Mihai Stoica, mesaj clar după plecarea lui Dan Petrescu de la CFR Cluj: “A avut un singur eşec major!”

Viviana Moraru Publicat: 9 iunie 2023, 21:16

Comentarii
Mihai Stoica, mesaj clar după plecarea lui Dan Petrescu de la CFR Cluj: A avut un singur eşec major!

Mihai Stoica şi Dan Petrescu, în timpul unui meci/ Hepta

Mihai Stoica a transmis un mesaj clar după plecarea lui Dan Petrescu de la CFR Cluj. Managerul general de la FCSB susţine că “Bursucul” a avut un singur “eşec major” pe banca clujenilor, în sezonul trecut, şi acela a fost reprezentat înfrângerea suferită în faţa celor de la Pyunik, în preliminariile Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu s-a despărţit de CFR Cluj, în această vară. “Bursucul” a fost prezentat deja la noua sa echipă, Jeonbuk Hyundai.

Mihai Stoica, mesaj clar după plecarea lui Dan Petrescu de la CFR Cluj

Mihai Stoica a fost întrebat dacă îl bucură plecarea lui Dan Petrescu de la CFR Cluj. MM susţine că acest fapt nu poate fi în favoarea FCSB-ului, deoarece totul depinde de ce transferuri va face trupa din Gruia, în această perioadă de mercato.

De asemenea, managerul general de la FCSB susţine că cei de la CFR Cluj nu-i pot reproşa lui Dan Petrescu faptul că nu a luat titlul, în sezonul trecut.

“(n.r. Este bine pentru FCSB că a plecat Dan Petrescu?) Depinde cine o să fie, nu ştiu, habar n-am. Depinde cine o să fie antrenor, ce mutări se vor face, sunt foarte multe variabile şi nu am de unde să ştiu dacă este o mutare care poate să nască un progres la CFR sau nu.

Reclamă
Reclamă

Eu zic că a avut un singur eşec major: Pyunik. Titlul nu poţi să îl iei tot timpul. Jocul a fost inferior celui de acum un an”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

Andrea Mandorlini, noul antrenor al lui CFR Cluj! Neluţu Varga

Andrea Mandorlini va fi noul antrenor al lui CFR Cluj. Gruparea ardeleană a negociat cu 3 antrenori italieni în ultimele zile: Andrea Mandorlini, Cristiano Bergodi şi Roberto Bordin. În cele din urmă Varga a decis să îl numească pe Mandorlini.

Mandorlini va fi. Duminică soseşte la Cluj şi va fi noul antrenor al echipei”, a spus Neluţu Varga, pentru Antena Sport.

Reclamă

CFR Cluj a negociat în ultimele ore şi cu secundul lui Mandorlini din perioada primului mandat al acestuia la CFR Cluj, Roberto Bordin. Negocierile cu acesta au picat din pricina clauzei de reziliere pe care o avea acesta, de 500.000 de euro.

Andrea Mandorlini a mai fost antrenor la CFR Cluj în perioada noiembrie 2009 – septembrie 2010. El l-a avut ca secund atunci chiar pe Roberto Bordin, cu care CFR Cluj a negociat acum.

Andrea Mandorlini rămâne liber de contract la finalul acestei luni, ultima dată acesta antrenând-o pe Mantova, în Serie C. Tehnicianul italian de 62 de ani le-a mai pregătit, de-a lungul carierei, pe Cremonese, Genoa, Verona sau Sassuolo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:58

Alex Cidâldău, dărâmat după Craiova – FC Argeș 0-1: „S-a vorbit prea mult despre faptul că suntem favoriți”

22:48

Gest neașteptat al fanilor olteni! Ștefan Baiaram, huiduit la ieșirea de pe teren în Craiova – FC Argeș 0-1

22:39

Eroul lui FC Argeș, mesaj către contestatari după 1-0 la Craiova: „Am vrut să arătăm că nu suntem degeaba aici”

22:36

VideoDe unde a văzut Filipe Coelho, suspendat, meciul cu FC Argeş! Cum a reacţionat după golul anulat al oltenilor

22:26

Universitatea Craiova – FC Argeș 0-1. „Vulturii” detonează „bomba” în Bănie! Oltenii pot pierde primul loc

21:59

Veşti teribile pentru Keita! Femeia pe care a lovit-o pe trecere a suferit mai multe AVC-uri şi e inconştientă

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 5 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 6 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru”
Citește și