cantonament, în Turcia, fără Leo Strizu, antrenorul principal din acte al roș-albaștrilor. MM a amintit de fostul rival de la Rapid Mihai Iosif.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB e antrenată de Mihai Pintilii, care nu deține însă nici măcar carnet de antrenor, astfel că tehnicianul din acte al roș-albaștrilor e Leo Strizu, care are licență PRO. O situație similară a fost întâlnită și la Rapid. Pe vremea când îi antrena pe giuleșteni, Mihai Iosif, fără licență PRO, era “acoperit” în acte de Adrian Matei.

Mihai Stoica, reacție ironică după ce FCSB a plecat în cantonament fără Leo Strizu

După ce FCSB l-a lăsat acasă pe Leo Strizu, MM Stoica a ținut să menționeze că și Rapid a procedat la fel cu Adrian Matei, în mandatul lui Mihai Iosif.

“N-a mers licența Pro în Turcia. S-a mai întâmplat. #JesuisMiță”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

FCSB s-a reunit pe 4 ianuarie, iar duminică a plecat într-un stagiu de pregătire în Antalya. Roş-albaştrii au programate şi două amicale, cu echipele din Polonia, Pogon şi Rakow.

Reclamă
Reclamă

Leo Strizu: “Decizia îi aparține conducerii!”

Strizu a comentat faptul că a fost lăsat acasă, şi a declarat că decizia de a nu merge în Antalya nu îi aparţine, fiind în totalitate a conducerii.

„Decizia de a rămâne acasă a fost a conducerii, iar eu nu o comentez. Vă rog să înțelegeți”, a declarat Leo Strizu, pentru prosport.ro.

În lipsa lui Leo Strizu, Mihai Pintilii este cel care se va ocupa de antrenamentele jucătorilor de la FCSB. Tehnicianul este şi cel care va sta pe bancă la cele două partide amicale, programate pe 15 şi 16 ianuarie, ambele de la ora 16:00.

Reclamă

Leo Strizu a fost instalat pe banca tehnică de la FCSB la finalul lunii noiembrie. Tehnicianul a fost ales de Gigi Becali pentru faptul că posedă licenţă PRO, însă Mihai Pintilii este cel care se ocupă de antrenamentele formaţiei. De când a venit Strizu, FCSB a pierdut un singur meci, din şase disputate, anume derby-ul cu CFR Cluj.

FCSB a călătorit singură în Antalya

Mihai Stoica a anunțat că vicecampioana României a rezervat un charter doar pentru ea.

Roș-albaștrii au ales să nu călătorească în același avion cu alte echipe din Liga 1. MM Stoica a explicat că FCSB are un program încărcat în perioada de pregătire.

”Noi plecăm doar noi, cu un charter separat. Am plecut și noi în trecut la comun, dar anul ăsta nu. Nu din alte raţiuni, ci pentru că avem alt program noi, venim şi jucăm direct. Foarte bine că ceilalţi pleacă împreună.

Noi plecăm singuri de data asta. Am luat două meciuri amicale, unul după celălalt, 90 de minute, facem două echipe, una joacă intr-o zi, cealaltă în următoarea, la o zi diferenţă”, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

În primul meci din 2023, FCSB o va întâlni pe Hermannstadt, revelaţia sezonului de Liga 1. Partida va avea loc pe 22 ianuarie. Roş-albaştrii au încheiat anul pe ultimul loc de podium, la egalitate cu rivalii de la Rapid, ambele cu 38 de puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:51
Filipe Coelho surprinde după victoria cu Hermannstadt: „Nu a fost cea mai bună seară a noastră”
22:46
Primul lucru remarcat de Cristi Chivu, după ce Inter a urcat pe primul loc în Serie A: “Cu asta vreau să încep”
22:39
Ștefan Baiaram, obiectiv măreț după Hermannstadt – Craiova 0-2: „După mă pot gândi și la alte lucruri”
22:24
Hermannstadt – Univ. Craiova 0-2. Oltenii îi „strică” debutul lui Dorinel Munteanu și se apropie de lider
22:05
Pep Guardiola, record uluitor în Premier League! Spaniolul a depășit antrenori legendari
21:54
Nota primită de Cristi Chivu după Genoa – Inter! Nerazzurri au trecut pe primul loc în Serie A
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 3 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 4 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off 5 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste 6 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect”
Citește și